Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

En komik basılmış hatanız

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
evet yha illaki bişi çıkıoo hele de o hata basit olursa dahada gülünç hale gelioo... uzun süredir 0 hata ile çalışıodum ama geçen öle bişi olduki kafamı duvara vuracaktım. kurumdal bir firmanın antetlisini yapıoruz renkler lacivert-kırmızı ben ise siyah yazmışım filmin üzerine... ustada öle basmış ki bu işi senelerce bastık neyse ki iş kabul edildi patron müdürle görüştükten sonra. :S

:))))) benim en çok başıma gelen şey vallaha. İyi yine siz anlamışsınız. Biz tüm ekip bakıp bakıp
"Allah allah bir gariplik var ama ne" diye diye işi teslim etmiş ve sonrasında garipliği öğrenmiştik :D
Lacivert Kırmızı olan logonun renkleri ters ti yani kırmı lacivert lacivert de kırmızı basılmıştı. :D
Sonuç iade tabiii :emo1:

ajandam36

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yıl 1994 Gebzede yerel bir gazetede sayfa sekreteri olarak görev yapıyoruz hatayı kim yaptı hatırlamıyorum ama genelde gazetelerde resim altı bölümü olur ve resimle ilgili bilgi aktarılır bu yerel gazedede resim altı bölümü açılmış tabi resmi getiren ve yazıyı hazırlayan resim altı kısmı yazmadığı için grafik bölümünde aynen resim altı bölümüne şu yazı not düşülmüş resim altı yazısı nerde hiyar kimse görmemiş tabi ertesi gün gazede de dağıtım yapılmış telefonlar susmuyor özellikle resimde yer alanlar o günü akşamı zor ettik işimiz hataya açık ne kadar dikkat de etsek yaşanıyor böyle heyecanlı olaylar

gozlrim5yasinda

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.facebook.com
Iş hayatı telefona bağlı olan bir gıda sektörünün telefon numarasını yanlış yazıp o yanlış tel numarasıda farklı bi gıda firmasının çıkınca reklamı yanlış yazdığım numaranın sahibine yaramasına ne demeli

semerkand_lı

🏅Acemi Tasarımcı🏅
selam
bir harfin n kadar önemli olduğunu nasıl anlam değiştirebildiğini anlıyorum ve anlıyoruz
örnekte olduğu gibi "dinleniyorum" kelimesi dileniyorum oluyor.
siz bide yazacağım olayın gerçekliğini hala teyit edemedim ve bu hatayı hangi meslektaşımın yaptığını halen bilmiyorum ama gerçekten süper komik bir hata müşterinin işyerine tabelanın asılması aşamasın da farkedilen bir hata ve geliyor işte hata
"gülyaprağı döner salonu" isimli firmanın ismi hangi harf ile değişir ve ismi nasıl müstehcen olabilir arkadaşların yorumuna bırakıyorum

ali çolak

🌱Yeni Üye🌱
Yatak Firmasına Katalog Yapıyordum Kapakta Atıorum Firma İsmi Demiroğlu Yatak Odası
YATAK Odası Kelimesini ''T'' Yerine ''R'' koymuşum İş hazır 2000 adet.. :)

runilk

🌱Yeni Üye🌱
çok şık ısı sistemleriyle ilgili dosya çalışması yapmıştım herşey harikaydı yapılan 7-8. düzeltmeden sonra çalışma başka bir çalışmaya dönüştü ayrıca benden ısı sistemleri yazısını eklememi istediler ısı sistemlerini ISI SİTEMLERİ olarak yazmışım :)))

tugbatontu

🌱Yeni Üye🌱
bende düğün davetiyesinde abdulkadir yerine albudlakir yazmıştım basıldıktan sonra matbaacı gösterdiğinde hala farkedememiştim:D

ferhat54

🌱Yeni Üye🌱
slm
yıl 2001 di sanırsam tam hatırlamıyorum ama bendede bi yanlışlık olmuştu adapazarı belediyesine branda afiş yapıyoduk ve en sonda belediye başkanı yazıyodu onun yerine ben belediye bakanı yazmışım bide baskı değil yapıştırma olarak yapıldı 10 dan fazlaydı ve şehir merkezinin belirli yerlerine takılcaktı o afişler allahtan dükkandan çıkmadan ustam farketti ama azarıda yedim tabiyki :D

hemster

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.kirikayna.net
Information yerine İnformation yazmıstım :) bişeycik olmaz demiştim. Müşteri ole deil ama demişti ukala patron. Folyo harfti. Noktayı kaldırdık oldu bıttı ufak işti zaten:)

