Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dergi sayfası tasarımı örnek-şablon

Ahtapotr

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle herkese merhabalar. Siteyi yeni keşfettim ve bu kadar akif, kaliteli bir site bulduğuma çok sevindim. Ben ve birkaç arkadaşım bir okul dergisi çıkartacağız ve yazılarımız tasarımında quark kullanmak istiyoruz. Programı az çok çözdük ama bu işi ilk defa yaptığımız için tasarım konusunda pek yaratıcı olamıyoruz. Eğer siz tecrübeli arkadaşlarımın arşivlerinde sayfa tasarım örnekleri varsa benimle paylaşırlarsa çok memnun olurum.

Kısaca söylemek gerekirse hazır bir şablona direkt olarak resim ve yazılarımızı yapıştırmak istiyoruz.

İlgi ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
Öncelikle herkese merhabalar. Siteyi yeni keşfettim ve bu kadar akif, kaliteli bir site bulduğuma çok sevindim. Ben ve birkaç arkadaşım bir okul dergisi çıkartacağız ve yazılarımız tasarımında quark kullanmak istiyoruz. Programı az çok çözdük ama bu işi ilk defa yaptığımız için tasarım konusunda pek yaratıcı olamıyoruz. Eğer siz tecrübeli arkadaşlarımın arşivlerinde sayfa tasarım örnekleri varsa benimle paylaşırlarsa çok memnun olurum.

Kısaca söylemek gerekirse hazır bir şablona direkt olarak resim ve yazılarımızı yapıştırmak istiyoruz.

İlgi ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Oyle bir istekte bulunmussunuz ki su anda bulundugunuz forumun ilkelerine tamamen aykiri! Bunun forumda bir yaptirimi yok maalesef!! Yani insanlari, hazir sablonlara kopyala yapistir taktigi ile yaptiklari tasarimlarindan dolayi forumdan uzaklastiramiyoruz, ama yaptiklarini kendi vicdanlarina birakiyoruz ki kendi kendilerini yargilayabilsinler!

Forumun bu kadar kaliteli ve aktif olmasinin sebebi uyelerinin kendi calismalarini paylasmalari, kendi fikir ve dusuncelerini ortaya koymalari ve yapmis olduklari calismalari kotu de olsa yoruma acarak kendilerini gelistirmeye calismalaridir. Maalesef sizin istemis ve yapmis oldugunuz sey grafikerlik degildir, tasarim hic degildir, ustune ustluk bir de ogrencisiniz sanirim...

Ben sizin yerinizde olsam hazir sablonlara kopyala yapistir yapacagima bir kac dergi alirim incelerim, hic grafikerlik tecrubeniz yoksa bile o dergilerin yaptigi sablonlari ornek alirim, en azindan kendi emeginiz kendi yorumunuz olur. Sonra yaptigim calismalari paylasirim, eksiklerimi gorurum sonra oturur yapilan yorumlari tekrar tekrar okur, eksiklerimi gorurum..

Ama, benim isim yok grafikerlikle, tasarimla, ben isin bitmesine bakarim bir an once derseniz, ben sizin yerinizde olsam buradaki uyelere ve saatlerce gunlerce emek harcadiklari calismalara saygi gosterir boyle bir istekte bulunmam...

Tesekkurler...

tekimci

🌱Yeni Üye🌱
Ahtapotr
Kimse kendi emek verdiği birşeyi senin önüne pişirip sunmaz ancak yapılmış bulunan tasarımlardan esinlenme yapabilirsiniz.

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
artı

iki yere konu açmıssınız :)

(corelde de var) :))

cio88

🌱Yeni Üye🌱
Oyle bir istekte bulunmussunuz ki su anda bulundugunuz forumun ilkelerine tamamen aykiri! Bunun forumda bir yaptirimi yok maalesef!! Yani insanlari, hazir sablonlara kopyala yapistir taktigi ile yaptiklari tasarimlarindan dolayi forumdan uzaklastiramiyoruz, ama yaptiklarini kendi vicdanlarina birakiyoruz ki kendi kendilerini yargilayabilsinler!

Forumun bu kadar kaliteli ve aktif olmasinin sebebi uyelerinin kendi calismalarini paylasmalari, kendi fikir ve dusuncelerini ortaya koymalari ve yapmis olduklari calismalari kotu de olsa yoruma acarak kendilerini gelistirmeye calismalaridir. Maalesef sizin istemis ve yapmis oldugunuz sey grafikerlik degildir, tasarim hic degildir, ustune ustluk bir de ogrencisiniz sanirim...

Ben sizin yerinizde olsam hazir sablonlara kopyala yapistir yapacagima bir kac dergi alirim incelerim, hic grafikerlik tecrubeniz yoksa bile o dergilerin yaptigi sablonlari ornek alirim, en azindan kendi emeginiz kendi yorumunuz olur. Sonra yaptigim calismalari paylasirim, eksiklerimi gorurum sonra oturur yapilan yorumlari tekrar tekrar okur, eksiklerimi gorurum..

