Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gazi Ü.Mezunu Grafikerim İş Arıyorum (Antalya)

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
Merhaba ;

Adım pınar işitme engelliyim ve gazi üniversitesi grafik bölümü önlisans mezunuyum.uzun bir zamandır grafiker olarak iş aramaktayım.

İşitme engelli oldugum için gerek grafik tasarım firmalarına gerek reklam ajansı ve matbaalara yapmış oldugum iş başvurularım sonuçsuz kaldı.

Duygu ve Düşüncelerimi sizinle paylaşmak istedim ne yazık ki grafiker arayan firmaların engellilere karşı bir takım önyargıları var aslında bu durum toplumun engellilere karşı olan bilinçsizliginden kaynaklanıyor.

Bir işitme engelli ile nasıl iletişim kurabilirim,nasıl anlaşabilirim ya beni anlamazsa ya anlamadıgı için yanlış yaparsa gibi bir takım önyargılar var.

Altını çizerek vurgulamak isterim ki engelli bir insana sen bunu yapamazsın,başaramazsın gibi sözler o insanın cesaret mekanizmasını harekete geçirir ve inadına başarmak için vargücüyle çalışır.

Unutmayalım ki her insan birer potansiyel engelli adayıdır ve işverenleri engelliler konusunda pozitif düşünmeye davet ediyorum.

EĞİTİM DURUMU

2004 – 2006 Gazi Üniversitesi-Grafik Bölümü

2003 - 2004 Yenimahalle Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi Grafik Tasarım Bölümü

PROJE VE STAJLAR

06/2003 - 08/2003 İvedik Matbaa San.Sit.Yorum Matbaacılık

01/2004 – 06/2004 Yenimahalle Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi Staj

BİLGİSAYAR ve GRAFİK PROGRAM BİLGİLERİ

Photoshop, CorelDraw, FreeHand, Illustrator, Quark Xpress , Excel, Word, Internet,

ÇALIŞTIGIM YERLER

06/2004 - 02/2005 Lise Son Sınıfta Ankarada Metropol Yayınlarında Grafiker Olarak Çalıştım.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
İş Veren ve İş Arayan ilanları hakkında genel hatırlatma:

Grafiker arkadaşlar ya da işverenler:

Sitemiz de iş/çalışan bulma ilanlarınızı bırakabilirsiniz.

Yeteneklerinizi ilk bakışta gösterebilmek için ilanlarınız aşağıda ki örneğe göre yapılırsa daha anlaşılır olursunuz.

İş arayanlar için örnek:

— Yaşadığınız şehir:
— Kullandığınız programları ve seviyeleri:
— İş deneyimi ve içeriği:
— Site sayfalarında sunabileceğiniz bir kaç görsel örnek referanslarınız:
—Kendiniz hakkında açıklama:

İşverenler için örnek:

— Firma ismi:
— Çalışma şartları:
— Aranılan kişinin özellikleri:
— İşin mahiyeti:

• Genel forum kuralları, İş arayan ve İşveren bölümleri içersindeki konularda da geçerlidir.
  • Lütfen ilanda istenilen özelliklerde iseniz mesaj yazınız. İlanla alakasız mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.
  • Sitemizin kurallarınca ilanlarınıza kesinlikle, msn adresi, e-mail adresi, internet adresi, adres ve telefon bırakmayınız.
  • Sizlere P.M. (Özel Mesaj) yolu ile ulaşılacaktır.

Gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.

grafikerler.net yönetimi

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
Açmış oldugum konunun güncelligi devam etmektedir işverenlerin bilgisine sunulur.

kırmızıoje

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba graphblues işitme engelli olduğunuzu yazmışsınız .
Bende işitme engelliyim. Beykent üniversitesi önlisans grafik mezunuyum.
Bende sizin gibi durumundayım.
Duyamaz, konuşamaz, beni anlamayıp yanlış yapmamız onları korkuttuyor.
En önemlisi iş veren ile yüzyüze konuşup anlaşabilmektir.
Konuşabiliyor muyuz, anlaşabiliyor muyuz diye.
Allah kolaylık versin ümidimizi asla yitirmeyeceğiz.
Sonuna kadar destek veriyorum sana. ;)

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
Merhaba graphblues işitme engelli olduğunuzu yazmışsınız .
Bende işitme engelliyim. Beykent üniversitesi önlisans grafik mezunuyum.
Bende sizin gibi durumundayım.
Duyamaz, konuşamaz, beni anlamayıp yanlış yapmamız onları korkuttuyor.
En önemlisi iş veren ile yüzyüze konuşup anlaşabilmektir.
Konuşabiliyor muyuz, anlaşabiliyor muyuz diye.
Allah kolaylık versin ümidimizi asla yitirmeyeceğiz.
Sonuna kadar destek veriyorum sana. ;)

Evet dediğiniz gibi bende olayı oluyor eğer bana işverenin görüşmemiz için daha dikkatli olmamı lazım iyi anlayabilmek için allah kolaylık versin çünkü çalışmamı ihtiyacım vardı bakarız ne olurdu :) ilgilendiğiniz için teşekkürler

madarin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.medyamutfak.com
siz bizim ülkemizde genelde firmaların başında olan fakat bişeyden anlamayan kitleye aldırmayın işitme engelli olmak grafiker olmak için bi engel teşkil etmez yeterki siz işinizde iyi olun istediğniz işi bulmanız dileği ile

