Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

CTRL+Z ile tüm çalışma iptal oluyor (Başa dönüyor)

efems

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Slm arkadaşlar,
İçinde resim de bulunan tek sayfalık küçük bir çalışma yapıyorum, ancak ctrl+z yaptığımda iş en başa dönüyor ??.

Örn: İşe başladım 25 işlem yaptım, küçük bir düzeltme için ctrl+z dedim; iş en başa taaa açıldığı ana geri geliyor. Programda veya pc de bişey olsa diğer corel çalışmalarında da yapması gerekirken böyle bişey yok herşey çok normal.??
Benzer bir sorun yaşayan varsa yardımcı olabilir mi?
Teşekkürler...

Benzer konular

bilgisor

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence işin en başa dönmüyor nasıl dersen

muhtemelen F klavye kullanıyorsun ancak corel'i açar açmaz
klavyen sen istemesen de Q ya dönüyor. Sen Ctrl+z Yapıyorsun ama
bu Q klavyede Ctrl+N (Yeni Belge) kısayoluna denk geliyor böylece
sen Ctrl+Z yapınca karşına boş bir sayfa açılıyor.
açılan sayfayı Ctrl+F4 ile kapat bakalım eski çalışman duruyor mu?

bana *********@********* dan yazabilirsin ancak şunu unutma
ben tam gün çalışıyorum ve yaptığım iş tüm vaktimi olıyor
bu yüzden sana uzun uzun anlatamam. beni anlayışla karşılayacağını umuyorum.

DİKKAT ! muhtemelen F klavye kullanıyorsun bence Q klavye kullan

Moderatör tarafında düzenlendi:

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
sayın bilgisor msn adresi konusunda daha önceden de uyarılmıştınız kurallara özen gösterelim lütfen

madrock

🌱Yeni Üye🌱
kardeşim benim başımada gelmişti programı kaldırıp yüklediğinde sorun gidiyor
en basit ve hızlı şekilde

efems

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Corel 12 yüklü.
Sorun Q veya F klavye ile ilgili de değil (Normal yazı yazdığımda Q KLAVYE ÇALIŞIYOR SORUNSUZ)
Ayrıca yeni sayfa açılmıyor ki CTRL + Z veya menüden geri al dediğimde kayıt ettikten sonraki tüm işlemler iptal oluyor, iş en son kayıtlı haline geri dönüyor. Arada yaptıklarımı yok sayıyor...
Programı kaldırırım tekrar kurarım sorun bu değil, benim öğrenmek istediğim böyle bir sorun yaşayan varmı? varsa nasıl giderdiği... Teşekkürler.

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Corel 9'da aynı sorunu yaşamıştım, (12de de olabilir emin değilim). Servis paketleri yüklediniz mi. Bilinen bir bug olabilir ve sp ile giderilebilir.

camareman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşım sorun corelin dahili belleğinde yer kalmadığı zaman böyle bir hata oluşuyor. Ben yıllarca bu işle ilgileniyorum. CTRL Z yapınca çalışma en son kaydettiğin yere kadar geriye döner bunu önlemek için çalışmalarda corelin efekt sıralamasını düzgün yapmalısın ayrıca resimlerini convert bitmap yapmadan üzerinde uygulama yapma. bir diğer husus resimleri eğer convert yapacaksan mutlaka çalışma sayfası içerisinde olsun sayfa dışında olursa yoğun çalışmalarda bu hatayı verir. inşallah yardımcı olabilmişimdir.

ozdenediz

🌱Yeni Üye🌱
bu bellekle ve dolayısıyla takas dosyasıyla alakalı bir durum. temp klasörünle ilgili yani. corel'in içinden bunu halletme konusunda ben de bir çözüm bulamadım. programı tamamen kaldırıp yeniden kurarak bunu hallettim. bir daha başıma gelmemesi için şu ayarları yaptım. Tools/Options/Memory'i seçtim. primary disk olduğu gibi kaldı. Secondary Disk'e başka bir TEMP klasörü gösterdim. Kök dizin olmasın. Availbe Ram bölümünü de %40' çıkardım. böylelikle daha küçük temp dosyaları oluşturuyor. bir de AMD işlemci kullanıyorsan yanına başka bir program açma. Kolay gelsin ...

birolkeser

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.umitmatbaacilik.com
ben de; options/memory bölümünde primary ve secondary kısımlarını sistem disk i hariç başka diskleri hedef gösterip oranları max. 50 yaptım. ayrıca ccleaner ve winsysclean programları ile makinada biraz temizlik yapınca bu problemle karşılaşmaz oldum.
yaklaşık altı aydır bu ayarlarda. ve problem yok.

narsist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.milletvekiliadaylarimiz.com
ben 12 kullanıyorum lisanslı bazen nadiren de olsa o hatayı veriyor shift+Z yapıp en son haline geri getirip çalışmayı kaydedip coreli kapatır açarsan o dosyada aynı prob. vermiyo