Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

google 1. sıraya çıkmak için ne lazım seo cular yalanmı ??

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
google i yakından tanımak, seo bilgisi, ve google in stretajilerini yakından takip etmek en sonundada biraz şansınız olması gerek =)

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bu yaz bi reklam firmasında çalıştım..firmanın sahibi olan sahıs firmanın web sitesini google da 1.sıraya cok rahat tasıyordu ama nasıl yapıyordu bilmiyorum..söylemedi de..tabi unutmadan bu işi bu sehirde yapanın bir tek kendisi oldugunu da altını çizerek belirtiyordu ve kendi için cok basit bi olay oldugunu söylemişti..hatta firmanın kendi reklamlarından biri de şirketlerin yada firmaların web siteleri için "web sitenizi google da 1.sırada görmek istiyorsanız bize ugrayın" gibilerinden bi reklamdı..ve yapıyordu da..anlamadım gitti..
ve bizim reklam firmasını ben google dan girdiğimde ilk sırada görebilyordum..aslı nedir acaba bu işin?:(:disappoint:

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu yaz bi reklam firmasında çalıştım..firmanın sahibi olan sahıs firmanın web sitesini google da 1.sıraya cok rahat tasıyordu ama nasıl yapıyordu bilmiyorum..söylemedi de..tabi unutmadan bu işi bu sehirde yapanın bir tek kendisi oldugunu da altını çizerek belirtiyordu ve kendi için cok basit bi olay oldugunu söylemişti..hatta firmanın kendi reklamlarından biri de şirketlerin yada firmaların web siteleri için "web sitenizi google da 1.sırada görmek istiyorsanız bize ugrayın" gibilerinden bi reklamdı..ve yapıyordu da..anlamadım gitti..
ve bizim reklam firmasını ben google dan girdiğimde ilk sırada görebilyordum..aslı nedir acaba bu işin?:(:disappoint:

"Web sitenizi birinci sırada görmek istiyorsanız sizde bize uğrayın. :)"

Birde şu var bu işi herkes bilirse kim birinci sırada olacak? =)

ozgurc

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,
Googleda birinci sırada çıkmak deyimi bence yanlış kullanılıyor. Hangi kelimelerde birinci sırada çıkacaksın. Kaç adet bu şekilde keyword'ün var. Sitenin yapısı nekadar uygun. Flash üzerine kurulmuş bir siteyi bir yere kadar götürebilirsin yada hile yapacaksın. Hilen anlaşılırsa google da ilk sayfaları unut. kara listeye alınırsın. Ben bunları biliyorum, ama aksini söyleyen varsa mantıklı bir açıklamasınıda yaparsa sevinirim.
saygılar

Benim tecrübelerim.
1 anahtar kelimende link olacak, Bold ve diğer yazılara göre büyük(başlık) yazılabilir.
2 anahtar kelimen aşırya kaçmadan sayfa içinde tekrar edilmeli
3 yüksek pagerankı bulunan bir siteden sitene link alacaksın yada bir çok siteden sitene link olacak. google örümcekleri taramalarında senin sitene bir çok link bulacak yani
4 sitedeki fotoğrafların altında alternatif yazı olacak ve anahtar kelime içerecek
5 Title kısmında anahtar kelimelerin olacak
şuanda aklıma gelenler bunlar, binlerce kriter olduğunu biliyorum

tekrar saygılarımla,

Akn

🌱Yeni Üye🌱
Benim tecrübelerim.
1 anahtar kelimende link olacak, Bold ve diğer yazılara göre büyük(başlık) yazılabilir.
2 anahtar kelimen aşırya kaçmadan sayfa içinde tekrar edilmeli
3 yüksek pagerankı bulunan bir siteden sitene link alacaksın yada bir çok siteden sitene link olacak. google örümcekleri taramalarında senin sitene bir çok link bulacak yani
4 sitedeki fotoğrafların altında alternatif yazı olacak ve anahtar kelime içerecek
5 Title kısmında anahtar kelimelerin olacak
şuanda aklıma gelenler bunlar, binlerce kriter olduğunu biliyorum

tekrar saygılarımla,

4. başlığına artı olarak google bunu pek fazla dikkate almıyor
ek olarak ise sitenini bulundupğu serverda çok hiti olan siteler varsa aynı ip üzerinde senden daha önce açılmış olanı öncelikli olarak alır ve zaten önce açılmış olanın hiti senden fazla olduğu için öneli sayar bir diğeri alınan linkler link çöplüğü olmuş sitelerden alınırsa bir işe yaramaz. eger alınırsada linkini olan linklerin üstüne yerleştit çünkü google botu en üstteki linklerden başlar aramaya alta doğru gittikçe değeri düşer. kaliteli sitelerden paralı link alırsan daha iyi olur senin için fakat artık google pek eskisi kadar önem vermiyor bu işlere birde siten hızlı olmalı google botun geç ulaşması bile sıralamada alta alınma demektir içeriğinde taklit olmayan içerik fazlaysa yani copy&paste yapmadıysan buda çok önemli bir diğeri ise sayfaların html olursa googlenin gözünde daha çok değer kazanırsın. bunun gibi googlenin onlarca sayfalama mantığı var bunlar sadece bilinen kısımları.