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yıllar yıllar önce (masal girişi gibi oldu ya neyse) Trafik filminin afişini hazırlıyorum. BÜtün çalışmalar bitti onaylar alındı ama son anda filmin beş dalda oscar adayı olduğu ve bununda afişe eklenmesi yönünde bir talep geldi. Tamamen boş bulunmanın neticesinde bu eklemeyi yapmıştım ve onayda alıp işi baskıya gönderdim. Afiş basıldı Türkiye ve Kıbrısa dağıtımı yapıldı. Yaptığım hata "5 dalda OSCAR adayı" yerine "5 dalda OSKAR adayı" yazmaktı. Hatta bir sinema programında filmin tanıtımı yapılırken ekrana hazırladğım afiş o haliyle gelince gülsem mi ağlasam mı bilemedim.Sonuçta OSCAR register edilmiş bir marka bu Sabancı yerine Sapancı yazmak gibi birşey olmuştu.

grafiker66

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben Bi Kartvizit Tasarımında Çok Önemli Bir Müşterimin Adresini Küçük Sanayi sitesi Yerine Küçücük Sanayi Sitesi Yapmışım iş geldi teslim ettim ertasi gün geldi gösterdi hatayı :D Müşterimde Dahil Karnımız Ağrıdı gülmekten :D

playmaker

🌱Yeni Üye🌱
oda neki arkadaslar biz patronla birlikde tap cama yaziyi yapistirirken farkettik ve ay daha ölüyorduk gulerken bir doner firmasina YAPRAK DONER yerine ya*ak doner :) yazmistik

tziteladze

🌱Yeni Üye🌱
Gazete hazırladığımız dönemlerde, şablon aynı sadece haftanın belli günü röpörtajı sütunlara akıtıyoruz. Bir hafta CHP il başkanı konuk olmuştu, bir sonraki hafta da Müftü.. Göbekteki resim altında isimi değiştirirken CHP kalmış ve ortaya şöyle bir sonuç çıkmıştı..

CHP Kocaeli Müftüsü Sayın........., hiç unutamıyorum. :)

shadow_wodahs

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bundan 4 sene kadar önceydi.

Büyük bir şirketin çalışanlarından birine yaptığım kartvizit çalışmasınında, adamının title kısmı

"General Manager" iken ben "General Maganer" yazmıştım.

Adam çok sonra fark etti ve direk General Maganda yazsaydın keşke falan dedi :)

Tekrar bastım, bir daha uğramadı bile ... :(

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Bir belediyenin Çanakkale için hazırlattığı CD'nin kutusunu ve CD üzerine basılacak tasarımı hazırlamıştım. "Çanakkale Belgeseli" yerine "Çanakkale Belgesi" yazmışım. Herşey bitip CD'ler gelince farkettim. Aradan geçen 2 yıl içerisinde kimse farketmedi ya da kasten öyle yazdığımı düşündüler.

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Ulusal bir gazetede çalışıyordum. O zamanlar e-posta şimdiki gibi yaygın kullanılmıyordu. Yazarlar yazılarını faxla gönderiyorlardı. Sayfalar hazırlandı, tashih için çıkışlar alındı ve baskıya gönderildi. Sayfa sekreteri arkadaşlardan biri tashihten sonra yazarın notunu sayfaya eklemiş.
Ertesi gün gazeteyi elimize aldık ve köşe yazılarından birinin başlığı ve altındaki not aynen şöyleydi.

BİLMEMECE
(Dizgiciye not: Bilmece değil, bilmemece. Aman ha doğru yaz!)

FUNDA FN

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bende fatura baskılarında v.d nolarında hata yapıyordum genelde ama geçti şimdi :)

fareliadam

🌟Usta Tasarımcı🌟
kendime yaptığım bir kartvizitte baskıya gönderdiğim rgb kartvizitin cmyk uyuşmazlığı nedeniyle logo dahil hiç bir şeyin okunmaması. :)
maddi zarar 12 tl manevi zarar kendi kendime sovmem :))

deryaozcelik

🌱Yeni Üye🌱
bazlambaç belediye başkanı adına rehber çıkartıyorduk belediyeyle ilgili açıklamalar falan var. O an acil bi işim vardı karmaşaya geldi bazlambaç beleydiye başkanı Osman GÖDEK ti yani kapak arkasında yazılan yazı.. sanırım orda yanlışlıkla elimiz enter'e deymiş :D GÖDEK başkan Osman Belediye diye bişey çıkmıştı çıkışta 1000 adet basılmıştı tek tek üzerine etiket yapıştırmıştık :D

çok güldüm buna :smile:

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Bende ilk hatamı bugün yaptım, baskıya hazırlamadan önce hiç bir hata yoktu ancak baskıya hazırlarken adres telefon bölümünü tamamen uçurmuşum :) müşteriye verdik çakarmı çakmazmı diye bekliyoruz :D