Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bilgi ilköğretim okulu logo tasarımı

grafikersin

🌟Usta Tasarımcı🌟
izmir tire bilgi ilköğretim okulu logo ön tasarımı.
tire türkiyede yurtdışına ilk lale ithal eden ilçemiz.
2008
logo02ix3.jpg

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
2. logo çok hosuma gitti.
Ama biraz daha düzenleme yapmali sanki.

Renkleri ve fontu degistirererek denemeler yapabilirsin.

saziye

🏅Acemi Tasarımcı🏅
4 numaralı çalışman çok güzel olmuş üstad eline sağlık

grafideal

🌟Usta Tasarımcı🌟
MERAKETTİM NEDEN LALE ? ya da çiçek? çalışmalar güzel ama sektöre uygun bulmadım düşünceyi. iyi çalışmalar.

Tayf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
2'yi beğendim lalenin uçları kitap sayfası gibi olmuş o güzel...
4'ü beğendim ama yeşilin tonu 3. deki gibi canlı olabilir gibi...
1. belki olabilirdi ama lale çok büyük kaçmış orantısını iyi ayarlayabilirsen o da iyi...
ve 3. de yine lale büyük gibi geldi gözüme ve i lerin noktaları pembe olmamış tabii şekilde... genelde tipğgrafik olarak köşeli gelen ı 'nın üstüne Türk icadı noktalar yuvarlak oluyor yani noktalar kare olmalı ufak tipografi tüyosu :D

eğer özel okul değilse bu iş yatar :(

Son düzenleme:

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
okul logoları genelde daire yada çember etrafında yazı ve ortasında ilgili resim yada grafikten oluşur.
bu tarzda çalışma daha uygun düşer diye düşünüyorum.
ilk bakışta güzeme doyurucu bir logo göremedim.

grafikersin

🌟Usta Tasarımcı🌟
2. logo çok hosuma gitti.
Ama biraz daha düzenleme yapmali sanki.
Renkleri ve fontu degistirererek denemeler yapabilirsin.
teşekkür ederim...
2. logodaki lale çizimini ben yaptım... ok. yorumlarını dikkate alıyorum Hepyek.

4 ün düşüncesi güzel 3 ünde renkleri..
teşekkür ederim...

4 numaralı çalışman çok güzel olmuş üstad eline sağlık
teşekkür ederim...

MERAKETTİM NEDEN LALE ? ya da çiçek? çalışmalar güzel ama sektöre uygun bulmadım düşünceyi. iyi çalışmalar.
teşekkür ederim...
neden lale olduğunun açıklamasını yazıyor, sanırım dikkat etmediniz. :)

3, çalışma hoş olmuş
teşekkür ederim...

2'yi beğendim lalenin uçları kitap sayfası gibi olmuş o güzel...
4'ü beğendim ama yeşilin tonu 3. deki gibi canlı olabilir gibi...
1. belki olabilirdi ama lale çok büyük kaçmış orantısını iyi ayarlayabilirsen o da iyi...
ve 3. de yine lale büyük gibi geldi gözüme ve i lerin noktaları pembe olmamış tabii şekilde... genelde tipğgrafik olarak köşeli gelen ı 'nın üstüne Türk icadı noktalar yuvarlak oluyor yani noktalar kare olmalı ufak tipografi tüyosu :D
eğer özel okul değilse bu iş yatar :(
teşekkür ederim...
ayrıca tüm logoları tek tek dikkatli bir şekilde incelemiş olmanız beni mutlu etti.
''genelde tipğgrafik olarak köşeli gelen ı 'nın üstüne Türk icadı noktalar yuvarlak oluyor yani noktalar kare olmalı ufak tipografi tüyos'' sözünüze katılmıyorum, tüm tasarımlarımda önceliğim tipografidir, kullandığım yazı karakterindeki ''i'' nin noktası yazı karakterinin kendi noktalarıdır, sonradan ilave değildir. sadece normal büyüklüğünden %25 kadar daha büyüttüm. :)
''Özel okul''

okul logoları genelde daire yada çember etrafında yazı ve ortasında ilgili resim yada grafikten oluşur.
bu tarzda çalışma daha uygun düşer diye düşünüyorum.
ilk bakışta güzeme doyurucu bir logo göremedim.
teşekkür ederim...
sanırım son zamanda türkiyede ve dünyadaki eğitim kurumlarının logolarını incelemediniz...

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
teşekkür ederim...
2. logodaki lale çizimini ben yaptım... ok. yorumlarını dikkate alıyorum Hepyek.

Ötekilere hiç bakmadim bile, çünkü diğer laleler benzeri alanlarda o kadar çok kullanılıyor ki.

Laleyi süper çizmissin.

grafikersin

🌟Usta Tasarımcı🌟

Tayf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dediğim konunun yazı fontlarında büyük bir çoğunluğu büyük İ harfi ve küçük ı harfi olmadığından büyük I küçüldüğünde i halini alırken genellikle türkçe karaktere çevirirken yuvarlak noktalı olur...

ve fakat 90 derece köşeli sert hatlara sahip ve serifsiz harflere tipografik anlamda yine köşeli nokta yapılmalıdır yazı ailesini oluşturanlar bunu pek önemsemez... yapılmasa da olur ama bu bit tipografi kuralıdır... büyüklüğünün farkındayım :) yanlışsa biz üniv. de böyle öğrendik :)

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
dediğim konunun yazı fontlarında büyük bir çoğunluğu büyük İ harfi ve küçük ı harfi olmadığından büyük I küçüldüğünde i halini alırken genellikle türkçe karaktere çevirirken yuvarlak noktalı olur...

ve fakat 90 derece köşeli sert hatlara sahip ve serifsiz harflere tipografik anlamda yine köşeli nokta yapılmalıdır yazı ailesini oluşturanlar bunu pek önemsemez... yapılmasa da olur ama bu bit tipografi kuralıdır... büyüklüğünün farkındayım :) yanlışsa biz üniv. de böyle öğrendik :)

Tasarımın sonu yoktur.

grafideal

🌟Usta Tasarımcı🌟

verdiğin bilgiler bilimsel olarak doğru olabilir ama olaya görsel anlamda ve en önemlisi müşterinin gözüyle bakabilmekte lazım. iyi çalışmalar

Tayf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tasarımın sonu yoktur.

kesinlikle katılıyorum...

ve fakat
bilinmesi gereken birşey olarak dipnot düştüm...
gözüme takıldılar çünkü (biraz büyüklüğünden biraz da bu bilgiden dolayı)
yoksa yeri geldiğinde tasarımda herşey mübah :D iyi dedim hepsine hani kare yap diye bir baskı söz konusu değil :p:):D

grafikersin

🌟Usta Tasarımcı🌟

:) size üniv. tabiki doğrusunu öğretmeye çalışmışlarıdır ve tabiki belirli kurallar vardır...