Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kendime yaptığım bir kartvizit çalışması

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Haddinden fazla çabuk bittiği için tereddüte düştüm farklı olup olmadığı konusunda. Bakalım siz neler düşüneceksiniz? Eğer benzer başka çalışmalar varsa belirtmenizi de isterim, çünkü herşeyi ile bana özgü olmasını istiyorum. Teşekkür ederim.

kartvizitcopyzz4.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Böyle bir başlığı sen de açarsan yeni üyeler nasıl açmaz efoja...

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Şekil çok hoş olmuş:) Belki klavyeden çıkan şekiller yerine grafik tasarım tiposu olabilir, birde fontları çok büyük kullanmasan daha iyi olacak sanki
Bitince yollarsın bitane artık:)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Şekil çok hoş olmuş:) Belki klavyeden çıkan şekiller yerine grafik tasarım tiposu olabilir, birde fontları çok büyük kullanmasan daha iyi olacak sanki
Bitince yollarsın bitane artık:)

Aslında küçük de denedim; kayboldu yazı gibi bir hisse kapıldım...Fontları küçülteyim bir de öyle yükleyeyim bakalım kaybolmuş mu; ben mi garip hislerdeyim? peki... tipografi evet ama grafik tasarımın temeli için geometrik şekiller daha yatkın değil mi? Elbette gönderirim bak emeğin geçti bile... bu arada başlıkta hata mı var? imdaat! panik yaptım ben şimdi... Yapmayın Volkan Tekin şahsım adına aklımın karışık olduğu anlardayım :)

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Font konusunda küçük bir müdahale yapılabilir sanırım.
Fikirle bütünleşik bir font tercihinde bulunulabilir.
Farklı, kalıpları zorlayan bir tercih mesela...
Kolay gelsin.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Durum vahim; beğenmedim diyen çok fazla, "ıyyk" diyen bile oldu çok sağolum ama bu çalışmayı tamamen çöpe atma kararı aldım :)

gksl

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bir bayan olman ve grafiker olman şekilde hoş bir durum bırakmış tek sorun renk siyah pek uygun değil ...

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Durum vahim; beğenmedim diyen çok fazla, "ıyyk" diyen bile oldu çok sağolum ama bu çalışmayı tamamen çöpe atma kararı aldım :)

Durun durun hemen acele etmeyin.Fikir açısından boşa gitmemeli bu çalışma. :)
Çalışmanızın temel düşüncesinin gayet başarılı olduğu kanaatindeyim.
Şuna ne dersiniz?
Yukarıdan aşağı doğru yönelen belirli bir anlamı olmayan, tam bir çerçeve oturmamış vb. şekiller geçiyor.Bu şekiller kafanızın üstünden geçtiği için fikirlerinizi, hayallerinizi ya da ilham gelmeden önceki psikolojinizi yansıtan şekiller diyebiliriz. :)
Bu şekiller ekranın önüne geldiğinde daha anlamlı, belirli bir amaç için yapılmış, belli bir şeyi ifade eden şekiller haline dönüşüyor.Bu kısmı renklendirirseniz bahsettiğim etkiyi bırakabilirsiniz.Alt kısmada "hayallerinizi gerçeğe dönüştürür" vb. bir yazı koyarsanız daha da pekişecektir.
Özetle kafamdakini tam izah edebildim mi bilmiyorum ama çalışmanın üstüne gidilmeli diye düşünüyorum.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Durun durun hemen acele etmeyin.Fikir açısından boşa gitmemeli bu çalışma. :)
Çalışmanızın temel düşüncesinin gayet başarılı olduğu kanaatindeyim.
Şuna ne dersiniz?
Yukarıdan aşağı doğru yönelen belirli bir anlamı olmayan, tam bir çerçeve oturmamış vb. şekiller geçiyor.Bu şekiller kafanızın üstünden geçtiği için fikirlerinizi, hayallerinizi ya da ilham gelmeden önceki psikolojinizi yansıtan şekiller diyebiliriz. :)
Bu şekiller ekranın önüne geldiğinde daha anlamlı, belirli bir amaç için yapılmış, belli bir şeyi ifade eden şekiller haline dönüşüyor.Bu kısmı renklendirirseniz bahsettiğim etkiyi bırakabilirsiniz.Alt kısmada "hayallerinizi gerçeğe dönüştürür" vb. bir yazı koyarsanız daha da pekişecektir.
Özetle kafamdakini tam izah edebildim mi bilmiyorum ama çalışmanın üstüne gidilmeli diye düşünüyorum.

Tamam farklı bir şeyin yanısıra bunu üstüne de gideyim bakalım :) bu panik için değer....

