Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

google 1. sıraya çıkmak için ne lazım seo cular yalanmı ??

TekSevdigimTasarım

🌱Yeni Üye🌱
+ bi not ekleyim eger ki fazla fazla yazarsanız googlede cıkmak istediginiz yerleri google amca anlıyokı ückagıtcısın seni komple siliyo googleden ban yiyosun googleden ban yerseniz yazın bana onu da acarız :D

Smoke6

🌟Usta Tasarımcı🌟
GoogLe'de nasıl Birinci Sıraya cıkılcanı Bilmem :) BEnim işim Tasarım'dır Web Tasarım'lada Uğraşıyorum 40'ın Üstün'de Site Yapmışımdır ****'sını Keyword'du Descip'di Title'di Hepsini Dolu Dolu Doldururdum Bunlardan hemen hemen 10 tanesi başarılı oldu yani ilk sıraya geçme konusunda birde site sahibinin sitesini güncellemesi ile'de alakalı birşey mesela grafikerler.net daha önceleri google amcam fazla cıkarmıyordu Ama $imdi grafik hakkında ne ararsan kafada başarılar Grafikerler.net Bu Yılki Altın Örümcek Ödülüne Juri Olursam Sana vercem ödül'ü :D söz :D

audision

🌱Yeni Üye🌱
Google de üst sırada çıkmak için herşeyden önemlisi siteniz insanlığa ne kadar faydalı aslında bir çok kişi işin seo dan m e t a taglardan backlink ten geçtiğini söyler elbetteki bunlar gerekli ama bunlara başlamadan önce sitenizi kurmanızın amacını bir düşünün ne için kurdunuz hangi konuda veya alanda insanlara faydalı olmayı düşünüyorsunuz.Açtığınız sitedeki içerikler hangi oranda size ait.İnanın bana herşeyden önce bunlara önem verin.Ordan bir parça burdan bir parça alarak site kurup sonra ben seo yaptım backlink aldım dizine kaydettim ama neden birinci sırada değilim demek yersiz olur.Herşeyden önce amacınızı ortaya koyun gerisi kendiliğinden gelir ;)

Bu dedikleriniz daha çok pagerank'ınızı etkiler. :clapping:

sanderas' Alıntı:
Arkadalar google da üst sıralarda çıkmak çok basit gerçekten.Bir çok söylenti var.yok suraya siteni kaydetcen yok şuraya üye olcan fala.hepsi fasa fiso.bak kendi ağzınızla sölüyosunuz anahtar kelimeler die.bi mantığınızı yürütün bu nasıl olabilir.aslında çok basit..

Bu iş kadar basit olsa google mühendisleri bu kadar karmaşık bi algoritma kullanıp sağlıklı arama sonuçlarına ulaşmak için çaba göstermezlerdi ki bir çok kişinin Google'ı tercih etme sebebi aramada alınan verimli sonuçlar.

Akn' Alıntı:
4. başlığına artı olarak google bunu pek fazla dikkate almıyor
ek olarak ise sitenini bulundupğu serverda çok hiti olan siteler varsa aynı ip üzerinde senden daha önce açılmış olanı öncelikli olarak alır ve zaten önce açılmış olanın hiti senden fazla olduğu için öneli sayar bir diğeri alınan linkler link çöplüğü olmuş sitelerden alınırsa bir işe yaramaz. eger alınırsada linkini olan linklerin üstüne yerleştit çünkü google botu en üstteki linklerden başlar aramaya alta doğru gittikçe değeri düşer. kaliteli sitelerden paralı link alırsan daha iyi olur senin için fakat artık google pek eskisi kadar önem vermiyor bu işlere birde siten hızlı olmalı google botun geç ulaşması bile sıralamada alta alınma demektir içeriğinde taklit olmayan içerik fazlaysa yani copy&paste yapmadıysan buda çok önemli bir diğeri ise sayfaların html olursa googlenin gözünde daha çok değer kazanırsın. bunun gibi googlenin onlarca sayfalama mantığı var bunlar sadece bilinen kısımları

Ek olarak yada düzeltiyim , site içeriği yemek ile ilgili ise kalkıpta otomobil ile ilgili bir yerden alınan linkler bir işe yaramaz.Az link çıkışlı , site içeriği ile aynı , ayrı bir hostta barınan ve yüksek pr değeri önemli olan.

bLeed' Alıntı:
Hengame ; seninle ortak bi' başka forumda daha takılıyoruz , lakin google'ın böyle yeni bi' algoritma geliştirmeye yönelik bi' çalışması yok.. Ayrıca olay sadece backlink almak ile bitmiyor..

