Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resme Renk Atama

siLencieux

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar merhaba,

Ben ff'den yeni geçtim illustrator'e bir sıkıntım var Photoshop'da yapılmış bir tek renk bir logoyu ff'de renk değiştirebiliyordum baskıya gönderirken bu işlemi illustratode nasıl yapmam gerekiyor?

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
-Apparance penceresi açılır açık değil ise shit+f6 ile ya da windows/apparance yoluyla aktif hale getilir...
-Yazı seçili iken (yazıyı taşıyan kutucuk seçili iken) apparance pencesinde characters yazısına çift tıklanır altta açılan bölümlerden fill ve stroke değerleri none yapılır...
-Aynı apparance sekmesinde sağ üst köşeye tıklanarak add a new fill tıklanır...
renklendirebilirsiniz

siLencieux

🏅Acemi Tasarımcı🏅
-Apparance penceresi açılır açık değil ise shit+f6 ile ya da windows/apparance yoluyla aktif hale getilir...
-Yazı seçili iken (yazıyı taşıyan kutucuk seçili iken) apparance pencesinde characters yazısına çift tıklanır altta açılan bölümlerden fill ve stroke değerleri none yapılır...
-Aynı apparance sekmesinde sağ üst köşeye tıklanarak add a new fill tıklanır...
renklendirebilirsiniz

Hocam anladığım kadar yaptım ama bir hareket yaşanmadı daha basit anlatabilir misiniz size zahmet

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
dosyayı bana mail atabilirseniz videolu anlatırım mail adresimi özelinize attım

gokhanyaka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
logoyu grayscale olarak psd formatında kaydediyorsunuz. Sonra illustrator'e place ile alıp Swatches panelinden bir spot renge tıklıyorsunuz.

siLencieux

🏅Acemi Tasarımcı🏅
logoyu grayscale olarak psd formatında kaydediyorsunuz. Sonra illustrator'e place ile alıp Swatches panelinden bir spot renge tıklıyorsunuz.

Hocam çok teşekkür ederim istediğim buydu ayrıca bende bir yöntem buldum
resim grayscale yapılır photoshop'ta daha sonra layer menüsünden new background layer olarak ayarlanır ve illustrator'de istenilen renk spot ayarlanmadan verilebilir.

Teşekkürler.