Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Eski Fotoğrafları Düzenleme

shevki

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar öncelikle sitede yeni olduğumu, asıl işimin bu olmadığını ama hobi olarak ufak tefek photoshop ile uğraştığımı belirtmek istiyorum. Ancak sizin yardımınızı istediğim bu konu ciddi bir proje için yapmak zorunda olduğum daha doğrusu üzerime yıkılan bir çalışma.. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Aşağıdaki fotoğraflar Zonguldak kömür madenine ait eski fotoğraflar. Benden istenen bu fotoğrafları baskıya düzgün hale getirmek. Renklendirme, keskinleştirmek ve fotoğraftaki lekeleri temizlemek..

Bu işlemleri bu fotoğraf üzerine photoshop kullanarak nasıl gerçekleştirebileceğim konusunda yardım eder ve yol gösterirseniz çok sevinirim.

Sevgiler.

fotograf3.jpg

fotograf36.jpg

Benzer konular

shevki

🌱Yeni Üye🌱
bir önerisi olan ya da yol gösterecek kimse yok mu ?

graphichd

🌟Usta Tasarımcı🌟
Buradan anlatılacak kadar kolay birşey değil. Birkaç brushla olacak birşey olsa neyse. Uğraş gerektiren şeyler..

shevki

🌱Yeni Üye🌱
Buradan anlatılacak kadar kolay birşey değil. Birkaç brushla olacak birşey olsa neyse. Uğraş gerektiren şeyler..

Teşekkürler ilgin için..
Genel olarak işin mantığından bahsedebilir misin? ya da işlem adımlarından.. ne gibi bir yol izleniyor bu işlemi gerçekleştirmek için..

karakayasulo

🌟Usta Tasarımcı🌟
once bu fotografların pixelsiz halini bul....
tam olarak brushlarla temizle
layerlerle renk ver...
bitincede buraya koy görelim....
allah allah.... hadi aslanım benim.... calışmaya basla.... ana mantık bu....

shevki

🌱Yeni Üye🌱
once bu fotografların pixelsiz halini bul....
tam olarak brushlarla temizle
layerlerle renk ver...
bitincede buraya koy görelim....
allah allah.... hadi aslanım benim.... calışmaya basla.... ana mantık bu....

karşında çocuk mu var arkadaşım nasıl bir tarz bu ! Bir şey bildiğini göstermek için laubali olmana gerek yok. Mesajını da silersen iyi olur. Git mahalledeki arkadaşlarınla aslanım benim muhabbetlerini yap.

mhezar

🌱Yeni Üye🌱
azbiraz uğraştım titizlikle uğraşırsan gayet basit bişekilde yapabilirsin

shevki

🌱Yeni Üye🌱
azbiraz uğraştım titizlikle uğraşırsan gayet basit bişekilde yapabilirsin

İlgin için teşekkür ederim mhezar. Uğraşmaktan kaçınmıyorum ancak photoshopa hakim olan birisi olmadığım için yol gösterilmesine ihtiyacım var. Hangi toollar, brushlar vs...

leod

🏅Acemi Tasarımcı🏅
shevki, ben öncelikle fotoğraflardaki noise miktarını azaltmanızı öneririm. bunun için noiseware diye gayet başarılı bir program var. deneme sürümünü netten indirebilirsiniz. çok kolaydır kullanımı. işinizi baya kolaylaştırır.çok abartıya kaçmadan bir miktar keskinlik iyi olur. fotoğrafların bu hali çok güzel bence. üzerinde fazla oynarsanız orjinalliğini yitirir. doku kayıpları için bir uygulama yapabilrsiniz. photoshopta solda tool boxtan clone stamp aracı ile sağlam dokuları bozuk olan yere taşıyabilirsiniz. renklendirme işi daha zor olur sanıyorum:) sizin yerinizde olsam fotoğrafın doğallığını bozmak yerine, image-adjustment-hue saturation kısmında colorize seçeneğini işaretledikten sonra uygun bir renk seçmek. ve sonrasında tool boxtan dodge ve burn araçlarıyla gölge ve ışık ayrıntılarını düzenlemek. umarım yardımcı olabilmişimdir:) kolay gelsin.

shevki

🌱Yeni Üye🌱
shevki, ben öncelikle fotoğraflardaki noise miktarını azaltmanızı öneririm. bunun için noiseware diye gayet başarılı bir program var. deneme sürümünü netten indirebilirsiniz. çok kolaydır kullanımı. işinizi baya kolaylaştırır.çok abartıya kaçmadan bir miktar keskinlik iyi olur. fotoğrafların bu hali çok güzel bence. üzerinde fazla oynarsanız orjinalliğini yitirir. doku kayıpları için bir uygulama yapabilrsiniz. photoshopta solda tool boxtan clone stamp aracı ile sağlam dokuları bozuk olan yere taşıyabilirsiniz. renklendirme işi daha zor olur sanıyorum:) sizin yerinizde olsam fotoğrafın doğallığını bozmak yerine, image-adjustment-hue saturation kısmında colorize seçeneğini işaretledikten sonra uygun bir renk seçmek. ve sonrasında tool boxtan dodge ve burn araçlarıyla gölge ve ışık ayrıntılarını düzenlemek. umarım yardımcı olabilmişimdir:) kolay gelsin.

leod, yardımların için çok teşekkür ederim. Oldukça yardımcı olduğundan emin olabilirsin. Asıl işim haritacılık olduğundan bazı durumlarda photoshop kullanmaya ihtiyacım oluyor ancak elbette sizler gibi hakim değilim bu programa. Söylediklerini yaptıktan sonra tekrar yazarım buraya. Renklendirme işlemi olmasa da olur diyeceğiz sanırım sonunda. Tekrar teşekkür ederim.

Sevgiler.

mhezar

🌱Yeni Üye🌱
pürüzleri gidermekiçin soldan Blur tool seçin sonra resme sağtıklayıp daire çapını ayarlayın
renk vermek içinde color replacement tool aracını kullanabilirsiniz bukadar

shevki

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar söylediklerinizi yaptıktan sonraki fotoğrafların durumu bu. Sizce nasıl ?
fotograf3edited.jpg

fotograf36edited.jpg