İstediğin kelime diye bi' olay kesinlikle geçersiz , saçma bi' kavram.
Neden : ?
A kişisi " Sinema " kelimesinde " ankaraparlementsinemasi.fff " sitesini asla ve asla 1. sıraya çıkartamaz..

Ancak ve ancak şöyle olabilir ; Google TBB : Tıklama Başına Maliyet.
Adwords dediğimiz google reklam kuponlarında gösterime ve tıklamaya en yüksek oranı düzenli şekilde verirseniz " Tavsiye Bağlantılar " bölümünde yani en üstte sarı ile işaretli çıakrsınız.

Backlink inşaası Türkiye'de " Seo Uzmanıyım " diyen bi' çok arkadaş tarafından yanlış biliniyor ya da uygulamada yanlış..

Arkadaş ABC sitesini google.com.tr'de 1. sayfada çıkartmak istiyor lakin kalkıp italyan sitesinden link alıyor.. Eğer mantığa uygun olsaydı zaten google bölgesel sitelerini es geçerdi , global olarak google.com şeklinde çalışırdı..

Elimden geldiğince firmalarınıza ya da şahıs sitelerinize Seo çalışması uygulayabilirim , lakin hiçbir zaman %100 garanti veremem büyük yanılgı çünkü..

%100 garanti veren Seo uğraşanı da bu işin piri değil , paranın adamıdır

+1 çok güzel açıklama :smile:

TekSevdigimTasarım' Alıntı:
GoogLe amca'da üst sıralarda cıkmak istiyorsanız yapmanız gereken cok basit sitenin içine spam yerleştiriceksiniz google de ckmak istediginiz kelimeleri sitenin içine bı kac kere tekrarlayarak yazıcaksınız kelimeleri en küçük yazı ile yazınız arkaplan rengi ile aynı renk yapın renkleri ki çirkin bi görüntü olmasın sadece google amca görsün yeter bide grakiklerde cıkmak istiyorsanız siteye koydugunuz resimlerin grafik ismini yazınız kodların içine ben bi cok sitemi googlede en üstlerde cıkartıyorum spamları siteye koyduuktan sonra Add your URL to Google linke tıkayın google amcaya sitenizi tanıtın 1 hafta bekleyin sonra tepedesiniz hadi bol şanslar

Bu işi bu kadar basite indirgediğinize şaşıyorum bu şekilde 1. sırayı alamazsınız aldığınızı varsayalım google amca sizi bir süre 1. sırada gösterir sonra google kelimesini spam yaptığınız site için lugatınızdan kaldırırsınız.(bomb , ban , sandbox vs vs.)

Ek olarak özgün ve kaliteli içerik ekledikten sonra SEO ihtiyacı duymassınız emin olun.Çünkü bunları yaptığınızda zaten içeriğiniz kayda değerse orda burda kopyalanır yapıştırılır kaynak olarak siteniz gösterilir , hitiniz artar vs. bunları google görür ve size gereken değeri verir ödüllendirir.Pagerank ve googleda üst sıralar gibi.(firma sitelerine bir lafım yok)

yasarakdeniz

🌱Yeni Üye🌱
ben sitemi 1 sıraya çıkarmak istiyorum
pagerank 1 ama rakip firmaların sıfır 0
herşeyi denedim ama birtürlü 1 sıraya çıkamadım
bana yardımcı olacak arkadaşlar varmı
anahtar kelime vidanjör çok araman bir kelime değil ama hala
3-4 arasındayım

bana yardımcı olacak kişi veya kişiler yokmu koskoca sitede

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
M e t a tags
Keywords
w3 standartlarına uygun bir site.
Eğer php yada asp ile dili ile kullanılmış bir sisteme sahipseniz htaces yöntemi ile html ye çevirttirin ve alakalı konu başlıklarını html ye eklettirin.