Ama, benim isim yok grafikerlikle, tasarimla, ben isin bitmesine bakarim bir an once derseniz, ben sizin yerinizde olsam buradaki uyelere ve saatlerce gunlerce emek harcadiklari calismalara saygi gosterir boyle bir istekte bulunmam...

Tesekkurler...

Sonuna kadar katılıyorum sana...

ulala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.guneyege.net
size ve sizin gibi bu işi yeni balayacak arkadaşlara birkaç fikir;
1. evvela piyasadaki dergilerden edinin, görsel olarak nasıl kullanmışlar, neler yazmışlar, hangi font, renk vs.kullanmışlar iyice bir inceleyin. Hatta yakınlarınıza, yapacağınız işi anlatın ve elinizdeki alternatif çalışmaları sorun ve onların fikirlerini öğrenin.
2. Size uygun olabilecek şablonları belirleyin.
3. Belirlediğiniz şablona göre bir kağıda derginizi kaba taslak hazırlayın. sayfa sayfa, hangi makale-haber vs. nereye koyacağınızı, hangi fotoları yerleştireceğinizi orada bir oturtun.
4. Ardından renk ve fontları belirleyin.
5. sonra quark'ı açın ve yerleştirmeye başlayın. Tasarımızına uymayan büyüklük ve küçüklüklere göre ilave değişikliklerinizi yapın.
6. Tasarım bitince, en az 2-3 kişiye gösterin. Onların fikirlerini alın, eleştiri, hatta küçümsemelerini dahi gücenmeden söylediklerini bir kenara not edin...
7. Size uygun gelen fikirlere ve kendi aklınıza gelen yeni düşüncelere göre son rütuşları yapın ve basın.

Grafikerlikle ilgili birkaç fikir (haddim olmayarak)
- Öğrenmeye ve Eleştirilere açık olun...
- Bu işte en önemlisi sizin beğenmeniz. Çünkü sizin beğenmediğiniz bir işi bir başkasının beğenmesi inanın hiç önemli değil. O yüzden yaptığınız iş içinize sinmiyorsa hiç yapmayın.
- Öğrenmeye ve Eleştirilere açık olun...
- Sorun, fikir edinin, öğrenin. Ama asla çalmayın. Başkasının emeğini kullanmayın. Dergilerden şablonları kendinizce uyarlamak, hatta onun çok yakın bir görselini hazırlamak çalmak değildir. Çünkü yaptığınız işin bitiminde inanın örnek aldığınız şablondan farklı bir iş ortaya çıkacaktır. ama birbaşkasının hazırladığı şablonunun üzerine sadece foto ve yazıları yerleştirmeyi yapmayın çünkü bu çalmaktır. Çünkü bu tür çalışmalara emek ve en önemlisi düşünce hiç katılmamıştır ve inanın her zaman ve her zaman bir rahatsızlığı olur. Vicdan...
- Öğrenmeye ve Eleştiriye açık olun.
- Ve yaptığınız işi bizimle paylaşın. Sadece eleştirilmek için değil ki elbette eleştirileceksiniz bundan korkmayın. Ama sizden daha acemi ve kafası karışık arkadaşlara yaptığınız işin doğruları ve yanlışları çok yardımcı olacaktır. Hatta sizden çok daha usta grafikerlerin bile belki sizden öğreneceği bir şeyler vardır.

Ve son olarak.
- Öğrenmeye ve Eleştiriye açık olun.

hilmicekic

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok Komplekslisiniz Vesselam!!!

Arkadaşlar bu site için herkese çok teşekkür ederim. Ama hayatımda gördüğüm en kompleksli insanları da içerisinde barındırıyor bu site. Ya bir öğretmenimiz bir köy öğretmenimiz amatör olarak kendi imkanları ile dergiye gazeteye benzer birşeyler yapmak istiyor, bunun için de sizden yardım istiyor hemen adamı sehpaya çekiyorsunuz. Korkmayın sizin ekmeğinizi boğazınızdan almayız. Bu kadar panik yapmanıza gerek yok. Yani sizden başka hiç kimse üçbeş resmi bir araya getirip, üç beş satır yazıyı bir araya getirip dergi, broşür, afiş gibi birşey yapamayacak mı? O zaman siteye üye olurken bu işin okulunu bitirern profesyonel olarak bu işi yapan insanları üye alın.

Yani siz hiç mi bir yakınınızın çocuğuna, kardeşinize, yeğeninize ödevleri konusunda yardımcı olmadınız? Hiç mi bir öğrencinin sorduğu bir soruya cevap vermediniz? O zaman sizde bunları yapmayın. Bir sürü özel öğretmen var. onlara yönlendirin. Siz derslerinde yardımcı olmazsanız mecburen özel öğretmene gelecektir. Böyle bir saçmalık olabilir mi?

