Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop ile çerçeve içerisine resim

sevenleraglarmi

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar ben bu çerçevenin içerisine resim koymak istiyorum ama aynen olduğu gibi mesela gül resmin üstünde kalıcak yani çerçeve üstte resim altta olucak ben yapıyorum resim üstte kalıyor opacity ve fill değerlerini düşürdüğümde de istediğim resmi elde edemiyorum nasıl yapıldığını bilen arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum aradım konular arasında bulamadım çerçeve ile ilgili örnekler var ama benim istediğim şey değil hiç biri photoshopta yeni değilim ama biraz ara vermiştim yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

elimdeki çerçeve bu
ereve20.jpg

ve bu resmi bu çerçeveye koymak istiyorum
boy018kkc8.jpg

resmin bitmiş halide böyle olucak
unbenannt09kopieqw5.jpg

alıntıdır.

Son düzenleme:

ccckezman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
mrb yazdıklarını tam anlamadım ama anladıgım kadarıyla cevap yazayım sen resmin cercevedeki beyaz zeminde olmasını istiyosun o beyaz zemini dekupe et ama silme sonra o pathi oraya koyacagin resmin üzerine getir tabi resmin layerini seciyosun sonra resmin reresi grünsün istiyosan saga sola ayarla ardından select inverse yap ve gerisini sil bu kadar

sevenleraglarmi

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım çook özür dilerim ama biraz daha açıklayıcı anlatman mümkünmü zahmet veriyorum ama ne demek istediğini anlayamadım

fethiye

🌱Yeni Üye🌱
önce çerçevenin yeni bir leyar ını al. beyaz zemini tamamen seçip sil. diğer resminde leyar ını al ve dışını sil. sonra resmi move tool ile çerçeveye taşı. Leyar menüsünde resmi en üste taşı.. ve resim seçili iken gene move tool aracı ile ileri geri yerleştir.. yada control+T ile resmi istediğin şekli verirsin..

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
En basit yolu; ekleyeceginiz fotoğrafı çerçevenin üstüne yerleştirin ve opacitiy' i alt çerçeviyi görebilecek kadar düşürün ve çerçeve dışındaki fazlalıkları Eraser tool ile silin

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Olan çerçeve açtığımı zaman background yazan yere maus üzerine sol tuşu çıft tıklıyoruz... tıkladıktan sonra adı Layer 0 olacak. Daha sonra pen tool ile beyaz bölgeye çeziyoruz. maus üzerine sağ ckik yaptığımız zamna çıkan menüden Make selection seçiyoruz

Olan layer üzerine Delete tuşu basmalısınız

Daha sonra fotoğraf dosya açıyoruz... ctrl + A (select) Ctrl + C ( kopya) çerçeve üzerine geldığımız zaman Ctrl + V

daha sonra Layer 1 üzerine gelip maus iler tuttup layer 0 altına taşıyoruz... Move tool ile resmi kaydırıyoruz, istediğimiz sonuç alana kadar

Not: resimleriniz yüksek çözünürlük olmadığı için seçme yaparak zorlandım... bunun için pek fazla önem veremedım... umarım siz daha temiz bir seçim yaparsınız... acele etmeden seçim yapın.... eğer sizin de benim gibi beyaz yereleri kalırsa o zaman Silgi aracı ile dikkatlice silebilirsiniz... kolay gelsın

hüseyin010

🌱Yeni Üye🌱
make selectiondan sonra layeri silemiyorum
//could not complete your reguest because the contentof the layer is not directly editable hatası veriyor
1. resimden 2. resime geçişi biraz daha açar mısınız?

(Ps'ye yeni başladım mahzur görün)

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
make selectiondan sonra layeri silemiyorum
//could not complete your reguest because the contentof the layer is not directly editable hatası veriyor
1. resimden 2. resime geçişi biraz daha açar mısınız?

(Ps'ye yeni başladım mahzur görün)

Olan çerçeve açtığımı zaman background yazan yere maus üzerine sol tuşu çıft tıklıyoruz... tıkladıktan sonra adı Layer 0 olacak.

adımları bir kere daha okumalısınız

hüseyin010

🌱Yeni Üye🌱
Olan çerçeve açtığımı zaman background yazan yere maus üzerine sol tuşu çıft tıklıyoruz... tıkladıktan sonra adı Layer 0 olacak.

adımları bir kere daha okumalısınız

Sen ne demek istedğimi anlamamışsın. Ben zatenlayer 0 olarak adlandırdım ve pen tool ile alanı seçip make selection a tıladım fakat layeri silemedim neden ???

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Sen ne demek istedğimi anlamamışsın. Ben zatenlayer 0 olarak adlandırdım ve pen tool ile alanı seçip make selection a tıladım fakat layeri silemedim neden ???

çünkü PEN TOOL shape ayarları yapmışsınız da ondan....

PEn aracı seçtığınız zaman üste olan menüsünde pen için ilk seçenek üzerine tıklamalısınız, o zaman Pen Tool sadece Path gösterecek... böylece make selection yaptığınız zaman her şey çalışır

hüseyin010

🌱Yeni Üye🌱
could not complate your reguest because the content of the layers is not directly editable // hatası veriyor :S

Tamam kardeşim sağolasın oldu // acemilik başımıza bela verdi bu saate seni uğraştırdım dedğin gibi path sekmesi ile ilgili durummuş

Moderatör tarafında düzenlendi:

hüseyin010

🌱Yeni Üye🌱
namasteeee : İlgin için teşekkür ederim Sorunu akşam kasta0951'nın yardımı ile halettim

Vermiş olduğun resimde ben tam tersini yapmak istiyordum Goveden kafayı silmek, Senin yaptığın govdeyi silmek olsun ıkısıde farklı yontemlerle farklı işler çıkarmak.
Tekrardan Sağol

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
namasteeee : İlgin için teşekkür ederim Sorunu akşam kasta0951'nın yardımı ile halettim

Vermiş olduğun resimde ben tam tersini yapmak istiyordum Goveden kafayı silmek, Senin yaptığın govdeyi silmek olsun ıkısıde farklı yontemlerle farklı işler çıkarmak.
Tekrardan Sağol

Bişeydeğil...

nehirsu

🌱Yeni Üye🌱
kasta095

merhaba hazır çerçeve içine fotograf koymak istiyorum photoşhopta siz bu dersi çok güzel anlatmışsınız ben yeni öyrenci oldum için photoşhopta bana yardımcı olurmusanız çok sevinrim saygılarımla

çerçevenin içerisine resim koymak istiyorum

sevenleraglarmi

🌱Yeni Üye🌱
mrb arkadaşlar yeniden ben kafayııı yemek üzereyim 2 gündür kendi çapımda uğraşıyorum ama olmuyorrrrrrrr ya daha önce yapıyodum ama nasıl yaptımı hatırlayamıyorum uzun zamandır uğraşamıyodum burda anlattıklarınızın hiç biri olmuyo yada ben yapamıyorım nolur yardım edin çıldırmak üzereyimmmmm

sevenleraglarmi

🌱Yeni Üye🌱
nasıl yapıldığını buldum tam olarak bildiğim yada istediğim yöntem olmasada istediğim sonuca ulaşabiliyorum şu anda tek yaptığım layerlerin sırasını değişmek işlem anında halloluyo....