Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bizim Suçumuz Ne ?

irfanacar

🌱Yeni Üye🌱
Kusura Bakmayın çok sinirliyim derdimi size Anlatmak İstiyorum,
Grafik tasarım Lise bölümünü bitirdim fakat o zamanlarda başka işlerde çalışmam gerektiği için kendimi fazla geliştiremedim ve şuan o kadar çok reklam ajansı olmasına rağmen bir iş bulamadım nedeni deneyimli eleman, ya birşey sorucam siz deneyimli eleman arıyorsunuz iyi güzelde biz nasıl öğrenicez bu işi siz bilenler bize yol göstermezseniz biz nasıl o yolda yürüyeceğiz ? ben bu işi devam ettirmek öğrenmek istiyorum bana videolar youtube yada diğer video kanalları demeyin,işi bir videodan öğrenemk var birde reklam ajansında öğrenmek var biri ben ve benim gibi olan arkadaşlara yol göstersin paylaşsın ne yapabiliriz geliştirmek iş bulmak adına

harungundogdu1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet o durum bana da çok saçma geliyor.

Ben grafiker olma fikrinden önce işi bulduğum için her gün şükrediyorum Allah'a.

Reklam ajansından önce matbaacılara gidip bir süre çalışabilirsin.

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bu sadece bu işle ilgili bir durum değil aşağı yukarı bütün sektörlerde durum aynıdır.

Zaten okuldan çıktım maaşlı iş buldum olayı çok az çok nadir görülecek bir durumdur.

Düşünün hiç tecrübesi olmayan sigortasını maaşını ödediğiniz elemanın size hiç katkısı olmadığını bu bir çok işletme için olmayacak bir durum. Kimse bu durumu riske atamaz, para çok zor kazanılıyor.

Peki ne yapacaksınız portfolyo yapacaksınız. Portfolyonuz varsa ve kendinizin yaptığına inandırabiliyorsanız sorun yoktur. O düzeyde birini alacak bir işletme mutlaka bulursunuz.

Bir de siz treni kaçırmıssınız kendi dediğinize göre; bu tür bir sektörde çalışmak isteyen biri okurken de staj düzeyinde de olsa sürekli çalışmalı. Otomatik olarak tecrübe gelecektir bu şekilde...

Portfolyo işleri nasıl yapacaksınız?

1. Okul ödevleri gibi hayali firmalara işler yapın. Ama bunlar basılabilir/yayınlanabilir düzeyde işler olsun
2. Ajanslara, matbaalara 3-6 ay ücretsiz çalışın bu şekilde portfolyo oluşturun.
3. Hayır kurumlarına, okul vb gibi yerlere çalışmalar yapın. Birşey beklemediğinizi belli edin ama çalışmalar kaliteli olsun.
4. Çoluk cocuğa, bakkala, yeğene ucuz, bedava, basit iş yapmayın bu sizi sadece köreltir.

Bu şekilde çıkan portfolyonuzu mümkünse basılı bir hale getirin. Yanında da dijital, sayfaları açılır vb göz alıcı güzel bir pdf'i olsun. Bununla kısa zamanda iş bulacağınıza eminim. Tabi ki gayret eder ve kendinizi geliştirirseniz..

İyi çalışmalar.

Son düzenleme:

meldido

🌱Yeni Üye🌱
İş için

Kesinlikle öncelik olarak bir yerde staj yapmalısın. Şu ekonomik süreçte bir çok matbaa ve ajans stajyer aramakta.

Uzun süre ara verdiğinden bahsediyorsun malesef hiç bir bilgi kalıcı olmuyor sektör sürekli gelişiyor her gün yeni bir teknik çıkıyor. Bulunduğun şehre göre ücretli ücretsiz seminerlere katılabilirsin. Kurslara gidebilirsin portfolion ne kadar güçlü ise bilgi dağarcığın ne kadar genişse özgüvenin o kadar artar. Bu süreç senin ilerleyişin ile alakalı staj 1 gün de olabilir bir kaç ay da.

İyi bir grafik tasarımcı olmak için baskı ve renk bilginin sağlam olması gerekiyor bunun için en güzeli bir matbaada stajer olarak başlamak olacaktır.

Eğer kendine inanıyorsan kimsenin güvenini kırmasına izin verme gazete ilanlarına iş veren sitelerini sürekli kontrol et bu işte en başta tanıdık önemli çevreni olabildiğince genişletmeye çalış. Bunu nasıl yapacağın konusunda malesef kimse seni yönlendirenez insan ilişkileri kişiden kişiye değişir.

Şimdiden iş hayatında başarılar dilerim.

fatih272715

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ortaokulda iken 1-1 özel kurs almıştım, daha sonra 3 sene staj gördüm ha benimki özgüvensizlikdi ama piyasaya bi girdimki bakıyorum yapamıycağım hiç bi iş yokmuş, belli bi süre staj gör, ve dilin kıvrak olsun görüşmeye gittinmi sıfatsız oturma tekniklerden bahset vs. vs. bu şekilde ilerlersin ve işi az kavradıkdan sonra kesinlikle taviz verme üstüne çıkmaya çalışırlar yaşım 20 G.antep'de matbaların çoğunu tanırım ve onlarda beni tanır. Ondan ötürü stajerliğe önem ver.