Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Güzel Sanatlar Fakültelerine Giriş???

burakosar

🌟Usta Tasarımcı🌟
İyi günler arkadaşlar ben lise öğrencisi ve grafıkerlık okumak isteyen bir öğrenciyim su anda grafikerlik ve ya gusel sanatlarda okuyan arkadaşlara bir sorum olacak bana yardımcı olursanız cok teşekkür ederim. Geleyim soruma.

Güsel sanatlar fakültesine girmek için yanlıs bılmıyorsam bir yetenek sınavı oluyor bu yetenek sınavının nasıl oldugunu cok merak ediyorum özellikle grafıkerlık için bu yetenek sınavı nasıl oluyor bana söylermisiniz yanı içeriğiniz???

Yardımlarınız için şiimdiden teşekkür ederim...

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
size hem çizim sorucaklar bu çizimler hayali bir ortam bir obje olabilir mesela çaybahcesinde oturan insanlar pazar yeri bir sokak vs bu nedenle desen ciziminde hayal gücünüz cok yüksek olmalı iyibir gözlemci olmalısınız çizimi hayali olarak yapabilmeniz için

ikincisinde ise genel kültür olarak yani sanat hakkında sanatcılar hakkında sorular sorulur akımlar eserler vs
yanlışım varsa düzeltin

burakosar

🌟Usta Tasarımcı🌟
anladım peki bu cizimler gercek anlamada mı yanı elle mı yoksa bilgisayar ortamında mı yapılır???

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
anladım peki bu cizimler gercek anlamada mı yanı elle mı yoksa bilgisayar ortamında mı yapılır???

tabiki elle çizim olucak
size konu verilicek sizse bunu kendi hayal gücünüzle çizeceksiniz tabiki bir degişiklik olmadıysa

burakosar

🌟Usta Tasarımcı🌟
anladım çok teşekkür ederim ben olayı tamamen yanlış biliyorusum ben zannediyordum ki bellı programlarda bize verilen konularda biz bilgilerimizle bişiler yapacagız sizin verdiğiniz bilgilerle olay tamamen değişti :D kendimi hiç elle cizimde yetiştirmedim boyuna photoshop ve benzeri programlarla hazılarndım benı aydınlattıgınız için teşekkür ederim...

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
ilk aşama çizim hatta çizimler de iki aşama
1. figür çiziliyo ya da kompozisyon
2.aşama mülakat var
bunlar üniversitelere göre degişiyor
ama program yada programda tasarım yada çizim yapıldıgını hiç duymadım
kolay bişey degil bunları kazanmak bence bu sene katılıcaksan bi an önçe çizim yapmaya başlamalısın

burakosar

🌟Usta Tasarımcı🌟
yok bu yıl değil daha doğrusunu söylemek gerekirse daha 2 yıl var benı aydınlattıgınız için çok teşekkür ederim peki bi sorum olacak siz bana ne önerirsiniz? kazanabılmem için?

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
sürekli çizmeni öneririm :smile: tabi gözlemci olmanı hayal edip surekli çizmeni şuan okuyormusun yada hangi bölümü okuyorsun bilmiyorum ama düz lisede okuorsan bir kursa gitmeni öneririm elinde kagıt kalem dolaşacaksın yani bunun yanında tabiki hayal gücünü geliştirmen gerekiiyor buda sana kalmışki böyle bir konu sitede var onları okuyabilirsin kitap okumak yada film izlemek de hayal gücünü geliştirmende yardımcı olur bu yetenekler yada yetenek sınavı denilen olay zaten bir birikimin yansıması oluyor yani biranda oln bişey degil senin çabanla olucak ben 2 3 sene katılıpda kazanamayan arkadaşlarımı biliyorum ve hersene kursa gitmişlerdir yani kolay degil ama istersen başarabilirsin sende grafik tasarım okumak istiyorsan bence şimdiden başla kendini geliştirmeye bilincli yetenekli kişilere ihtiyacı var bu meslegin :wink:
inşlallah kazanırsın şimdiden kolaygelsin
sana yararlı olabilecek bircok konu aslında sitede var bence incelemeni öneririm olman gereken yerdesin :wink:

burakosar

🌟Usta Tasarımcı🌟
sürekli çizmeni öneririm :smile: tabi gözlemci olmanı hayal edip surekli çizmeni şuan okuyormusun yada hangi bölümü okuyorsun bilmiyorum ama düz lisede okuorsan bir kursa gitmeni öneririm elinde kagıt kalem dolaşacaksın yani bunun yanında tabiki hayal gücünü geliştirmen gerekiiyor buda sana kalmışki böyle bir konu sitede var onları okuyabilirsin kitap okumak yada film izlemek de hayal gücünü geliştirmende yardımcı olur bu yetenekler yada yetenek sınavı denilen olay zaten bir birikimin yansıması oluyor yani biranda oln bişey degil senin çabanla olucak ben 2 3 sene katılıpda kazanamayan arkadaşlarımı biliyorum ve hersene kursa gitmişlerdir yani kolay degil ama istersen başarabilirsin sende grafik tasarım okumak istiyorsan bence şimdiden başla kendini geliştirmeye bilincli yetenekli kişilere ihtiyacı var bu meslegin :wink:
inşlallah kazanırsın şimdiden kolaygelsin
sana yararlı olabilecek bircok konu aslında sitede var bence incelemeni öneririm olman gereken yerdesin :wink:

