Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

internetten aldığım logoyu nasıl çizerim

krem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar ben hiç logo çizmedim. Sıfırdan corelde logo çizmek istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. Birde internette indirdiğim bir logoyu corelde üzerinde değişikik nasıl yapabilirim. Örneğin üzerindeki yazıları değiştirmek istiyorum. Resimin bir kısmı değiştirmek yeni resim eklemek gibi. Yardımlarınız. için şimdiden çok teşekürler

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
Lütfen Forum Kurallarını Okuyunuz, konu başlığınızı değiştirdim bu seferlik

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
bu soru aslında corel i nasıl kullanırım olmalıydı. sorunuzun cevabı bu.

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
bu soru aslında corel i nasıl kullanırım olmalıydı. sorunuzun cevabı bu.
Güzel cevaptı:) İnternetten indirdiğiniz jpg yada gif logoyu vektörele çevirmeden yazılarını değiştiremezsin. Yani logoyu programa import edip üzerinden çizeceksin ki bunuda corel bilen herkes kolaylıkla yapar.

qT_terry

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bravooo tabikide elinle çiziceksin arkadaşımm ama x3 felan kullanıosan otomatik çizici var ama çoq ii çizmiio hatta berbat çizioo trace bitmaptan clipartı seç ordan yapabilirsin ama olmasss

drawsever

🌟Usta Tasarımcı🌟
logoyu jpeg, gif vb. şeklindeki dosya olarak corele import edebilirsiniz. daha sonra corelin çizim araçları ile üzerinden birebir çizmeniz gerekir. bu çizim araçları pen tool başta olmak üzere corelin tüm çizim araçlarıdır. yani yerine göre her türlü aracı kullanıp logonuzu çizebilirsiniz. kısacası aslında mantık olarak kolay bir iştir. sadece özen ve dikkat gerektirir. bir de import edeceğiniz resmin çözünürlüğünün biraz yüksek olması çizim esnasında daha rahat çalışmanızı sağlar.

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Yazınızdan ben şunu anladım, birisi güzel bir logo yapmış. internete gördüm onu alıp biraz değiştirmek istiyorum. Hatam var ise lütfen düzeltiniz....

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yazınızdan ben şunu anladım, birisi güzel bir logo yapmış. internete gördüm onu alıp biraz değiştirmek istiyorum. Hatam var ise lütfen düzeltiniz....

Logoyu şu durumlarda çiziyoruz: Mesela Koyunlu Halıları satan bir yere kartvizit yapıyorsunuz ve müşteri bu logunun kartta olmasını istiyor. Ne yaparız? Öncelikle internette vektörelini bulmaya çalışırız eğer yoksa jpeg halini indirip üzerinden çizeriz... Yani ben şu logoyu buldum çizmem lazım kullanırım belki demez kimse. Daha doğrusu dememeli.