Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resmi çekilmiş bina giydirme nasıl Yapılır. Söve kas silmesi

tufeba

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,
fotografı çekilmiş bina giydirme işlemi hangi program ile yapılıyor
renk verme, söve ekleme, kas silmesi ekleme, balkon demiri ekleme gibi gibi

alta verdiğim resimde bir örnek var bunu hangi program ile yaparım?

juu9v.jpg

albostan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Photoshop ile yapılabilir teorik açıdan bakınca

mecityilmaz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba,
fotografı çekilmiş bina giydirme işlemi hangi program ile yapılıyor
renk verme, söve ekleme, kas silmesi ekleme, balkon demiri ekleme gibi gibi

alta verdiğim resimde bir örnek var bunu hangi program ile yaparım?

juu9v.jpg

kardeş bunlar genelde 3dmax ile yapılabilir. Autocad ile çizimlerini oluşturursun , 3dmax'e atıp boyama işlemlerini dekor giydirme işlemlerini oluşturabilirsin.

tufeba

🌱Yeni Üye🌱
kardeş bunlar genelde 3dmax ile yapılabilir. Autocad ile çizimlerini oluşturursun , 3dmax'e atıp boyama işlemlerini dekor giydirme işlemlerini oluşturabilirsin.

Merhaba,

normal resmi çekilmiş binaya yapıyorlar bunu. Yeni yapı oluşturmuyorlar. Hazır sablonları kullanıyorlar sanırım.

Photoshopta çok zahmetli olur diye düşünüyorum.

mecityilmaz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba,

normal resmi çekilmiş binaya yapıyorlar bunu. Yeni yapı oluşturmuyorlar. Hazır sablonları kullanıyorlar sanırım.

Photoshopta çok zahmetli olur diye düşünüyorum.

kardeşim o zaman photoshop'ta çekilmiş bina üzerine artık değişiklik yapıcaksın :) belli yerleri maskeliceksin belli yerleri çoğaltma yapıcaksın belli yerleri kesiceksin belli seçili alanlara filtre uygulayacaksn :) zahmetli ama zevkli birşeydir.

tufeba

🌱Yeni Üye🌱
Buna ait bir program olduğunu biliyorum bilen varsa bu programın ismini paylaşırsanız sevinirim. Bu giydirme işlemi hazır parcalar sayesinde çok hızlı yapılabiliyor

btl1

🌱Yeni Üye🌱
Gerçekten böyle hazır bir program var mı ? Ben bu işle ilgileniyorum autocad de ve max de günlerimi veriyorum. Böyle birşey varsa süper olabilir. Lütfen paylaşsın bilen

3dsci

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.fy3dtasarim.com
cephe giydirme

Bu tür çalışmalar 3ds max ve benzeri 3d programları ile yapılır normal resmi çekilmiş bir binaya da giydirme yapılabilir ve aynı açıda render alınır. daha sonra photoshop ile gerekli renk ton düzenlemeleri yapılır kimi zaman ona bile gerek kalmıyor ama iyi sonuçlar için photoshop ile dokunuşlar gerekir. resmi çek hazır şablon ile giydir diye bir olay yok bunu da belirteyim.

sarp111

🌟Usta Tasarımcı🌟
kendini heba edersin arkadaşların program önermiş photoshop da yapamazsın manipülasyon olarak yaparsın

digitalsound

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.alfayapim.com
Arkadaşım binanın göz ayarı ölçülerini önce autocad ile çiz daha sonra 3d max programına aktar o şekilde çok daha rahat ve tertemiz bir iş çıkar ortaya

kızılkaya67

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bu tür bina onarım, tadilat ve boyama gibi işlemleri mutlaka öncelikle autocad programında 2d olarak çizip, çizdiğimiz bu projeyi archicade export ediyoruz. archicade attığımız projeyi archicad içindeki kütüphane objeleri ile isrtediğimz tarzda değiştirebiliyoruz, yeniden boyayabiliyoruz. aynı zamanda 3d olarak binayı istediğimiz cepheden bakabiliyoruz.

murat3442

🌱Yeni Üye🌱
Paylaştığın fotoğraf doğrudan 3D programlardan biri ile yapılmış. Fotoğraf üzerinde işle ye gelince ben Corel Draw ile yapıyorum ama daha çok fotomontajdan ileri gitmiyor.
Bunun yanında Sketchup ta photomatch özelliği var. Mevcut bir fotoyu birazcık mimari bilginle gerçek bir 3D çizim yapıyorsunuz ve sonrasında istediğiniz eklentileri üzerine giydirebilirsiniz. Aşağıdaki fotoğraf bilgi vermesi açısından güzel bir örnektir Van depreminde çekilmiş bir fotoğrafın üzerinden çizim yapmış ve yaptığım üzerinde çalışmalar yapmıştım. Sonrasında gerçekçi bir render yapınca istediklerinizi başarabilirsiniz.
1_06_03_14_10_06_23.jpeg

1_06_03_14_10_10_05.jpeg

Son düzenleme:

ahmedyasaroglu

🌱Yeni Üye🌱
photo match diye bişey var arkadaşlar . İnternette aratırsanız videoları görürsünüz.