Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

En komik basılmış hatanız

ajansnet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben acemilik dönemlerimde bir müşteriye kaşe hazırlamışım.
(Bu adam üniversitede öğretim görevlisi Prof.Dr.)
Adamın ismi Prof.Dr. Süleyman ****
Ben Prof.Dr. Süleymaniye **** diye hazırlamışım.
ve kendisi bu kaşeyi 2 hafta kullanıp öğrenciler dalga geçmeye başldıktan sonra ferketmiş.
Gerisini siz tahmin edin ::lol:

Benzer konular

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Hatasız Kul olmaz.

Benim de başıma çok utandığım olay geldi.

Adapazarı *** ***** isimli firma için afiş tasarımı yaptım. Bir demo çıktı alınıp müşteriye sunuldu. Bizim şirkette çalışanlar ve müşterinin çalışanları dahil 20 ye yakın kişi inceledi tamam denildi.

Baskı yapıldı ve dağıtıldı. Bir tane afiş müşterinin ofisine asıldı 2 ay sonra bir etkinlikte üniversite öğrencisi hatayı görmüş ve bildirmiş.

Adapazarı yerine adazaparı yazmışım. Yazı puntosu 200 civarında :(
Kötü bir olay da olsa herkes nasıl görmedik dedi durdu.

endim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben dijital'de çalıştığım için zaman zaman hata yapıyorum. mesela geçenlerde 100 cm X 100 cm büyüklüğünde bir branda yaptım. ve aynen şu hata oldu.

Bu bina X firma tarafında
yapılmamıştır.

tel : (0212) XXX XX XX
Gsm: (053X) XXX XX XX

baskıya yolladım. ara sıra baskıyı ben yaptığımdan son anda ekrana baktım bu bina X firma tarafından yapılmamıştır. yazmışım. sonra basmadan düzelttik tabi. :)

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
Yunanistana ihracat yapan bir firma için katalog hazırladım.
müşterimiz üstüne basa basa tembihledi.
"aman haa sakın ajans adınızı yazmayın. türkiye'de basıldığı anlaşılmamalı" diye.
patronlarda sürekli, diğer bütün işlerde "aman haa imzamızı çakmayı unutma" dedikleri için kendimi robota bağlamışım artık bu konuda.
Yunanlı arkadaşların kataloğuna da itana ile logomuzu çakıp +90232.. diye alan kodumuzla numaramızı da girmişim...
ihracatçı firma da farketmemiş, taa ki yunanlı firmada ortalık karışana kadar :S

ohh çok iyi oldu:lol: bu arada yunanlıların tasarım zevki tam bir felaket!

Mehmet NAS

♾️Grafik Gurusu♾️
bende mobilyacı bir firmanın afiş siparişi aldım yeni açıldığı için telefon numarası daha belli olmamıştı bende geçici olarak kendi numaramı yazdım sanal afişe neyse numara belli oldu onaylandı afiş basacağız şimdi aynen olduğu gibi bastık (numaram üzerinde) müşteri geldi hazırmı diye hazırdır abi dedim baktı tamam dedi farketmedi tabi bende neyse afiş asıldı 3 gün geçti millet beni aramaya başladı yeriniz nerde falan (afişin üzerinde adres yoktu yazmamı istememişti müşteri) mobilya için arıyoruz da demiyorlar bende kendi adresimi tarif ediyordum.

newdigital

🌱Yeni Üye🌱
merhaba
Bende Kumculara ait bir tabela yapmıştım.
Haramidere tesislerinde takılan tabela tam 2 sene sonra yapılan bir kelimenin
yalnış olduğu konusunda aradı.
tam 2 sene sonra yalnış çıktı arkadaşlar
bu arada hiçkimse görmemiş ve kumculara yeni atanan biri görüp bizi aramış...:))

ScoobyDoo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sünnet davetiyesine Mustafa yerine Mutatafa yazmıştım. (1000 adet)
hala bir hata olduğunda "mutatafa oldu" deriz..:D

Moderatör tarafında düzenlendi:

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
yerel gazetede çalıştığım dönemde, sanatçının biriyle röportaj yapılmıştı. Röportajın bir kısmında "dinlenmek için Kırklareli'ne geliyorum" cümlesi geçiyordu. Ben dinlenmek kelimesindeki "n" harfini yazmamışım ve dilenmek için Kırklareli'ne geliyorum cümlesi ortaya çıktı:S Adam gelip size dava açacağım tehditlerini savurmaya başladı:) 1 harf hatasının nelere malolduğunu o zaman daha iyi anladım...