sanderas

🌱Yeni Üye🌱
Arkadalar google da üst sıralarda çıkmak çok basit gerçekten.Bir çok söylenti var.yok suraya siteni kaydetcen yok şuraya üye olcan fala.hepsi fasa fiso.bak kendi ağzınızla sölüyosunuz anahtar kelimeler die.bi mantığınızı yürütün bu nasıl olabilir.aslında çok basit..

cyborgmx

🌱Yeni Üye🌱
Google de üst sırada çıkmak için herşeyden önemlisi siteniz insanlığa ne kadar faydalı aslında bir çok kişi işin seo dan m e t a taglardan backlink ten geçtiğini söyler elbetteki bunlar gerekli ama bunlara başlamadan önce sitenizi kurmanızın amacını bir düşünün ne için kurdunuz hangi konuda veya alanda insanlara faydalı olmayı düşünüyorsunuz.Açtığınız sitedeki içerikler hangi oranda size ait.İnanın bana herşeyden önce bunlara önem verin.Ordan bir parça burdan bir parça alarak site kurup sonra ben seo yaptım backlink aldım dizine kaydettim ama neden birinci sırada değilim demek yersiz olur.Herşeyden önce amacınızı ortaya koyun gerisi kendiliğinden gelir ;)

webmerkez

🌱Yeni Üye🌱
bu konuda ben baya bir araştırmada bulundum ve edindiğim sonuç
örnek web tasarım diye google de aratıyorum ve çıkan ilk siteye giriyorum

kaynağı görüntüle deyip kodlarını inceliyorum ve şöyle bir koda rastlıyorum

Kod:
<**** name="googlerobot" content="https://www.siteadi.com/keywords.txt

bu daha önce hiç görmediğim bir koddu ve kişilerin böyle bir şey uyguladığını görüyorum
ve şöyle bir sorun daha var gennellikle tasarımcılar(coderler bu durumun birazda olsa dışında kalır)web sitesini yaptıktan sonra **** taglarına pek önem vermezler

Kod:
content="Web tasarım, Web tasarımı, Web hosting, Domain tescil, E-ticaret, Flash tasarım, Web site güncelleme, Arama motoru optimizasyonu, Web tasarım">
<**** name="keywords"
gibi bir koddan sonra anahtar kelime faslı geçer fakat ilk sırada olan bir web sitesinin anahtar kelimelerine baktığımız zaman

Kod:
<title>

Web tasarım | Web tasarımı | Web hosting | Domain tescil | E-ticaret | siteadı

</title>
<**** http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-9">
<**** name="description"
content="Web tasarım, Web tasarımı, Web hosting, Domain tescil, E-ticaret, Flash tasarım, Web site güncelleme, Arama motoru optimizasyonu, Web tasarım">
<**** name="keywords"
content="web tasarım, web tasarımı, web site tasarımı, site tasarım, web programlama, arama motoru optimizasyonu, logo tasarım, e-ticaret, grafik tasarım, flash tasarım, animasyonlar, web templates">
<**** name="copyright" content="Copyright © 2006 - 2008 diteadi.com">
<**** name="author" content="siteadi.com">
<**** name="publisher" content="siteadi.com">
<**** name="robots" content="index,follow">
<**** name="category"
content="web tasarım, web tasarımı, web site tasarımı, site tasarım, web programlama, arama motoru optimizasyonu, logo tasarım, e-ticaret, grafik tasarım, flash tasarım, animasyonlar, web templates, multimedia">
<**** name="abstract"
content="web tasarım, web tasarımı, web site tasarımı, site tasarım, web programlama, arama motoru optimizasyonu, logo tasarım, e-ticaret, grafik tasarım, flash tasarım, animasyonlar, web templates, cd tasarım">
<**** name="search"
content="web tasarım, web tasarımı, web site tasarımı, site tasarım, web programlama, arama motoru optimizasyonu, logo tasarım, e-ticaret, grafik tasarım, flash tasarım, animasyonlar, web templates, internet reklamcılığı">
<**** name="distribution" content="global">
<**** name="classification"
content="web tasarım, web tasarımı, web site tasarımı, site tasarım, web programlama, arama motoru optimizasyonu, logo tasarım, e-ticaret, grafik tasarım, flash tasarım, animasyonlar, web templates, broşür tasarım">
<**** name="date-creation-yyyy" content="01-04-2004">
<**** http-equiv="pragma" content="no-cache">
<**** HTTP-EQUIV="CONTENT-LANGUAGE" CONTENT="turkish">
<**** name="rating" content="general">
<**** name="googlerobot" content="https://www.siteadi.net/keywords.txt">
<**** name="revisit-after" content="10 day">
<**** name="SEARCH"
content="web tasarım, web tasarımı, web site tasarımı, site tasarım, web programlama, arama motoru optimizasyonu, logo tasarım, e-ticaret, grafik tasarım, flash tasarım, animasyonlar, web templates">
<!--web tasarım, web tasarımı, web site tasarımı, site tasarım, web programlama, arama motoru optimizasyonu, logo tasarım, e-ticaret, grafik tasarım, flash tasarım, animasyonlar, web templates-->
<**** name="ROBOTS" content="ALL">
şeklinde kodlar görmekteyim gerisi size kalmış :D

SanaLisyan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
:) Bi kaç yüksek pr li siteden backlink Biraz da Dogal Hit Ama bu her kelime için gecerli olmayacakdır

erkann

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar en önemlisi anahtar kelimeleriniz ve verdiğiniz PARA.Ödediğiniz para tıklama başınamı yoksa sergileme başınamı buda etkili.