Casmin bu bilgileri benimle paylastıgın ve beni aydınlattıgın için çok teşekkür ederim.Sen beni aydınlatmasaydın be bambaşka bir kulvarda körü körüne yürüyor olacaktım.Sana çok teşekkür edferim.

vent

🌱Yeni Üye🌱
bu sorular benim içinde geçerli.ben liseyi bu sene bitirdim ve anadolu üni. grafik tasarıma girmek istiyorum.bilgiğim kadarıyla okullarda yazın özel kurslar açılıyormuş ama onun yeterli olmadığını söylemişlerdi bana.ama ben nasıl çalışacağımı hiç bilmiyorum.yaklaşık 2 aydır aklımda bu fikir ve çok tedirginim.2,5 aylık süreçte bi şeyler yapılarbilir mi?kazanabilmem için

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
bişeyi istediktenn sonra tabiki yapabilirsin ama gerçekten çok çalışman gerek yeteneginde varsa bence kazanırsın ama hiç vakit kaybetme derim çizmeye başla kazanamasan bile teçrübe olmuş olur seneye daha iyi sonuçlar alırsın:angel:

vent

🌱Yeni Üye🌱
bişeyi istediktenn sonra tabiki yapabilirsin ama gerçekten çok çalışman gerek yeteneginde varsa bence kazanırsın ama hiç vakit kaybetme derim çizmeye başla kazanamasan bile teçrübe olmuş olur seneye daha iyi sonuçlar alırsın:angel:

istiyorum ama işte hiç teknik bilgim yok.kendi çapımda bi şeyler çizdim hep ve aileme konuyu henüz açmadım ne düşünceklerini de bilmiyorum.bu kursların ücreti çok oluyo mu?dershane masrafı üstüne nası sonuçlanacağı belli olmayan bi şeye destek olcakalrını sanmıyorum çok.o yüzden adam gibi karar vermem lazm:sadsmile:

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
kararını verirsen gerisi kolay:wink:
kurslar tabiki pahalı ama bence kendinde yapabilirsin kusları kötülemiyorum imkanın varsa gitmen en iyisi ama yoksa ve gerçekten istiyorsan bence kendinde başarabilrsin yapıcagın iş belli sürekli çiziceksin sorulucak olayda belli çizim yapmanı istiyorlar senden sende şimdiden çizmeye başla kazanırsan çok güzel bir bölümde okucaksın:smile: bence çok şanlısın önünde bir imkan var ve degerlendir bu senin elinde tabiki bu işe yılarını veren insanlarla bir olmuçaksın çizim konusunda sınava girdiginde senden önce 2 yıl belki 3 yıl bu bölüme girmek için çaba gösteren kişiler olucak karşında kolay degil ama bence dene derim ve başarabilirsinde gerçekten istersen :rofl:
çizim ve teknik persvektif bu gibi konulara forumda deginildi istersen bir araştır
yapılan çalışmaları incele yorumları oku :wink:

vent

🌱Yeni Üye🌱
verdiğin bilgiler çok teşekkür ederim.peki bu mülakatlarda nelere değiniyolar?genel kültür muhabbeti burda mı oluo?

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
mesajlarımda yazmıştım sanırım
ilk aşama çizim hatta çizimler de iki aşama
1. figür çiziliyo ya da kompozisyon
2.aşama mülakat var
bunlar üniversitelere göre degişir
yani sadece çizim diil genel kültür yani sanat tarihi sanat akımları gibi konularda vardır

vent

🌱Yeni Üye🌱
peki tekrar teşekkür ederim bilgiler için.elimden geleni yapıcam artık.. :)

burakosar

🌟Usta Tasarımcı🌟
casmin bizleri engin ve derin bilgilerinizle 1500 woltluk fener gıbı aydınlattıdıgınız için cok teşekkür ederim :D:D:D

saka maka da hakıkaten bılgıler için cok saolun ...

yildiz.enes

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
aynı durum beniim içinde geçerli. Fakat öss nin bi etkisi var mı?

moon.light_19

🏅Acemi Tasarımcı🏅
össnin güzel sanatlar fakültelerinde pek etkisi yok yani sen bu kadar net cıkardın puanını arttıralım diye birsey yok ama resim iş öğretmenliklerinde cok var eğer netin coksa ne kadar kotu cızersen ciz alıyorlar öğretmen olaacagın için :D