Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yarışma hakkında sorularınız

ozanozel

🌱Yeni Üye🌱
O ZAMAN VARIM adlı bir çalışma yükledim fakat formda göremiyorum. Kontrol edebilirmisiniz. Teşekkürler...

FvrknaArts

🌱Yeni Üye🌱
Yarisma bilgilerinde erozyon , suyun temizligi hakkinda afis diyo , herkes organik tarimla ilgili yapmis , onlarla ilgili bi afis yapsak olmazmi ?

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
* Yarışmanın Konusu: Organik Tarım

* Yarışmanın Amacı: Gelecek nesilleri korumak, toprak erozyonunu önlemek, su kalitesini korumak, enerji tasarrufu yapmak, kimyasalların insanlar üzerindeki olumsuz etkilerinden korumak, küçük çiftçilere yardım etmek, daha iyi kaliteli ürün elde etmek, pahalı ve kısa vadeli tarım yerine ucuz ve uzun vadeli tarım için, afiş tasarımları ile toplumun bilgilendirilmesini sağlamak ve dikkatini çekmek.

A.Emre

🌱Yeni Üye🌱
benim kafamda bir proje var fakat çalışmamızı hazırlarken internet üzerinden resim alabilir miyiz?(elma,armut vs.)yoksa bunların resimlerini kendimiz mi çekeceğiz?

FvrknaArts

🌱Yeni Üye🌱
* Yarışmanın Konusu: Organik Tarım

* Yarışmanın Amacı: Gelecek nesilleri korumak, toprak erozyonunu önlemek, su kalitesini korumak, enerji tasarrufu yapmak, kimyasalların insanlar üzerindeki olumsuz etkilerinden korumak, küçük çiftçilere yardım etmek, daha iyi kaliteli ürün elde etmek, pahalı ve kısa vadeli tarım yerine ucuz ve uzun vadeli tarım için, afiş tasarımları ile toplumun bilgilendirilmesini sağlamak ve dikkatini çekmek.

Bunu anladimda , sadece toprak erozyonu hakkinda afis hazirlasam olurmu ?

foxx_foxx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çalışma gönderememe

arkadaşlar mrb ben çalışmamı bir türlü foruma atamadım imageshackten aldığım linkte yğklediğim resim açılmıyo başka hangi site aracaılığı ile çalışmamı gönderebilirim

pramier

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
organiktarmcopy.jpg

tulips

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mrblar,illustrator programında CMYK renk modunda vektörel bir çalışma hazırladım ,yalnız açıklama bölümünde 297*420 mm ve RGB renk modunda çalışılacağını açıklamışsınız, tekrardan renkleri rgb olarak mı çalışmam gerekiyor acaba?

duha66

🌱Yeni Üye🌱
bende yarışma için bi resim yaptım ama yarışmaya nasıl katılcamı resmi yarışmaya nasıll sokucağımı anlamadım az acemiyim bna resimle anlatabilirmiziniz??? Teşekkürler...:)

Resmimi nasıl yükleyeceğim

Sonay Görkem

👑Efsanevi Grafiker👑
benim kafamda bir proje var fakat çalışmamızı hazırlarken internet üzerinden resim alabilir miyiz?(elma,armut vs.)yoksa bunların resimlerini kendimiz mi çekeceğiz?

Her türlü materyalleri kullanabilirsin fakat : Afişlerde kullanılacak her türlü materyalin telif haklarından doğan sorumluluklar çalışma sahibine aittir. Bunu göz önünde bulundurmalısın.

arkadaşlar mrb ben çalışmamı bir türlü foruma atamadım imageshackten aldığım linkte yğklediğim resim açılmıyo başka hangi site aracaılığı ile çalışmamı gönderebilirim

Yüklemek istediğiniz grafiğinizin eğer CMYK çalıştıysanız , RGB ye dönüştürün. Aksi bir durumda resminiz görünmeyecektir.

Eğer genede bir site istiyorsanız www.imageto.org

mrblar,illustrator programında CMYK renk modunda vektörel bir çalışma hazırladım ,yalnız açıklama bölümünde 297*420 mm ve RGB renk modunda çalışılacağını açıklamışsınız, tekrardan renkleri rgb olarak mı çalışmam gerekiyor acaba?

