Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çerçevesiz Video Teknolojisi

Captain_Carter

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba konuyu nereye açıcağımı bilmiyordum elimdekş bilgilere göre sorduğum sorunu cebabının photoshop cs 3 olduğundan buraya soruyorum arkadaşlar çerçevesiz video teknolojisi diye birşey varmış photoshop ve flash ta bunlar yapılabiliyormuş size şu mekaleyi sunayım bi inceleyen bununh akkında nasıl teknik bilgi edinebilirim yani bu sistemi nasıl yapabilirim

Reklam olur mu bilmiyorum ama bu sitedeki ana sayfada eleman çıkıyo bişiler anlatıyo sorduğum sistem budur şimdiden çok tşk ederim.

Dijivi - Digital Video

Çerçevesiz Video Teknlojisi..

Türkiyede sunumax’ın kullandıgı bu teknoloji nedir ? Sunumaxı tanıtan bir yazı blogumda yayınlamıştım ve dikkatimi çeken bu teknik ile ilgili biraz yabancı kaynakları kurcaladım. Kullanılan bu teknik çerçevesiz video teknigi diye anılan yeşil bir fon önünde yapılan çekimi çeşitli teknikler ile kaldırarak siteye entegre etmek.. Mesela NTV de sunucunun hava durumunu sunarken arkasındaki görüntülerde bu teknik kullanıyor.. Yani sinema sekteründe revaşta olan bu teknigi web ortamında görüroruz…

Bende Yapabilirmiyim?

Bunu yapmak zormu kolaymı ne kadar bir beceri gerektirir diyorsanız bu sorunuza şöyle bir cevap verebilirim.Video işleme ve Flash alt yapısı olan bir grafikerin çokta zorlanmıyacagını düşünüyorum… Ama şu anlamda Mesela ben bu işlemi araştırır iken kullandıgım Programlar Adobe Flash Cs3 Ve Adobe After Effects CS3 progamları idi.. Bu programları kullanıyorsanız en azından mantıklarını çözdü iseniz bu teknigi de uygulayabilirsiniz.. Aksi Taktide zaten işlerine gömülüp kaybolup gideceksinizdir.

Zorlukları..

Gelelim Zorluklarına.. Bu teknik için öncellikle bir stüdyo ortamında olmalısınız. Görüntünüzün kaliteli olması için çekim yapmış oldugunuz kameranın kalitesi ne kadar iyi olursa alacagınız sonuç o kadar iyi olacaktır.. Stüdyo da iyi bir ışıklandırma olmalı(Forograf stüdyoları olabilir) buda bu çekim teknigini dogrudan etkileyen bir etken.
Bu programları kullanacagınız bilgisayar durumu standartların üzerinde olmalı bunun nedeni ise boyutu büyük videolar ile çalışacagınız için bilgsayarınızda bu işlemleri yaparken daha hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz..

Bu tekngin İnternet sayfalarına sagladıgı yararlar ..

İnternet sitesi tasarlarken mesela bir bölgenin tarihini anlatan bir site yapıyorsunuz bunu yazı ile anlatırsanız bir derece etkili olur ama bunu bu çekilde görseller ile detekler iseniz bu sefer amaçldıgınız kitleye dikkat çekerek ulaşabilirsiniz.. Bence çok yararlı bir teknik..

Novitas Design Studio Da girecek ..

Novitas Design Studio olarak denemelerimiz ve çalışmalarımız oluyor bu teknik ile ilgili yakın zamanda bu sistemi somut olarak bir projemizde kullanacagız ve bundan sonra samsun ve karadeniz çevresine bu teknik ile yeni bir anlayış getirecegiz. Bu alanda yapılan ciddi çalışmalar ve rekabet kaliteyi dahada üst seviyelere çekip çok daha yaratıcı işler ortaya çıkaracaktır bundan kimsenin şüphesi olmasın …