Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

farklılık.

Mehmet NAS

♾️Grafik Gurusu♾️
Farklılık

Dünyanın bütün renkleri bir gün bir araya toplanmışlar ve hangi rengin en önemli, en özel olduğunu tartışmaya başlamışlar;

YEŞİL demiş ki:
"Elbette en önemli renk benim... Ben hayatın ve umudun rengiyim. Çimenler, ağaçlar, yapraklar için seçilmişim... Şöyle bir yeryüzüne bakın, her taraf benim rengimle kaplı...!

MAVİ hemen atılmış:
"Sen sadece yeryüzünün rengisin, ya ben? Ben hem gökyüzünün hem denizin rengiyim.
Gökyüzünün mavisi insanlara huzur verir ve huzur olmadan siz hiçbir ise yaramazsınız"

SARI söz almış:
"Siz dalga mı geçiyorsunuz? Ben bu dünyaya sıcaklık veren rengim... Güneşin rengiyim.
. Ben olmazsam soğuktan donarsınız hepiniz"

TURUNCU onun sözünü kesmiş: "Ya ben? Ben sağlık ve direncin rengiyim... İnsan yaşamı için gerekli vitaminler hep benim rengimde bulunur... Portakalı, havucu düşünün.
Ben pek ortalarda görünen bir renk olmayabilirim ama güneş doğarken ve batarken gökyüzüne o güle rengi veren de benim unutmayın"

KIRMIZI daha fazla dayanamamış:
"Ben hepinizden üstünüm! Ben kan rengiyim! Kan olmadan hayat olur mu?
Ben tehlike ve cesaretin rengiyim! Savaşın ve ateşin rengiyim! Aşkın ve tutkunun rengiyim!
Bensiz bu dünya bomboş olurdu!"

MOR ayağa kalkmış: "Hepinizden üstün benim... Ben asalet ve gücün rengiyim.
Bütün krallar, liderler beni seçmişlerdir... Ben otorite ve bilgeliğin rengiyim, insanlar beni sorgulamaz... Dinler ve itaat ederler"

Ve bütün renkler hep bir ağızdan kavgaya tutuşmuşlar... Her biri diğerini itip kakıyor;
"En büyük benim" diyormuş...

Derken bir anda şimşekler çakmış ve yağmur damlacıkları gökten düşmeye başlamış...
Bütün renkler neye uğradıklarını şaşırmış, korkuyla birbirlerine sarılmışlar...
Ve YAĞMUR’UN sesi duyulmuş...

"Sizi aptal renkler... Bu kavganızın anlamı ne? Bu üstünlük çabanız neden?
Siz bilmiyor musunuz ki her biriniz farklı bir görev için yaratıldınız, birbirinizden farklısınız ve her biriniz kendinize özelsiniz... Şimdi el ele tutusun ve bana gelin"

Renkler bunun üzerine kendilerinden çok utanmışlar... El ele tutuşup birlikte gökyüzüne havalanmışlar ve bir yay seklini almışlar... Yağmur onlara;

"Bundan böyle..." demiş. "Her yağmur yağdığında siz birleşip bir renk cümbüşü halinde gökyüzünden yeryüzüne uzanacaksınız ve insanlar sizi gördükçe huzur duyacaklar, güç bulacaklar... İnsanlara yarınlar için umut olacaksınız... Gökyüzünü bir kuşak gibi saracaksınız ve size GÖKKUSAGI diyecekler... Anlaştık mı?"

Bu yüzden ne zaman dünyamız yağmurla yıkansa, ardından gökyüzünde GÖKKUŞAĞI belirir...

Biz de gökkuşağındaki o renkler gibi birbirimizden farklıyız ve hepimiz özeliz...
Bunu bilerek etrafımızla uyum içinde yaşamalıyız.

ayyuce1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tesekkür ediyorum bu yazi için harikaydi.Belki bu yaziiyi okuyup küs olan kavgal› olan yada icinde nefrete kine yer veren insanlar paylasmay› hosgörüyü ve uyum icinde yasamay› hat›rlarlar.
ayyuce

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
güzel bir paylaşım..teşekkürler Mehmet Nas..

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çok güsel bir yazı,Paylaşım için teşekkürler.

tugi

♾️Grafik Gurusu♾️
güzel paylaşımın içinteşekkürler Mehmet Nas

freedesing

🏆Pro Tasarımcı🏆
keyifle okudum ve çok hoşuma gitti paylaşımın için teşekkürler Mehmet Nas ..

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
Ellerine sağlik çok güzel bir paylaşim..

"Ben hepinizden üstünüm!!! Ben kan rengiyim!! Kan olmadan hayat olur mu!!
Ben tehlike ve cesaretin rengiyim!!! Savasin ve atesin rengiyim!! Askin ve tutkunun rengiyim!!! Bensiz bu dünya bombos olurdu!!!"

kırmızısız bi dünya olamazz :)

elkor84

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok güzel bir yazı,teşekkürler.

Mehmet NAS

♾️Grafik Gurusu♾️
beğenmenize sevindim, teşekkür ederim.

ZUCKER

♾️Grafik Gurusu♾️
teşekkür ederim Mehmet Nas...
güzel paylaşım...tebrik ederim...açılan nice konu var sitede ve keşke herbiri lay lay lom olacağına bu ve buna benzer konular gibi hayata anlam katan yanları olsa keşke...sağol...inan çok iyi geldi...

Mehmet NAS

♾️Grafik Gurusu♾️
teşekkür ederim Mehmet Nas...
güzel paylaşım...tebrik ederim...açılan nice konu var sitede ve keşke herbiri lay lay lom olacağına bu ve buna benzer konular gibi hayata anlam katan yanları olsa keşke...sağol...inan çok iyi geldi...
zaman ayırıp okuduğunuz için, ben teşekkür ederim.

gulum352

🏆Pro Tasarımcı🏆
"Bundan böyle..." demiş. "Her yağmur yağdığında siz birleşip bir renk cümbüşü halinde gökyüzünden yeryüzüne uzanacaksınız ve insanlar sizi gördükçe huzur duyacaklar, güç bulacaklar... İnsanlara yarınlar için umut olacaksınız... Gökyüzünü bir kuşak gibi saracaksınız ve size GÖKKUSAGI diyecekler... Anlaştık mı?"

Bu yüzden ne zaman dünyamız yağmurla yıkansa, ardından gökyüzünde GÖKKUŞAĞI belirir...

Biz de gökkuşağındaki o renkler gibi birbirimizden farklıyız ve hepimiz özeliz...

----------------------
gerçekten mükemmel paylaşım...
teşekkürler :)

Son düzenleme:

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
çok güzeldi birçok güzel mesajı içinde barındıran bir metindi keyifle okudum paylaşım için teşekkürler:)

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
Çook güzel bir hikaye gerçekten...
Teşekkürler paylaşım için...
Devamını da bekleriz.

Mehmet NAS

♾️Grafik Gurusu♾️

----------------------
gerçekten mükemmel paylaşım...
teşekkürler :)

çok güzeldi birçok güzel mesajı içinde barındıran bir metindi keyifle okudum paylaşım için teşekkürler:)

paylasimin icin tesekkürler, cok güzel bir yazi

Çook güzel bir hikaye gerçekten...
Teşekkürler paylaşım için...
Devamını da bekleriz.

ben teşekkür ederim.