Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik Tasarımcı nasıl birisidir?

ajanstekina

🌱Yeni Üye🌱
sizce tasarımcı nasıl biridir....?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

elkor84

🏆Pro Tasarımcı🏆
farklı olan ve bunları kabul ettirebilendir...

melekru

🌟Usta Tasarımcı🌟
standardın dışında ve estetik düşünebilendir bence

mgrafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tasarımcı şu mudur bu mudurla uğraşmayıp kendi işine konsantre olandır bence

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
tasarımcı; yaptığı işte kendini yansıtabilendir.
tasarımcı; herkesin düşündüğünü düşünmeyendir.
tasarımcı; (bazı plastik sanatlarda) ergonomikliği ve estetiği buluşturandır.
tasarımcı; güzel giyinir, güzel konuşur :)
tasarımcı; yaptığı işin arkasında durandır ama eleştirilere daima açık olandır.
tasarımcı; herşeyden esinlenebilir.
tasarımcı; uçandır ama konmayıda bilendir ;)
tasarımcıyım demek kolaydır fakat; tasarımcı olmak zordur ;)

invincible

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tasarımcı Benim !!! :D :p

(Malkoçoğlu tarzı daldım konuya ) :D

571632

🌱Yeni Üye🌱
Tasarımcı " en büyük " tasarımcıdan etkilenip "yaratan" değil aklında olanı kağıda deftere (modern olarak ta ekrana) yansıtmayı becerebilen, toplumun içerisinde (yaşadığı) 9 tahtadan 12 tanesi eksik olan adam veya kadın... desem dayak yermiyim acaba

muminkurt

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
muminkurt.com
MissGraphic ustanın dedilerine katılıyorum Tasarımcı adı üstünde neden tarşılıyorki kendi stilinde giden başka bir çalışmayı direk alıp üzerinde oynama yapmayan kendi gibi kendi çalışmarına yapandır bence :) bu arada selam herkeze ben yeniyim burayı biraz sömürecemde :D

sevinc_s

🌟Usta Tasarımcı🌟
tasarımcı kendini sürekli geliştiren,farklı fikirleriyle anlatımıyla tasarımlarını oluşturan dır.

Kıvanç Engel

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tasarımcı, hayatı hiç bitmeyecekmiş gibi yaşayandır, sürekli yeniler yeniler yeniler ve elleri gözleri ayakları tutana kadar yenileyecektir...

Ressam Halil ŞİKAR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tasarımcı; üzerinde yoğunlaştığı konuyu müşterinin isteklerinide göz önünde tutarak ama kesinlikle buna bağlı kalmadan tanıtmak istediği ürünü,Potansiyel kullanıcıyı zorlamadan tanıtabilen kişidir.Tasarımcı O güne kadar yapılanlardan da edindiği tecrübeleri yaratıcılığı ile harmanlayıp alışılmışın dışında üretebilendir.Tasarımcı kesinlikle çok araştırmacı olmak zorundadır. Çağdaş dünyada İnternetle de bilgiye ulaşmak bu kadar kolayken artık çok daha sıradışı olmak zorundadır.Çağdaş tasarımcının göz önüne çıkardığı ürünü ilgili kişiler okumamalı baktığı anda görmeli algılamalıdır. Yapılanın bir firma reklamı olduğunu varsayalım Reklamları insanlar okumamalı sanki bir tek obje gibi algılayabilmelidir.Seri üretim zorunluluklarından dolayı renk sınırlamaları olsada yapılan işler özgün ve kendine özel olmak zorundadır. bir işe başlamadan tasarladığı ürünü tam bitmiş hali ile üç boyutlu olarak gözünün önüne getirebilendir.Tasarımcı tek kelime ile benzeri olmayanı yormadan yorulmadan (!) tasarlayabilendir. Yaptığı işi satın alan müşterinin ve onun müşterisinin iş karşısındaki yüz ifadesini hayal edebilen kişidir.

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
Gören, gördügünü kendi yaraticiği ile (yeni artılar katarak, amaca ve teknige uygun) çizebilendir...

gören demesek gördunu cizen ressamdır ama duşundungunu uygulayabilen tasarımcıdır ...ressamlar tasarımcı olamaz bence bu sanatlarda kendi içinde ayrılıyo

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Meslegimizde görmek kavraminin öncelik oldugunu düsünüyorum. Tasarim yapabilmek için görmek gerek. Görüp yorumlayıp, tasarlamak gibi... resimle sınırlamayın lütfen...
Örnegin, bir tavuk çiftligine logo yapacağım ve bir tavuk kullanmak istiyorum, görmedigim, incelemedgim tavuğu nasıl çizeyim:) (Ressam da bence tasarımcıdır. sanat akimlarini incelerseniz, çok farkı resim anlayişlarinin oldugun görebilirsiniz)

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Oda bir insandır :)
İki bacağı iki kolu olan ayrıca iki adet gözü olup beyni pratik çalışarak ufku açık olan bir insandır .Ayrıca Öğrenmeyi ve eğitimi seven her şeyi merak edip araştıran kendinin gelişiminde sınırı tanımayan , her geçen gün kendini eleştirilerle zenginleştiren kendine güvenen ve yeteneklerini ortaya koyabilen her insan gibi oda bir tasarımcıdır :)

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
Meslegimizde görmek kavraminin öncelik oldugunu düsünüyorum. Tasarim yapabilmek için görmek gerek. Görüp yorumlayıp, tasarlamak gibi... resimle sınırlamayın lütfen...
Örnegin, bir tavuk çiftligine logo yapacağım ve bir tavuk kullanmak istiyorum, görmedigim, incelemedgim tavuğu nasıl çizeyim:) (Ressam da bence tasarımcıdır. sanat akimlarini incelerseniz, çok farkı resim anlayişlarinin oldugun görebilirsiniz)

nucat düşüncelerine aynen katılıyorum. çok güzel anlatmışsın..

saygılarımla