Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

google 1. sıraya çıkmak için ne lazım seo cular yalanmı ??

KAYIBEY

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu yaz bi reklam firmasında çalıştım..firmanın sahibi olan sahıs firmanın web sitesini google da 1.sıraya cok rahat tasıyordu ama nasıl yapıyordu bilmiyorum..söylemedi de..tabi unutmadan bu işi bu sehirde yapanın bir tek kendisi oldugunu da altını çizerek belirtiyordu ve kendi için cok basit bi olay oldugunu söylemişti..hatta firmanın kendi reklamlarından biri de şirketlerin yada firmaların web siteleri için "web sitenizi google da 1.sırada görmek istiyorsanız bize ugrayın" gibilerinden bi reklamdı..ve yapıyordu da..anlamadım gitti..
ve bizim reklam firmasını ben google dan girdiğimde ilk sırada görebilyordum..aslı nedir acaba bu işin?:(:disappoint:

bu işler rekabet olmayan kelimelerde kolaydır firma sahibinize söyleyin mesela "haber" kelimesinde veya "oyun" kelimesinde alsın bir siteyi 1. sıraya taşısın. öyle oturduğu yerden ahkam kesen çok olur bu işlerde.

özgün sağlam içerik, korkunç bir backlink, yıllanmış bir domain ve çok iyi bir seo bilgisi olmadan, google yeniliklerinden haberdar olmadan bu bahsettiğim kelimeler gibi kelimelerde 1.sıraya çıkmak imkansızdır. ha unutmadan bu işin şansla hiç bir ilgisi yok..

narsist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.milletvekiliadaylarimiz.com
Bence Organit Hit lerden de faydalanmak lazım ben sitelerimde kullanıyorum süper bi sistem hemde hiçbir zararı yok googlede öne çıkmak için 1 program indiriyorsunuz bilgisayara kayıt olup hangi arama kelimesiyle siteniz googlede kaçıncı sayfada olduğunu yazıyorsunuz ve bundan sonra program açık kaldıkça size kredi kazndırıyor sizin kazandığınız kredilerle de siteniz googlede değişik IP lerden arama yapılıyor. illa birşey seyretmenize de gerek yok programda küçült seçeneğini seçtinizmi sabahtan akşama açık kalsın kredi kazanın...

crazyboygokhan

🌱Yeni Üye🌱
Seo ve danışmanlık hizmeti konusunda bilgi almak istiyorsanız *** adresini ziyaret edebilirsiniz.

marmaristasarim

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
marmaristasarim.com
Seo asla yalan olmaz iş sadece seo işlemlerini kuralına göre yapmakta

Bence bu konunun başlığına bir bakmak lazım önce.. " google 1. sıraya çıkmak için ne lazım seo cular yalanmı ?? " Önce kişinin bu düşünce içerisine girmesine sebep nedir bunu anlamak gerek..Belli ki bir " içten isyan " söz konusu burada.. belli ki seo uygulamalarını sitesine yaptırmaya çalışmış belli ki bir takım ücretler ödemiş kişi ancak sonuç alamamış... şimdi ise biz seo işleriyle ilgilenenlere kötü bir isim takılması söz konusu olmuş..

Arkadaşlar web dünyası içerisinde seo konusunda bir takım uygulamalar mevcuttur. Aslına bakarsanız bu çok yönlü bir kavramdır. Kimse seo kelimesini sadece bir kaç kod, baclink alımı, site yaşı, site yapısı, keyword gibi olaylara bağlayamaz. SEO EVRENSEL VE ÇOK GENİŞ BİR KAVRAMDIR.

Ancak bir firma yada şahıs web sitesi için seo işine girecekseniz, ilk önce karşımızdaki insanı/şirketi biliçlendirelim bu konu hakkında. Emin olun ki bu bilinçlendirme sonunda sizlerin işleri de daha kolay gidecek çünkü seo işinde tek taraflı hiç bir şey olmaz nedir mesela ?