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
yerel gazetede çalıştığım dönemde, sanatçının biriyle röportaj yapılmıştı. Röportajın bir kısmında "dinlenmek için Kırklareli'ne geliyorum" cümlesi geçiyordu. Ben dinlenmek kelimesindeki "n" harfini yazmamışım ve dilenmek için Kırklareli'ne geliyorum cümlesi ortaya çıktı:S Adam gelip size dava açacağım tehditlerini savurmaya başladı:) 1 harf hatasının nelere malolduğunu o zaman daha iyi anladım...

çok güldüm yaa.
umarım "gülme komşuna gelir başına" konusunda atalarımız haklı çıkmaz.

herkese hatasız ve iyi çalışmalar

Mustafa Hakan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tabi herkes hata yapıyo , insan hli :D
Bende geçen yıl otobüs reklamlarının tasarımını yaparken tasarıma kendimi o kadar kaptırmışım ki
adres kısmında ''Atatürk caddesi.....'' kısmını ''Attatürk'' yazmışım olay 2 hafta sonra anlaşıldı, tabi benim halimi düşünün :D :D

baskici46

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

:lol::lol::lol:

durup durup okudum ve gülme krizi tuttuuuu

baskici46

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
her sene yazın ağustos aylarında dershanelerin kazandırdıkları öğrencilerin yerleştikleri üniversite, puanları adları soyadları falan yazılır. tabi iş bittikten sonra incelendiğinde yanlış yazılanlar olur ama durup kimse okumadığı için farkedilmez. birinde de 300x600 afişi bastık ve kaydırma yaptığımın farkına vardım ama iş işten geçmişti bir kere...

igoala

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Unutmayalım ki farkedilmeyen hata hata değildir.

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
Unutmayalım ki farkedilmeyen hata hata değildir.

hata yapipta uste cikani gormemistim :D:D saka bi yana tabi

bende kendime kartvizit yapmistim.ordan daha sonra ayrildim ve baska yerde ise basladim.bi sabah gec gittim ve dedilerki neden telefonunu acmiyorsun hayir acik hic calmamis dedim.sonra baktikki numara yanlis baska birini sabahin korunde kirk defa aramislar.ayrica design yerine desing yaziyo terzi kendi sokugunu dikemez hesabi.

semih_88_13

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende bir emlakçıya yaptıgım tabela tasarımında emlak ve oto hizmetleri yerine hizmetleri yazısını hizmetreleri yazmıstım adam farkına varmamıstı 1 ay sonra karsı komsusu yazıda anormallık oldugunu fark etti adamın telefonunuda yanlış yazmısım

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
bende bir emlakçıya yaptıgım tabela tasarımında emlak ve oto hizmetleri yerine hizmetleri yazısını hizmetreleri yazmıstım adam farkına varmamıstı 1 ay sonra karsı komsusu yazıda anormallık oldugunu fark etti adamın telefonunuda yanlış yazmısım

Tabelanın montajındada kusur yoktur umarım=)

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Valla ben inanılmaz bir hata yapmıştım.. 2 sene önce.. buraya adaba uymadığı için yazamıyorum ne olduğunu ama rezil olmuştum.. Convertleme unutulduğundan dolayı bir harf çıkmamış..tashihde yapmadık .. tabela baskıya gitti.. sonra baskıdaki arkadaş beni aradı abi bu neeeee ! dedi.. tedirgindi.. kıpkırmızı olmuştum.. atolyede 4 bayan arkadaş çalışıyordu ... . aman dedim dur .. sakın basma.. kurtardık durumu.. 2 hafta atolyeye adım atamadım ama bir harfin insan hayatını alt üst eeceğini o zaman anlamıştım.. tashih derim başkada bişey demem.. firma çerçeve ve diğer işleri yapan bir firma idi..

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Malesef benim hata yapmam imkansiz :( çünkü her zaman bir açigimi bulanlar olmus ve düzelttirmislerdir :D

Ama bir keresinde, öss test sorularinin oldugu bir kitap yapmistim. Testlerdeki benzer sorulari kopyalayip-yapistiriyor ve yazilari degistiriyordum. Kitap basildi ve kitabi yazan hoca basilmis kitapla yanima geldi :
? bak dedi, ben tashih ederken hep ayni filmi tekrarliyormusum gibi geliyordu, çok çalismaktan, yorgunluktandi diordum, ama senin kopyala-yapistirinin marifetiymis dedi :D. (olsun olsun dedi daha iyi iste dedi, soru tekrari iyidir dedi) sorun olmadi yani.

Meger kitabin son iki sayfasinda iki-üç soruda bir ayni soru tekrar ediomus. :p