Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

2017 Freelance Grafik Tasarım Fiyat Listesi

busrakeskin

Acemi Tasarımcı
Selam arkadaşlar. Aranızda yeniyim freelance olarak bazen dışarıdan tasarımlar yapıyorum internette biraz araştırdım ancak fiyatlar ya abartılmış yada tarihleri eski. Freelance işlerinizde kullandığınız bir fiyat listeniz var mıdır ?

Benzer konular

redkit91

🌱Yeni Üye🌱
selam

aynı sorunla karşı karşıyayım 5lt teneke ürün kaplama tasarımı istenildi fiyatı nedir sizce

ahmtdrgt

Acemi Tasarımcı
Web sitesi
www.behance.net
Arkadaşlar, bunun fiyatını bilmiyorsanız ve fiyat konusunda emeğinize bir rakam belirleyemiyorsanız bu konuda size önerim öncelikli olarak iş kalitenizi tartmanız.

Araştırmalarınızı yapın, işleriniz çizgi üstü ya da çizgi altı olarak nerede konumlanıyor...
Ardından kalite doğrultusunda birkaç fikir edineceksiniz.

Türkiye'de her alanda olduğu gibi insanlar kendi kartvizitlerini kendileri belirliyor..
Burada doğru olan objektif olabilmek. Şimdi grafik sanatçısı olabildiğiniz konusunda emin misiniz? Bu konuda eminseniz iş kaliteniz sizi daha kolay açıklayacaktır. Sırf bu soruya cevap olabilmek için platforma üye oldum.

Örneğin benim fiyat listem bellidir. Ben freelance/homeoffice çalışan bir grafik sanatçısıyım. Benden Logo tasarımı isteyen bir müşteri min. 2000₺ rakamı gözden çıkaracağını çok iyi biliyor. Piyasaya bıraktığım imza bunun karşılığıdır. Senin de rakamın ismin ile doğru orantılı. İş almak için fiyat kırma politikasına girmeyin ve sırf para almak için işi alelacele bitirme gafletine düşmeyin. İşe maksimum ehemmiyet gösterin. "Fiyat politikanız=harcanan süre + emek + isminiz" olarak karşınıza çıkacaktır. İş kalitenize göre bir saat ücreti belirleyin kendinize ve ortalama işin harcayacağı zamanı belirleyip fiyatlarınızı veriniz. Vergi dairesi kayıtlarınızı oluşturup gelirinizin faturalarını kesiniz. Güven veriniz. Verdiğiniz güven sizin kazancınız ile doğru orantılı olacaktır.

Umarım sıkıcı bir açıklama olmamıştır.

İyi çalışmalar dilerim.