Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

En komik basılmış hatanız

srpsyn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bir dershaneye çalışma yapıyordm dershane yazacağıma derhane yazmışım yani 's' yok :) yaklaşık 3-4 ay kimse farketmedi bizde dahil.. ta ki bir öğrenci 'd' harfini 'k' harfiyle deşirtirene kadar :)) kurucu aradığında telefonu açan arkadaşımız arkama bakmadan kaçmamı söyledi rezil oldum ve sanırım grafikerlik kariyerim başlamadan bitti :p

ferruha

🏅Acemi Tasarımcı🏅
daha önce bir ajans açtık arkadaşlarla ılk işimiz olacak büyük lpg firmasıyla anlaşmak üzereyiz son anda firma sahibi vaz geçiyor başka bir ajans a veriyor işi bu iş komple yeniden logo tasarımından tutun da çıkartmaya kadar tv reklamından radyo reklamına kadar herşey içinde olmadı diye epey üzüldük tabi işin başında bir hayal kırıklığı oldu neyse işi alan ajans herşeyi yapmış ta kırk yıllık LPG yi LGP olarak basmıs :) allahım onu öğrendiğimizde afişlere bakıp bakıp gülme krizine giriyorduk benım anlamadıgım nasıl böyle bir hata yapmışlar herşey toplatıldı ama karızma ıkı fırmanında sıfır tabi bu anı bızım hatamız olmasada bıraz bızımle bağlantılı diye anlattım herkeze saygılar ıyı gunler

YUSUF AKKAŞ

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kung-Fu Spor okuluna tabela tasarımı yapmıştım,müşterim tasarımı beğendi,bu çalışmayı matbaacıya gönder de el ilanında kullanalım dedi.Oğlum burak çalışmadaki kung-fu bölümünü burak diye değiştirmiş,farkına varmadım.Matbaaya gönderdik,aynen basılmış,dağıtılmış sonradan farkına varmışlar,neyseki iş sahibi arkadaşımdı çok güldük

domino

🌱Yeni Üye🌱
bir dönem web sayfasının pageranki oldukça yüksek bir turizm şirketinde çalışıyordum. sitenin içeriğinde yüzlerce otel bulunuyordu ve herbiri girildikten sonra ne yazıkki kontrol etmek de pek mümkün olmuyordu. Hızla otel bilgilerini girip diğer ayarlamalarını yapıyordum. Bu dönemde otellerden birinin "yaprak şeklinde yüzme havuzu"nun "p"sini koymayı unuttuğumu tam 7 ay sonra şirket genel sekreteri farketmişti :)

o 7 ay boyunca yüzme havuzu ne şekilde olduğunu düşünüp düşünüp saatlerce gülmüştüm

edy3144

🌱Yeni Üye🌱
Türkiye'de çok iyi bilinen bir pvc firmasının rehber tasarımında sloganda ki ÇALIŞIYORUZ kısmını ÇALIYORUZ diye yazınca mahkemelik olduk. Maalesef halen mahkeme devam ediyor.

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
Benim başımdan geçen olay kısmen benim yaptığım bi hatadan kaynaklanmıştı :)
İzmirde çalıştığım zamanlarda yanıma yetiştirmem için bi stajer öğrenci vermişlerdi.Billboard tasarımı yapılacaktı ve çalışmada bi erkeğin bi bayanı kovalarkenki sahnesi canlandırılacaktı üsttede "yakalamak lazım" yazması gerekiyordu.Çekimleri yaptık tam çalışma aşamasında işi stajede devrettim deneyim kazanması için-devretmez olaydım.Allahtan biz direk sayı adedince baskı almazdık yoksa halim haraptı.Bi deneme baskısı aldık çalışma bitince.Çalışma ekibini nakavt eden o hatayı görünceye kadar herşey yolundaydı.Çalışmada aynen şöyle yazıyordu :
"yalamak lazım"

artık hangi ruh hali içinde yazmışsa stajer kız onu biz ogün gülmekten çalışamadık.Sonrasında hatayı düzeltip baskıya gönderdik çalışmayı :)

dipnot:eek:laydan 2 gün kadar sonra kız stajı bıraktı..

irmakreklam65

🌱Yeni Üye🌱
hatasız kul olmaz
bende emlak ve otomotiv firmasına tabela hazırladım emlak ve otomotiv yerine galeri ve otomotiv yazmışım tabela yaklaşık 1 hafta bizde bekledi taktıktan yaklaşık 2 ay sonra ise işyeri sahibi aradı söyledi...onuda başka bir reklamcı fark etmiş kötüleyecek yaa :)

Emre SERIM1

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.facebook.com
başıma öyle bir olay gelmedi şükür ama dün izmit'te mekanın girişine astıkları kağıt beni öldürdü..

Kağıtta şöyle yazıyordu :