Sayfalarınız
Hakkımda örnek bu sayfanın bir alt sayfası daha olacaksa şu şekilde olsun.

http: // www. domainism i.com/hakkimda/hakkimdaaltsayfa.html
.Htacces yöntemi ile www yi kullanmak istiyorsanız domainsimi.com bunu kullandırtmayın yada www yi kaldırmak istiyorsanız yine .htacces yöntemi ile www. kullanarak sitenize girilmesini sağlayın.

Robots.txt nizi düzgün bir şekilde kurallara uygun şekilde yaparak sitemap adresinizi robots.txt in içine yazın.

Gereksiz sayfalarınızı google a boşuna indexlettirmeyin. Bunuda robots.txt nın ıcındekı kurduğunuz düzen ile yapabilirsiniz.

Google webmaster tools u site map i kullanın..

Bir kaç içeriği sağlam olan siteden backlink alın....

Daha yapılabilecek bir çok şey var ancak sisteminizi incelemeden bu konuda daha çok bilgi vermek malasef mümkün değil...

Yada bunların hakkında bilgi sahibi değilseniz uygun fiyatlarda seo danışmanları mevcut bunlarla iletişime geçerek seo açısından sitenize ne yapılabilirse onları yaptırın.

Not : Lütfen kurallara uyun ve flood yapmayın.

hokiri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba,
Googleda birinci sırada çıkmak deyimi bence yanlış kullanılıyor. Hangi kelimelerde birinci sırada çıkacaksın. Kaç adet bu şekilde keyword'ün var. Sitenin yapısı nekadar uygun. Flash üzerine kurulmuş bir siteyi bir yere kadar götürebilirsin yada hile yapacaksın. Hilen anlaşılırsa google da ilk sayfaları unut. kara listeye alınırsın. Ben bunları biliyorum, ama aksini söyleyen varsa mantıklı bir açıklamasınıda yaparsa sevinirim.
saygılar

Benim tecrübelerim.
1 anahtar kelimende link olacak, Bold ve diğer yazılara göre büyük(başlık) yazılabilir.
2 anahtar kelimen aşırya kaçmadan sayfa içinde tekrar edilmeli
3 yüksek pagerankı bulunan bir siteden sitene link alacaksın yada bir çok siteden sitene link olacak. google örümcekleri taramalarında senin sitene bir çok link bulacak yani
4 sitedeki fotoğrafların altında alternatif yazı olacak ve anahtar kelime içerecek
5 Title kısmında anahtar kelimelerin olacak
şuanda aklıma gelenler bunlar, binlerce kriter olduğunu biliyorum

tekrar saygılarımla,

Aynen PR si yuksek sitelere uye olacaksin

mustafaismet

🌱Yeni Üye🌱
Peki arkadaslar Flash websitesinin ilk sıralarda çıkma ihtimali kaçta kaç?

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Diğer sitelerle aynı

Peki arkadaslar Flash websitesinin ilk sıralarda çıkma ihtimali kaçta kaç?

Flash sitelerinde googleda sıralamaya 1.çıkma oranı diğer sitelerle 2004 yılından beri aynı kapasitededir. Ama bunun için yapman gereken kurallar var full normal flash sitenle sıralamaya katılman zordur ama işlemlerini flashda xml ile yaptırıyorsan bunu site haritası gibi kulandırabiliyorsan , robotlarını düzgün yazıyorsan ve flash içerisinde asp yada php ek fonksiyonlar çağırıyorsan diğer siteler nasılsa senin flash sitende o şekilde sıralamada 1. olabilir. Bunun için güzel js teknikleri de bulunmakta flash siteye gömebileceğin
ayrıca google ın kendi yayınlamış olduğu kod sistemi bulunmakta kendi resmi sitesinde her tür site flash dahil içerisinde kullanabileceğin ki o zaten google ın temel sıralama politikası ve kendi yayını olduğu için kabul gören resmi kodlar , ayrıca burda ki yazılardan da örnek alarak bulabilirsin..

neoberg

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.brkcan.net
sadece orjinal içerik, gerisi hikaye. hiç bir seo uğraşı vermeden, link değişimi yapmadan bir seo yarışmasında sadece orjinal içerikle ilk sıradaydım. sonra acil maddi ihtiyacım oldu siteyi sattım.
ama dediğim gibi orjinal içerik dışında hiç bişey yapmadım.