Yarışma için öyle bir koşul yok bildiğim kadarıyla, fakat sitede çalışmanın görünmemesi gibi bir sorun yaşamak istemiyorsan RGB ye dönüştürmek senin için daha iyi olacaktır. Aksi durumda çalışmanın görünmemesi durumunda yarışmadanda olabilirsin.

bende yarışma için bi resim yaptım ama yarışmaya nasıl katılcamı resmi yarışmaya nasıll sokucağımı anlamadım az acemiyim bna resimle anlatabilirmiziniz??? Teşekkürler...:)

Yaptığın çalışma (PSD, CDR, FH, AI vb.), baskıya uygun olarak 297x420 mm ve 150 Dpi olacaktır.

Forumda yayınlanması için göndereceğin çalışma görseli 750x1061 piksel 72Dpi ebatında olmalıdır.

Yarışmaya nasıl çalışma gönderilir?

Organik Tarım Grafik Tasarım Yarışması isimli bölümde
yenikonu.jpg

butonuna tıklayarak çalışman için bir başlık halinde konunu açarak yaptığın çalışmayı yüklemen yeterli olacaktır.

Foruma çalışmanı nasıl ekleyeceğini Buradan öğrenebilirsin.

Resmimi nasıl yükleyeceğim

https://www.grafikerler.net/foruma-resim-yuklemek-t39675.html#post36108

Umarım doğru cevaplarla yönlendirebilmişimdir sizi :)

tulips

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cvp için çok teşekkür ederim,ama sanırım bir sorunum daha var:) ben yarışma için şuan sadece bir çalışma gönderdim fakat,konu başlığımın yanında -2 ibaresi var,yanlışlıkla iki kere gönderdim desem,o da değil kontrol ettim,konularım bölümünde sadece bir konu açmış durumdayım.Bir açıklama yapılırsa sevinirim.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
https://www.grafikerler.net/onemli-duyuru-t73506.html bu linkte de açıklama yapıldığı halde GDO konuları ısrarla devam ediyor. Bir yarışmada konu önemli nihayetinde, bu çalışmalar da dikkate alınacak mı? Alınmayacaksa ne için gelmeye devam ediyor? Alınacaksa şartnamede yazılanlara aykırı olmayacak mı? Aklım karıştı.

Sonay Görkem

👑Efsanevi Grafiker👑
cvp için çok teşekkür ederim,ama sanırım bir sorunum daha var:) ben yarışma için şuan sadece bir çalışma gönderdim fakat,konu başlığımın yanında -2 ibaresi var,yanlışlıkla iki kere gönderdim desem,o da değil kontrol ettim,konularım bölümünde sadece bir konu açmış durumdayım.Bir açıklama yapılırsa sevinirim.

Düzeldi artık sanırım :)

https://www.grafikerler.net/onemli-duyuru-t73506.html bu linkte de açıklama yapıldığı halde GDO konuları ısrarla devam ediyor. Bir yarışmada konu önemli nihayetinde, bu çalışmalar da dikkate alınacak mı? Alınmayacaksa ne için gelmeye devam ediyor? Alınacaksa şartnamede yazılanlara aykırı olmayacak mı? Aklım karıştı.

Kesinlikle katılıyorum. Ben yarışmada değilim fakat , takip ettiğim kadarıyla neredeyse %90 u GDO içerikli , uyarının dikkate alındığını sanmıyorum.

Sonay Görkem

👑Efsanevi Grafiker👑
Benim takip ettiğim kadarıyla %29'u GDO'lu

Şu ana kadar 99 Organik, 41 GDO içeren afiş çalışması yayınlandı. :)

Evet gelişmiş bi araştırma yapıp oranlamadım. Sadece konunun üstüne bastırmak için %90 abartılı söyledim belkide. Demekki ben hep GDO ya denk geldim. :)

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Buraya yazmak için baktığımda rakam bana da küçük gibi geldi.. Ama iki defa kontrol ettim yazmadan.

Sonra farkettim ki, toplamda yanlışlık var. 144 olacak. Kendi eklediğim iki çalışmayı ve mükerrer iki çalışmayı saymamışım. Organikler 103 olacak. :) Yani GDO oranı daha da az..