İlk başta bize işi veren kişi/şirket sabır etmesini bilecek, bunu bilmesi içinde sizin konu hakkında detaylı bilgilere sahip olmanız ve karşı tarafa ön çalışma sunumu yapmanız gerekmekte ki 3 gün sonra bizlerinde adı kötüye çıkmasın..

Eğitim Şart !! Bilgi paylaştıkça güzeldir !

SEO yapılacak site hazırda kurulmuş bir site var ise; öncelikle

netteki siciline durumuna bakılır
yaşına bakılır
site yapısına bakılır
sonuçlardaki durumuna bakılır
sadece google değil diğer arama motorlarındaki ve bölgesel arama motorlarındaki durumuna bakılır
hedef kitlesine bakılır
rekabet analizi yapılır
hedeflenecek piyasa araştırması yapılır

Bunları yaparken de seo işinin sabır ve ince ayarlara bakılan bir iş olduğunu, analiz ve taktik stratejik çalışmalar olduğunu müşterinize empoze etmelisiniz ki işiniz daha kolay olsun...

Sonrasında ise sadece backlink çalışmasına mı kasılacağı yoksa gerek backlink gerekse yayılma oranlarını artırıcı, site içi indexlenme oranlarının artırılmasına, ziyaretçi trafiğini artırımına, alexa değeri düşürülmesine, pr artırımına, markalaşma çalışmalarına kadar ciddi bir full seo çalışmaları mı yapılması gerekiyor müşteriniz ile uzun uzun konuşup, kendilerini bilgilendirip çıkan sonuçlara göre çalışmalara girmeniz gerekmektedir.

Sizler de pek tabii biliyorsunuz ki seo çalışmaları uzun vade yapıldığı sürece getirisi olan çalışmalardır.

Sosyal Medya Pazarlama servisleri de aslında seo içerisinde kalan çalışmalardır. Sosyal Medya Pazarlama servisleri arasında bakınız nete seo uygulamalarını da göreceksiniz.

Arama Motorlarının, Sosyal Platform'ları ciddiye aldığına göre, bu tür sitelerde arama motorlarının sonuçlarında var olmak için kıyasiya seo çalışmaları içerisinde bulunduğuna göre mantık olarak Sosyal Medya Pazarlama servisleri de emin olun SEO çalışmalarının bir parçasıdır.. Ancak bu hizmetler içerisinde tek fark web tabanlı görsel reklamize çalışmalarının bir parça daha yoğun ve profesyonellik gerektirdiği olmasıdır.
Kurumsallaşma adı altındaki bu çalışmalar ile direkt müşteri odaklı son kullanıcıya hitap eden çalışmalar olmasıdır. Reklam sektöründe eğitim almış ve sektörde çalışan kişi/kurumlar tarafından takip edilen bu çalışmalar ile şirketler sonuca daha yakın olmaktadırlar.

Ancak yine hatırlatmakta fayda var seo olmadan web te yer alamazsınız...
Daha anlatılacak yazılacak çok detay var seo hakkında..Özetle mesajım şu ;
Siz seo arkadaşlarımız, aldığınız seo işine girmezden önce müşterine mutlak suretle işin detayları hakkında bilgi verin, uzun süreçler gerektirdiğini, yapılmasını gerekenleri, müşterinin de zaman zaman neler yapması gerektiğini, sabırın önemli bir konu olduğunu ve işin kurallarını mutlak suretle anlatın paylaşın ki 3 gün sonra adımız kötüye çıkmasın. Net küçük bir dünya kötü olan hemen çabuk laf oluyor kulaktan kulağa yayılıyor...