Unutmayın öğrenme kopa ile başlar. Öğrenme taklit ile başlar. Eğe birşey öğretmek istiyorsanız bırakın sizi kopya etsinler. Bırakın sizi taklit etsinler. Ne olur gönderin bir öğretmenimize yaptığınız derginin üç-beş sayfasını. Öğrensin birşeyler. Ufku açılsın. Ufku aşılsın ki yarın sizin çocuklarınıza güzel güzel çalışma kağıtları hazırlasın. Sınıfına güzel güzel afişler yapsın. Sizi veli toplantısına çağırmak için güzel güzel davetiyeler hazırlasın.

Rızık allahtandır. Korkmayın sizin rızkınıza kimse göz dikemez...
Saygılar...

hilmicekic

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar bu site için herkese çok teşekkür ederim. Ama hayatımda gördüğüm en kompleksli insanları da içerisinde barındırıyor bu site. Ya bir öğretmenimiz bir köy öğretmenimiz amatör olarak kendi imkanları ile dergiye gazeteye benzer birşeyler yapmak istiyor, bunun için de sizden yardım istiyor hemen adamı sehpaya çekiyorsunuz. Korkmayın sizin ekmeğinizi boğazınızdan almayız. Bu kadar panik yapmanıza gerek yok. Yani sizden başka hiç kimse üçbeş resmi bir araya getirip, üç beş satır yazıyı bir araya getirip dergi, broşür, afiş gibi birşey yapamayacak mı? O zaman siteye üye olurken bu işin okulunu bitirern profesyonel olarak bu işi yapan insanları üye alın.

Yani siz hiç mi bir yakınınızın çocuğuna, kardeşinize, yeğeninize ödevleri konusunda yardımcı olmadınız? Hiç mi bir öğrencinin sorduğu bir soruya cevap vermediniz? O zaman sizde bunları yapmayın. Bir sürü özel öğretmen var. onlara yönlendirin. Siz derslerinde yardımcı olmazsanız mecburen özel öğretmene gelecektir. Böyle bir saçmalık olabilir mi?

Unutmayın öğrenme kopa ile başlar. Öğrenme taklit ile başlar. Eğe birşey öğretmek istiyorsanız bırakın sizi kopya etsinler. Bırakın sizi taklit etsinler. Ne olur gönderin bir öğretmenimize yaptığınız derginin üç-beş sayfasını. Öğrensin birşeyler. Ufku açılsın. Ufku aşılsın ki yarın sizin çocuklarınıza güzel güzel çalışma kağıtları hazırlasın. Sınıfına güzel güzel afişler yapsın. Sizi veli toplantısına çağırmak için güzel güzel davetiyeler hazırlasın.

Saygılar...

aslicon

🌱Yeni Üye🌱

Saygılar...

Ağzınıza sağlık...:)..bu mesleğe başladığım günden beri mesleğimin ne olduğunu öğrenen her insandan 'aman allahım en kaprisli gurup' yorumunu duyduğumda kızardım..şimdi şu yapılan yorumları görünce hiçte haksız olmadıklarını anlıyorum..pardon ama bu site 'Hey bakın ben bunları yapabiliyorum, ama siz yapamıyorsunuz' demek için mi var acaba diye merak etmeye başladım...

sibel duman

🌱Yeni Üye🌱
umut olmalı..

Gerçekten haklısınız...bir grafiker olmaktan utanç duyuyorum.iki yıldır bu sektördeyim ve en kaprisli ve siratsız insanlar...koltuk kaygısı olup slm bile vermekten kaçan grafikerler hep bana denk geldi..resmen işimden soğudum!

arizaeren

🌱Yeni Üye🌱
ne adamlarsınız!!

alakasız bir konu için ararken buldum okudum çok şaşırdım!siz kimsinizki millete akıl veriyorsunuz? madem okadar iyi grafikerlersiniz tr tasarımda dünyada yeri bile yok,sıradan safsata işler yapıp artizlik yaparsınız!!madem iş yapıyorsun arkadaşım yaptığın bi dergi taslağınmı var okadar emek verdim diyorsun ulan otursam bi saate 10 tane taslak dizerim,insanlar tüm dünyada tasarımda şablonlarla giderek eğitiliyor...öğreninde gelin şimdi!

Turkimaj

🌱Yeni Üye🌱
Paylaşmadıktan sonra üretmenin ne anlamı var? hanginiz tasarıma başladığı zamanlar kim neler yapmış? diye bakmadı? sağa sola bakıp ondan bundan beğendiği şeyleri uygulamadı kendi tasarımında? Yaratıcılık varolmayanı yaratmak demek değildir. Olan şeyleri doğru birleştirerek yeni bir şey ortaya çıkarmaktır. Hiçkimse grmediği bir şeyi hayal edemez. hayal ettikleriniz daha önce gördüklerinizin değiştirilmiş veya geliştirilmiş halleridir.
Tasarım konusunda ilerlemek istiyorsak bunun tek yolu vardır. paylaşarak her zaman daha iyisinin yapılmasını sağlamak ve onu gözlemyeyip üzerine birşeyler kataran daha da iyisini yapmak.
Herkese paylaşım dolu bir forum ve hayat diliyorum...