Giriş / Login

graflz

🌱Yeni Üye🌱
ben de önemli hatalar yapmasam da eksik harf hatası gibi hatalar bir kaç kez yaptım. normalde çok dikkatliyimdir.:cool1: yanlışlık olmasın diye tekrar tekrar okuyorum. ama şunu bir türlü anlamıyorum baskıdan önce 20 kişi bakıp farketmiyor, basıldıktan sonra hemen farkediliyor.:worried:

panco2634

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.korhanyilmaz.com.tr
kartvizit tasarımı yapmıstım ilk aldıgım işti almaz olaydım adres bilgilerinn ve bazı bilgiler kesilmişti :)en son kalan kısım sağ üsttte anans olacagına anan olmustu:)

babushka1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
valla benim hazırladıklarımı hep kontrol edildiği için benim başıma hiç gelmedi ama ilerde gelirmi bilmem :p

keremsatis

🌱Yeni Üye🌱
xxx bir firmanın gazete ilanını yapmıştım. Akıllı süpürge diye başlığı vardı. Gazete dizgisinde baştaki A yı dizgide unutulunca olay koptu gazeteler dağıtıldı ve bu yanlışlığa rağmen süpürge satışlarında patlama oldu inanılmaz komik telefonlara maruz kaldı firma. basımın ertesi günü firma canımıza okudu ama bu yanlışlığın sonucu satışların patlaması ve arayan kişilerin bu komik olayla başlayıp her arayan süpürge siparişi vermesi olayı çözdü ilan aynen şöyle çıktı gazetede " KILLI SÜPÜRGE" FF :)))))))))

ezikcilek

🌱Yeni Üye🌱
Bir arkadaşın yaptığı ufak! bir hatadan bahsedeceğim. Firma ismi -değiştirerek yazıyorum- "gamlıoğlu"... Arkadaş, işi hazırlamış, baskıya göndermiş. İş basılıp paketlenirken, paketleme elemanının gözüne bir şey çarpıyor:
"Firmanın resminde, üzerinde büyük harflerle firma ismi yazan tabelasında baş harf kesime gitmiş."
Düşünebiliyor musunuz rezilliği! Ne grafikeri, ne direktörü, ne ctp'cisi, ne baskı ustası, ne baskı elemanları, ne selofancısı... Bu muzip hata hepsinin gözünden kaçmayı başarıyor ama sevkiyattaki paketlemecinin dikkatinden sıyrılamıyor:
"Gamlıoğlu'nun G'si yok, uçmuş."

legolas02

🏅Acemi Tasarımcı🏅
araç giydirmesi yapıyordum yıkama firmasının hataya işte iş yoğunluğundan (battaniye ) yazacağıma bataniye yazmışım tabi araç giydirildi herşey bittikten sonra hata farkedildi :) bataniye

karadumanyeliz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bi müşterimize davetiye yapıoruz tarih 01.01.2010 ben 01.01.2009 yamışım ilk davetiyeydi önümüzdekis sene için, bende alışkanlık öle yasmışım neyse biz müşteriye abartısız 5-6 kere mail attık şefimiz ustamız ve ben kontrol etmemize rağmen iş öle basıldı adetli ve pahalı bir davetiyeydi, neyse damadın annesi geldi ve bu davetiyeye göre benim oğlan 1 senelik evli dedi :D:D sonra gülsekmi ağlaskmı durumu oldu. ve kadın demesmi bizimkilerin işi bozulacak davetiyeler burda kalsın kadın başladı ağlamaya oğluma eziyet edior da gelinlik mobilyaya şukadar para verdik te anası babası yurtdışındaymış o uğraşıomuş ve ben kadını dakikalarca dinledim... kadın giderkende davetiye de böle olunca vardır bi hikmet dedik dedi !!!!!!!

hacibey

🏅Acemi Tasarımcı🏅
walla 2006 yılında müşterinin web adresini 4 tane wwww ile yazmıştım

MsNEMIR

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bi müşterimize davetiye yapıoruz tarih 01.01.2010 ben 01.01.2009 yamışım ilk davetiyeydi önümüzdekis sene için, bende alışkanlık öle yasmışım neyse biz müşteriye abartısız 5-6 kere mail attık şefimiz ustamız ve ben kontrol etmemize rağmen iş öle basıldı adetli ve pahalı bir davetiyeydi, neyse damadın annesi geldi ve bu davetiyeye göre benim oğlan 1 senelik evli dedi :D:D sonra gülsekmi ağlaskmı durumu oldu. ve kadın demesmi bizimkilerin işi bozulacak davetiyeler burda kalsın kadın başladı ağlamaya oğluma eziyet edior da gelinlik mobilyaya şukadar para verdik te anası babası yurtdışındaymış o uğraşıomuş ve ben kadını dakikalarca dinledim... kadın giderkende davetiye de böle olunca vardır bi hikmet dedik dedi !!!!!!!

Bu davetiyeye göre benim oğlan 1 senelik evli :) Güzelmiş...

yasarcan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.yasarcanturk.com
bende üniversitede öğrencilik yıllarımızda çıkardığımız derginin arka kapağına aldığımız tam sayfa reklama sadece firma adını yazıp ne telefon ne adres hiçbirşey eklememişim.
Marka reklamı yaptık falan filan diyerek zor kıvırmıştık.

mudvayne

🌱Yeni Üye🌱
Çok güldüm arkadaşlar gerçekten biz grafikerlerin işi çok zor, çok dikkat etmemiz gerekiyor, geçen haftaların birinde haftanın son günü ve tatile girmemize 1 - 2 saat varken bir hata bulundu ve Patronun kardeşi ellerini açarak aynen şunları söyledi,
"ÇOK ŞÜKÜR YARABBİ BU HAFTAYI DA HATASIZ GEÇİRMEDİK" :D :D ne zaman bir hata çıksa artık böyle diyoruz :)

karadumanyeliz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evet yha illaki bişi çıkıoo hele de o hata basit olursa dahada gülünç hale gelioo... uzun süredir 0 hata ile çalışıodum ama geçen öle bişi olduki kafamı duvara vuracaktım. kurumdal bir firmanın antetlisini yapıoruz renkler lacivert-kırmızı ben ise siyah yazmışım filmin üzerine... ustada öle basmış ki bu işi senelerce bastık neyse ki iş kabul edildi patron müdürle görüştükten sonra. :S