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yapmayın bu kadar basite herşeyi indirgemeyin herşeyi biri orjinal içerik diyo biri meta taglar diyo ....Bu basite indirgemeler sonucu bu sektörde herkez web master herkez yazılımcı herkez seo cu ..... Ben seo cu değilim ben tasarımcıda değilim ama yaşım eğitimim bir çok kişinin yaşının yarısı ndan fazla yazılım tecrübem var .... Google da 1. sıraya çıkma konusunda evet bu işin seo muhendisleri var niye seo muhendisleri deniyor google her periyodik aralıklarla sistem algoritmasını botlarını yılda en aşağı 3 kez yeniliyor veya değiştiriyor . Bu algoritma sonucu seocular da bu mantıkla sitenize eklentiler yapıp google listesine katıyorlar ...Ha nerden anlıyolar google stratejisinin değiştiğini çünkü onlar sadece bu işi yapıyorlar ...Hakiki bu işin yapan adam ne tasarımcıdır nede yazılımcı sadece seo cu.... Nasılki bundan 4.sene önce kimse sitesine robot.txt yazmasını bilmiyordu yazanda hemen 1. sıradaydı....Buğünde farklı teknikler var ve bu teknikler e her geçen gün yenisi ekleniyor . Nasıl buluruz derseniz sitemizi sabit devamlı 1. sırada tutmak için onu kimse söylemez işte ..Söyleyende işte meta der iste orjinal içerik koydum 2 günde çıktı der , çıktıda ne kadar kalacaktı asıl sorun o ...

Şimdi meta taglarla hayatta aynı statüde pagerank denilen hiti yüksek olan siteleri geçemezsiniz. Orginal içerik diyorsanız evet ilk zamanlar o orginal içeriğinizle sadece içeriklerinizde bulunan kelimelerle ilk sıralara düşersiniz ancak sonradan aynı statüde bir site hatta forum sitesi dahi sizden alıntı yapmaya başladığında artık o sizden alıntı yapan site sizin pageranginizi paylaşmaya başlıyorsdur ve zamanla tıklanma oranları arasında fark kalmadığından o site de daha çok içerik olduğundan ve sizin pagerankinizide kullanarak sizin üstünüze çıkar ve sizin içeriğinizin orginal olmasının bir anlamı kalmaz . Ee o zaman ne oluyor o zaman orginal içerikli site belli bir dönem 1. ama belli bir dönem sonrasında başkalarını 1. yapan kendide alt sıralarda kalan bir site ...... Peki ne yapmalıyız ya yıllarca google ı araştıracaksınız öyle metada ne vardı orginal içerik neydi diye değil sadece hakkikaten çok büyük incelikleri var google ın kendi kodları algoritması işin inceliği var kendi sitesindede anlatıyor , ya google da üst sıralara çıkmak için para verip adverbs kullanacaksınız yada profesyonel kişilere yaptıracaksınız...

crazyboygokhan

🌱Yeni Üye🌱
Yapmayın bu kadar basite herşeyi indirgemeyin herşeyi biri orjinal içerik diyo biri meta taglar diyo ....Bu basite indirgemeler sonucu bu sektörde herkez web master herkez yazılımcı herkez seo cu ..... Ben seo cu değilim ben tasarımcıda değilim ama yaşım eğitimim bir çok kişinin yaşının yarısı ndan fazla yazılım tecrübem var .... Google da 1. sıraya çıkma konusunda evet bu işin seo muhendisleri var niye seo muhendisleri deniyor google her periyodik aralıklarla sistem algoritmasını botlarını yılda en aşağı 3 kez yeniliyor veya değiştiriyor . Bu algoritma sonucu seocular da bu mantıkla sitenize eklentiler yapıp google listesine katıyorlar ...Ha nerden anlıyolar google stratejisinin değiştiğini çünkü onlar sadece bu işi yapıyorlar ...Hakiki bu işin yapan adam ne tasarımcıdır nede yazılımcı sadece seo cu.... Nasılki bundan 4.sene önce kimse sitesine robot.txt yazmasını bilmiyordu yazanda hemen 1. sıradaydı....Buğünde farklı teknikler var ve bu teknikler e her geçen gün yenisi ekleniyor . Nasıl buluruz derseniz sitemizi sabit devamlı 1. sırada tutmak için onu kimse söylemez işte ..Söyleyende işte meta der iste orjinal içerik koydum 2 günde çıktı der , çıktıda ne kadar kalacaktı asıl sorun o ...

