Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Garip bi soru...

herrrosss

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Örneğin bir herhangi bi tasarım yapacaksınz.
Kafanızda canlandırıp mı yaparsınız?
Yoksa işe başlayınca fikirler aklınıza düşmeye mi başlar??

Benzer konular

Ömer DEMİRBAŞ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Öncelikle tasarımcı birinin hayal gücü yüksek olur. Bu nedenle pratik bir zekayla çok kısa sürede güzel işler çıkarabilir bunun tam tersi de olabilir saatlerce düşünür ama bir fikir üzerinde yoğunlaşamaz. Genelde tasarımcıların uyguladığı sistem İşi ele aldıklarında eskiz çalışması yapar ve sektöre uygun kendi tasarımlarını yaratır. Yani hem beyninde canladırır, canlanan fikirleri kağıda döker ve teknolojik ortamda uygulamaya başlar.
Diye düşünüyorum...

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
bir fikir edinmeden cok isin basina oturdum ancak bisey cikmiyor.ben once kabataslak bi dusunurum sonra ise baslarim.azda olsa dusunmek lazim bu cok gerekli bence.cunku calisma esnasinda dusunmeye devam edebiliyorsunuz.ancak siz calisirken is arkadasiniz tuhaf muzik acarsa patron yaninizda anlasiyorsa, diger is arkadaslariniz bagira cagira sohbet ediyorsa, hupur hupur biseyler iciyolarsa ve isteki son gununse o zaman yaptigin tasarimdan cok bi hayir gelmez !

broken_wings

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bu tavukmu yumurtadan yoksa yumurtamı tavuktan çıkara benzedi :D

N/A6

🌟Usta Tasarımcı🌟
İşe baskı alanını gösteren bir çizgi ile başlarım. Sonra kafamda tilkiler dolaşmaya başlar. Olay 1-2 dakikada kafamda canlanır. Sonra başlarım uygulamaya. Sonuç alan razı satan razı. Daima ilk gelen fikrim beğenilir zaten.

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
duruma göre değişiyor;
bazen sayfayı açarsın başlarsın şöyle olsun böyle olsun olur biter
bazen kafanda oluşturursun sonra görsele dökersin

genelde acele istenen işlerde ilki uygulanır

birbilen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eğer gerçekten sevdiğim bir çalışmaysa ben onu tasarlamayı aklıma koyduktan sonra bir süre içerisinde(genellikle 1 saat kadar sürer) ilk eskizi aklıma estiği anda estiği gibi çizerim, kağıt kalemle... yok eğer yük hissettiğim bir işse planlama aşaması 2-3 saat sürer, çağrışımlardan faydalanırım...