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Siyah yine ağırlığını koymuş ortaya...:)
Öncelikle panik yapmanıza gerek yok, bence çöpe gitmemesi gereken bir çalışma...Tabi üzerinde çalışılırsa:)

Düşünce ve şekiler çok anlamlı fakat renk ve font sıkıntılı olmuş belirtildigi gibi...Çizilen şekil çok hoş fakat aşağıya taşıyıp çıkan küçük geometrik şekilleri grafik tasarım yazısına doğru yönlendirebilirsiniz...Özellikle kartvizite kullanılan şekil adres bilgilerinden ayrı gözükürse daha iyi gözükür(uygun çerçeve ile ayrılabilir) ya da geometrik şekillerin opacity sini düşürüp arka plana geniş bir biçimde yayabilirsiniz.

Ya da "grafik tasarım" yazısına tipografi çok hoş durur.

Adresin bulundugu satıra açık renk bir zemin(magenta veya gri çok uyumlu olur bence) koyarsanız daha hoş olabilir diye düşünüyorum...Fontlar biraz daha küçük olmalı......Bence hoş; üzerinde çalışılırsa daha da güzel bir şeyler çıkabilir...Fikir vermesi açısından yazıyorum...En azından kendinize özgü ve farklı bir kartvizit olmuş...Ama siz daha iyisini yapabilirsiniz ve isterseniz eminim ki yaparsınız!...Düzenlenmiş halini merakla bekliyorum=)

Emeğinize sağlık.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

sema cantürk

🌱Yeni Üye🌱
slm bn daha yeni yeni ögreniyorum frehand di bununnasıl yaptınızı uygulamalı bi şekilde anlatırsanız çok sevinirim

hokiri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Cok Amator Calismam Kartvizit

sorry sorry

oBİwAN

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hurriyetmatbaasi.com.tr
grafiklerle font uyum sağlamamış daha yumuşak hatları olan font ve şekiller kullanırsan daha iyi durabilir

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Siyah yine ağırlığını koymuş ortaya...:)
Öncelikle panik yapmanıza gerek yok, bence çöpe gitmemesi gereken bir çalışma...Tabi üzerinde çalışılırsa:)

Düşünce ve şekiler çok anlamlı fakat renk ve font sıkıntılı olmuş belirtildigi gibi...Çizilen şekil çok hoş fakat aşağıya taşıyıp çıkan küçük geometrik şekilleri grafik tasarım yazısına doğru yönlendirebilirsiniz...Özellikle kartvizite kullanılan şekil adres bilgilerinden ayrı gözükürse daha iyi gözükür(uygun çerçeve ile ayrılabilir) ya da geometrik şekillerin opacity sini düşürüp arka plana geniş bir biçimde yayabilirsiniz.

Ya da "grafik tasarım" yazısına tipografi çok hoş durur.

Adresin bulundugu satıra açık renk bir zemin(magenta veya gri çok uyumlu olur bence) koyarsanız daha hoş olabilir diye düşünüyorum...Fontlar biraz daha küçük olmalı......Bence hoş; üzerinde çalışılırsa daha da güzel bir şeyler çıkabilir...Fikir vermesi açısından yazıyorum...En azından kendinize özgü ve farklı bir kartvizit olmuş...Ama siz daha iyisini yapabilirsiniz ve isterseniz eminim ki yaparsınız!...Düzenlenmiş halini merakla bekliyorum=)

Emeğinize sağlık.

Kolay gelsin.

Teşekkür ederim canım, bu kartvizitten ne kadar soğudum kimse tahmin edemez ama...

slm bn daha yeni yeni ögreniyorum frehand di bununnasıl yaptınızı uygulamalı bi şekilde anlatırsanız çok sevinirim

Sevgili Sema, bu kartviziti Illustrator'de hazırladım. Fark etmez sen istediğin programda istediklerini yapmaya çalış, başaramadığın yerde araştır burada, bulamadığın noktada soru sor. Herkes canla başla cevaplar. Ben de dahil. Bir arkadaşa daha yardım sözüm var ama henüz gerçekleştirebilmiş değilim Freehand adına. Anlayamadığın şeyler için yardımcı olmak isterim.

Don't worry... But, i'm not understand what you said me?

( Belki Türkçe'den anlamıyordur endişesi taşıdım da, gerçi anlasa da anlamasa da yoruma hayran kaldım belirteyim! :) )

grafiklerle font uyum sağlamamış daha yumuşak hatları olan font ve şekiller kullanırsan daha iyi durabilir

Teşekkür ederim.