Şimdi meta taglarla hayatta aynı statüde pagerank denilen hiti yüksek olan siteleri geçemezsiniz. Orginal içerik diyorsanız evet ilk zamanlar o orginal içeriğinizle sadece içeriklerinizde bulunan kelimelerle ilk sıralara düşersiniz ancak sonradan aynı statüde bir site hatta forum sitesi dahi sizden alıntı yapmaya başladığında artık o sizden alıntı yapan site sizin pageranginizi paylaşmaya başlıyorsdur ve zamanla tıklanma oranları arasında fark kalmadığından o site de daha çok içerik olduğundan ve sizin pagerankinizide kullanarak sizin üstünüze çıkar ve sizin içeriğinizin orginal olmasının bir anlamı kalmaz . Ee o zaman ne oluyor o zaman orginal içerikli site belli bir dönem 1. ama belli bir dönem sonrasında başkalarını 1. yapan kendide alt sıralarda kalan bir site ...... Peki ne yapmalıyız ya yıllarca google ı araştıracaksınız öyle metada ne vardı orginal içerik neydi diye değil sadece hakkikaten çok büyük incelikleri var google ın kendi kodları algoritması işin inceliği var kendi sitesindede anlatıyor , ya google da üst sıralara çıkmak için para verip adverbs kullanacaksınız yada profesyonel kişilere yaptıracaksınız...

sana katılıyorum sevimsli dediklerin artık yavaş yavaş bitmeye başladı şuan benim gözüm seonunu en büyük etkeni bence sitenin popülerliği :) bi yandan hoşuma gidio bu meslekte hep kendini güncelleştirmek zorundasın :)

Suu_cskn

🌱Yeni Üye🌱
Basitçe Anahtar kelimenin oldukça bol kullanılması.

dB-FrT

🌱Yeni Üye🌱
bir seo siteyi 1.sayfaya taşıyabilir ama hiç bir zaman 1. sıraya çıkartırım garantisini veremez... eğer çıkartırım diyorsa yalan söylüyordur!

ozcandemir

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar bu işin maliyeti nedir. Eski sitem sadece bol içerik ve az rakip firma ile 1. sayfa 1. sıradaydı....o sitem artık yok...Şimdi yeni domaine taşındım..36. sayfadan basladım. 5. e kadar geldim..1 adım ileri gitmiyor..profesyonel desteğin...1. sıra değil 1. sayfa garantisi verebilecek bir desteğin maliyeti ortalama nedir...

Serjean

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sitenin tasarım ve yazılım aşamasından başlar seo,tabiki css kullanmak gerekir h1 h2 h3 h4 css elementleri çok önemlidir web 2.0 a uygun site tasarlanmalıdır google webmaster tools'a sitenizi tanıtmanız gerekmektedir daha birçok kural vardır.

plevneli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sevimsli arkadaşa kulak verin diyelim, gerekli açıklamayı yapmış, Teşekkürlerimi Sunuyorum.
"ucuz mal alacak kadar zengin değilim" demiş büyüklerimiz, boşa konuşmamışlar...
Herkese Bol Hitli Günler

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com
Ufak bir ipucu vermek gerekirse alexa'yı atlamamak gerekli özgün içerikten bahsedilmişken doğru özgün içerik google için geçerli ve şansa inanıyorsanız şansınıza göre aratılan kelimeler ve hitinizin yoğunluğuna göre üst sıralarda çıkmanız büyük bir olasılık.

Google'da aranılan kelimelere göre her isteyenin her sitesi yukarı çıkması hem saçma hemde olumsuz bir şey olurdu değilmi?

Sitenizin birinci sıralarda olmasını istiyorsanız bu işler için büyük bütçeler ayırmanız gerekli bir domain bir hosting'le yaptığınız site tasarımlarıyla olacak işler değil boş yere uğraşmayın kafa yorgunluğundan ve size sıkıntıdan başka birşey vermez uğraşlarınız.

Tabi bunlar benim nacizane fikirlerimdir.