Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop taki Spot Healing Brush Tool ne işe yarar Öğrenelim

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Herhangi bir resimden bir nesneyi tek bir hamlede yok edebiliyoruz.Buda CS2 ile sağlanan bir özellik.Aslında yapacağımız uygulama Photoshop'un tüm versiyonlarında mevcut ama CS2'de bu dahada kolaylastırılmıs.Evet baslayalım.

resimjp3.jpg

Bu resimdeki küreği yok edeceğiz.Bakın ne kadar kolay.Şimdi ''Spot Healing Brush Tool'''u alıyoruz.

resim1sz4.gif

Evet bu tüm versiyonlarda var ama artık iş tamamıyla programa kalmış.Şimdi küreğin etrafını iyice kaplıyoruz.

resim2fr2.jpg

Resmin son hali.

resim3ia2.jpg

Kolay Gelsin...

desparado_58

🌱Yeni Üye🌱
Ali Emre kardeşim süpr güzeL Dersti biLmiyodum ben öğrendim yeniyim zaten daha 2 mesajım sana =) süPrsinnn

divane_20

🌱Yeni Üye🌱
bu kadar basit ama çalışma yöntemini de açıklasan daha iyi olurdu yine de teşekkürler

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
bu kadar basit ama çalışma yöntemini de açıklasan daha iyi olurdu yine de teşekkürler

Çalışma yöntemi..
* Photoshop u kuruyoruz...
* Bir fotoğraf açıyoruz (Photoshopun içine foto çağırmak)
* Temizlenecek bölgeyi mouse ile ''Spot Healing Brush Tool'''u seçerek temizliyoruz..
?? Sorun nedir?

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
hokus kopus yok oldu...anlatım gayet açık bunu biliyordum bilmneyenlerin şaşırması normal ben zemın izin verdiği sürece hep böyle yapıyorum....:)

Ceyyhunn

🌱Yeni Üye🌱
Bence Healing Brush Tool'u Kullanmak daha iyi çünkü nerden ne kopyaladıgımı bilmek isterim, ayrıca karışık (Renk geçişlerinin keskin oldugu yerler) resimlerde Spot Healing Brush Tool kabus olabiliyor.

O yüzden Healing Brush Tool'u kullanmak daha mantıklı, ama Spot Healing Brush Tool o resimdeki gibi aynı renk tonlarının fazla oldugu yerlerde hızlı ve pratik.

yolcu-55

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım pixsellere yaklaşıldığında pixseller zarar görüyormu ? o önemli yoksa yok etmek çeiştli yolları var

Nikon_Man

🌱Yeni Üye🌱
Senin örneğinde etrafı temiz ama Spot Healing Brush Tool çevreden sampling alıyor ve abuk dolgular oluşabiliyor. Patch tool daha garanti gibi bence