Hayırlı Günler..
Marmaris Tasarım SEO Departmanı

IsCosH

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşıma tamamen katılıyorum, bu söylediklerinizin hiç birisine bilerek dikkat etmeden ve bilerek hiçbir anahtar kelime kullanmadan bir site yaptım, nereden aranırsa aransın ilk sırada çıkıyor, neden mi, içeriğinde şiir ağırlıklı ve tamamen müşterinin kendi yazma şiirleri, ŞUNU RAHATLIKLA SÖYLEYEBİLİRİM, KİMSEDE OLMAYAN BİR SAYFAYA SAHİPSENİZ GOOGLE SİZE BAYILIYOR DEMEKTİR :)

womd

🌟Usta Tasarımcı🌟
işini profesyonel bir şekilde yapan hiçbir seo birinci sırada çıkma garantisi vermez, veremez. verenler de yaşı küçük veya üçkağıtçı insanlardır. istanbul'da sadece bu işi yapan firmalar var ve kesinlikle seo'lar yalan ifadesini kullanamayız. ben de ara sıra kendi çapımda web siteleri yapıyorum ve google'da 4. 5. sayfalarda çıkıyorlar. seo ile ilgili okuduğum makalelere göre düzenlemeler yapıyorum ancak sonuç değişmiyor. demek ki bu sandığımızdan daha kapsamlı ve püf noktaları olan bir konu. o yüzden yeri geldiğinde seo'lardan yardım almak durumunda kalıyoruz.

PhiL0

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.profeseonel.com
1. sıra garantisi vermez kimse bencede benim işim bu ama 1. sayfa garantisini her kelimede verebilirim

rifatozkan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kelime bazlı backlink pr degerı yuksek sıtelerden tabi :) bide temiz içerik baska bısıye gerek yok

Limon Media

🌱Yeni Üye🌱
herkes bir şeyler yazmışın kimine katılıyorum kimine kesinlikle katılmıyorum
siz sitenizin içeriklerini özgün yazın yani sağdan soldan kopyala yapıştır değil doğal ve düzgün olarak alakalı kelimeleri düzgün bir şekilde katagorilendirin sonra yaslanın arkanıza seo sonraki iştir.

damlaofis

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.damlaofis.com.tr
ofis mobilyaları

yardımınıza teşekkürler ama ben çok fazla bir şey anlamadım. kodları nereye kayıt edeceğiz, yazılanların anlamı nedir. gerçekten biliyorsanız lütfen yardımcı olunuz. işimden iyice soğudum çünkü. cevabınızı bekliyorum, mail adresimden de bildire bilisiniz,teşekkürler
info@damlaofis.com.tr

büro mobilyaları

damlaofis

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.damlaofis.com.tr
hocam anlattıklarınızı biraz daha açıklamalı yapabilirmisiniz. ayrıca benim sitem bir firmadan yıllık kira bedelli bir site yani kodlara müdahale edemiyorum. google da 1. sayfada çıkmak için sitemle alakalı benim yapmam gerekenler nelerdir. sitemi bir çok yere kaydedip yaklaşık 160 link aldım. sitem şuanda 1 kelimede (ofis mobilyaları) 1. sayfada bazen çıkıyor, büro mobilyalarında 3. sayfada iken 8-9. sayfalara geriledi. sitem: www.damlaofis.com.tr
sizden ricam bana yardımcı olmanız. çünkü ne maddi nede manevi gücüm kalmadı. teşekkürler.

victory1

🌱Yeni Üye🌱
önce bi kelimeyi belirleyin hiç popülerliği bulunmayan bi kelimede cok rahat cıkabilirsin. Eğer popülerliği yüksek bi kelimede cıkmak istiyorsanız mesela indir kelimesi için söylüyorum hangi site eskiyse hangi site daha fazla hit alıyorsa ve hangi sitede ölü bağlantılar yoksa o site 1. sırada çıkar. Şuan internette harıl harıl tartışılan seoculuk hikaye.

futurist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
aslında çok kafa yormaya gerek yok
seo adında atıyorum 50 maddelik kural yayınlanmış
özgün içerik
başlık içerik uyumu
link verme
anbahtar kelime
flash kullanımı.........çook uzar gider bu
tek tek okuyup uygulayacaksın
yok şu seoya gideyim yok buna gideyim yapmanıza gerek yok
sadece anlamadığınız tam açıklama bulamadığınız bir konuyu bu nedir diye sorarsınız sonra yola devam

birde her aramada üst sırada zaten çıkmak imkansız. muhakkak dalgalanmalar olacaktır. site gündemini takip edip strateji geliştirmek gerekiyor.
google yan gelip yatanı sevmiyor