N/A6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar en önemlisi anahtar kelimeleriniz ve verdiğiniz PARA.Ödediğiniz para tıklama başınamı yoksa sergileme başınamı buda etkili.

Çok büyük firmaların para ile 1. sırada olduğunu duymuştum. Ama sıradan siteler gösterimene göre sanırım.

bulut7655

🌱Yeni Üye🌱
Bunların hiçbirine uymadım ama dikbıyık diye arama yapıldığında 2. sıradayım

c___a___n

🌱Yeni Üye🌱
bende firmamızın web sitesinin birinci sayfada çıkması konusunda baya çalıştım sonra konyada ***** ajans diye bi firma buldum deneme amaçlı 250 ytl karşılığında 10 000 kontör aldım tabi bu işlerde kontörle oluyo bir hafta içerisinde 10 000 kontörüm bitti ama karşılığında baya büyük iş bağlantıları yaptım googledan **** ajans diye aratın çıkar

Son düzenleme:

hengame

<google>:)</google>
⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
google yeni algoritmasını devreye sokmaya başladı yeni açtığım bir siteyi istediğim kelimede yukarıya çekmek istedim binlerce backlink aldım sırf bu iş için eleman tuttum ve link aldılar ama gene yukarıya çıkamadım. yeni algoritmada zor yukarılara çıkabileceğiz artık

bLeed

🌱Yeni Üye🌱
google yeni algoritmasını devreye sokmaya başladı yeni açtığım bir siteyi istediğim kelimede yukarıya çekmek istedim binlerce backlink aldım sırf bu iş için eleman tuttum ve link aldılar ama gene yukarıya çıkamadım. yeni algoritmada zor yukarılara çıkabileceğiz artık

Hengame ; seninle ortak bi' başka forumda daha takılıyoruz , lakin google'ın böyle yeni bi' algoritma geliştirmeye yönelik bi' çalışması yok.. Ayrıca olay sadece backlink almak ile bitmiyor..

İstediğin kelime diye bi' olay kesinlikle geçersiz , saçma bi' kavram.
Neden : ?
A kişisi " Sinema " kelimesinde " ankaraparlementsinemasi.fff " sitesini asla ve asla 1. sıraya çıkartamaz..

Ancak ve ancak şöyle olabilir ; Google TBB : Tıklama Başına Maliyet.
Adwords dediğimiz google reklam kuponlarında gösterime ve tıklamaya en yüksek oranı düzenli şekilde verirseniz " Tavsiye Bağlantılar " bölümünde yani en üstte sarı ile işaretli çıakrsınız.

Backlink inşaası Türkiye'de " Seo Uzmanıyım " diyen bi' çok arkadaş tarafından yanlış biliniyor ya da uygulamada yanlış..

Arkadaş ABC sitesini google.com.tr'de 1. sayfada çıkartmak istiyor lakin kalkıp italyan sitesinden link alıyor.. Eğer mantığa uygun olsaydı zaten google bölgesel sitelerini es geçerdi , global olarak google.com şeklinde çalışırdı..

Elimden geldiğince firmalarınıza ya da şahıs sitelerinize Seo çalışması uygulayabilirim , lakin hiçbir zaman %100 garanti veremem büyük yanılgı çünkü..

%100 garanti veren Seo uğraşanı da bu işin piri değil , paranın adamıdır ;)

Sağlıcakla..

hengame

<google>:)</google>
⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
diğer forumda bir çok arkadaş link alıyorum istediğim yere gelemedim dediler sonra başka bir arkadaşın açıklamasını aktardım ben size bende kasıyorum backlink ama istediğim yere gelemedim. sende biliyorsun google sistemini tam çözemeyiz.

TekSevdigimTasarım

🌱Yeni Üye🌱
GoogLe amca'da üst sıralarda cıkmak istiyorsanız yapmanız gereken cok basit sitenin içine spam yerleştiriceksiniz google de ckmak istediginiz kelimeleri sitenin içine bı kac kere tekrarlayarak yazıcaksınız kelimeleri en küçük yazı ile yazınız arkaplan rengi ile aynı renk yapın renkleri ki çirkin bi görüntü olmasın sadece google amca görsün yeter :) bide grakiklerde cıkmak istiyorsanız siteye koydugunuz resimlerin grafik ismini yazınız kodların içine ben bi cok sitemi googlede en üstlerde cıkartıyorum :) spamları siteye koyduuktan sonra Add your URL to Google linke tıkayın google amcaya sitenizi tanıtın 1 hafta bekleyin sonra tepedesiniz hadi bol şanslar