Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tek resimde birden fazla bağlantı...

crazy_vefa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mesa bi resim var, tek dosya halinde, bunda anasayfa, resimler, filmler, oyunlar falan yaziyor, ve tek resimde bu alanı içeren bölgelere url veriliyor, bu nasıl yapılıyor

ayrıca konu kalabalığı yapmayım bi sorm daha olacak: agaclar.net teki arka plan resmi aşağı inince resim hep yukarda kalıyor ve şöyle de bişey var

mesela ben frontpage de arkaplan eklediğim zaman resim boyutu byük gelirse taşıyor ama başka tasarımcılar taşırmıyor, tam resmi oturtuyorlar siteye

ve agaclar.net te bulunan arka plan 400x300 boyutunda fakat tam ekran kaplıyor, ben olsam bisürü oluyor

evet bütün bunların cevaplarını arıyorum yazarsanız çok sevinirim

Benzer konular

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle; Daha düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösterirseniz, daha kolay anlaşırız ve yardımlaşırız değil mi? :)

"mesa bi resim var, tek dosya halinde, bunda anasayfa, resimler, filmler, oyunlar falan yaziyor, ve tek resimde bu alanı içeren bölgelere url veriliyor, bu nasıl yapılıyor" Demişsiniz:
hangi programda yapmak istiyorsunuz veya hangi programı kullanıyorsunuz belirtseniz de ona göre yardımcı olsak ? :)

Mesela Fireworksde(web/ Hotspot tool(J)) ve Dremweaverde alanı seçip(map), web alanından fireworksde seçeneğini, dremweaverde "Map" seçeneklerini kullanarak seçtiginiz yerlere link verebilirsiniz.

Frontpage de arka planınızın tüm sayfayı kaplama seçeneğini seçerseniz, bu sorunda ortadan kalkacaktır.Ek kutusunda, arka plan grafiğinin tarayıcı penceresine göreli olarak mı sabitleneceğini, yoksa belgeyle birlikte kaydırılması mı gerektiğini belirtin.

Fireworks:

Dreamweaver:

lpWkM.jpg

Anladıgım kadarıyla; Normal de ekranınızda arka plan normal görünüyor tarayıcıda boyutu büyük geliyor değil mi?
Diğer editörler için: Arka plan resmi büyük ekranlarda kendini tekrar edecektir. Bunun için css bilgilerini düzenleyebilirsiniz.Ya da ekran çözünürlüğünü kontrol ederek sayfa yönlendirmesi yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.