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. İnşallah gönlüme göre iş bulurum

graphwhites

🏅Acemi Tasarımcı🏅
canım arkadaşım dostum pınar inşallah sende bir iş bulursun ;) hayırlısı olsun bakalım herkese işiniz rast gelsin :)

bu ara ben zehra pınarın en yakın arkadaşım o tarif etti beni üye ol diye bende siteyi baktım ve beğendim üye oldum burdaki üyeler herkese benden selam iletiyorum bende onun gibiyim kendisi anlattığı gibi ve söyledikleri kesinlikle katıyorum önemli olan işdir kendini yetişebilen olması gerekiyor neymiş efendim yok anlayamaz yok duyamaz yok yapamaz gerçek insanlar öyle düşünüyorlar bir insan engelli olduğu zaman düşüncelerinden o insanı işe almak zoruna gidiyor bence böyle olmaması gerekiyor o kişi yani müdür yada patron elemanın işine bakacak nasıl yapabiliyor mu becerebiliyor mu anlayabiliyor mu gibi işte o zaman karar verir tamamsa işine başlayabilirsin der memmun kaldıktan sonra yani ilk önce deneme gibi staj gibi görecek işinin sahibi yaptıklarını bakacak ona göre işe alacak yani bence böyle olması gerekiyor benim düşüncem bu ve ben 2 senedir iş arıyorum ama ortada bişe yok ve birgün beni aradılar gittim görüştüm anlattım böyle böyle diye ama almadılar demekki işitme engelli olduğum için belki de öyle düşünüyorlar kim bilir inşallah bizi anlayan vardır ve yardımcımız olur umarım anlamayan varsa yada böyle bir duruma kabullenmiyorsa kendileri bilir ama bu engelli işe almam doğru değil önemli olan yapabilen becerebilen biri olması gerekiyor etabi ilk hemen hemen olmaz yavaş yavaş alışırcak sonrada daha hızlı bir şekilde yapar yani benim düşüncem böyle umarım iyi bir yerde iyi bir ortam iş bulurum hayırlısı bakalım ve sizleri saygılarımla selamlıyorum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

kırmızıoje

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
canım arkadaşım dostum pınar inşallah sende bir iş bulursun ;) hayırlısı olsun bakalım herkese işiniz rast gelsin :)

bu ara ben zehra pınarın en yakın arkadaşım o tarif etti beni üye ol diye bende siteyi baktım ve beğendim üye oldum burdaki üyeler herkese benden selam iletiyorum bende onun gibiyim kendisi anlattığı gibi ve söyledikleri kesinlikle katıyorum önemli olan işdir kendini yetişebilen olması gerekiyor neymiş efendim yok anlayamaz yok duyamaz yok yapamaz gerçek insanlar öyle düşünüyorlar bir insan engelli olduğu zaman düşüncelerinden o insanı işe almak zoruna gidiyor bence böyle olmaması gerekiyor o kişi yani müdür yada patron elemanın işine bakacak nasıl yapabiliyor mu becerebiliyor mu anlayabiliyor mu gibi işte o zaman karar verir tamamsa işine başlayabilirsin der memmun kaldıktan sonra yani ilk önce deneme gibi staj gibi görecek işinin sahibi yaptıklarını bakacak ona göre işe alacak yani bence böyle olması gerekiyor benim düşüncem bu ve ben 2 senedir iş arıyorum ama ortada bişe yok ve birgün beni aradılar gittim görüştüm anlattım böyle böyle diye ama almadılar demekki işitme engelli olduğum için belki de öyle düşünüyorlar kim bilir inşallah bizi anlayan vardır ve yardımcımız olur umarım anlamayan varsa yada böyle bir duruma kabullenmiyorsa kendileri bilir ama bu engelli işe almam doğru değil önemli olan yapabilen becerebilen biri olması gerekiyor etabi ilk hemen hemen olmaz yavaş yavaş alışırcak sonrada daha hızlı bir şekilde yapar yani benim düşüncem böyle umarım iyi bir yerde iyi bir ortam iş bulurum hayırlısı bakalım ve sizleri saygılarımla selamlıyorum :)

bende zeyra'ya katılıyorum. bende pınar ve zehra gibi iştme engelliyim. önümüze engel koymaya hakları yoktur eğer anlaşabiliyorsak. direkt işitme engelli olduğumuzu duyar duymaz "üzgünüm sizi işe alamayız" kelimesiyle başbaşa kalıyoruz. biz de normal insanlar gibi işe girip para kazanmaya ihtiyacımız var. anne ve baba parası yiyerek yaşayamayız artık utanıyoruz büyüklerden para istemeyi!!!

Moderatör tarafında düzenlendi:

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
Canım zehracım seni anlıyorum senin gibi olay bende oluyor her işitme engelliler grafik mesleği mümkün olur zaten işitme engellisin uğraşmak istemem demesi büyük haksızlık tabi işitsel değil sadece görsel bir meslek! ilginiz için çok teşekkürler

graphwhites

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende zeyra'ya katılıyorum. bende pınar ve zehra gibi iştme engelliyim. önümüze engel koymaya hakları yoktur eğer anlaşabiliyorsak. direkt işitme engelli olduğumuzu duyar duymaz "üzgünüm sizi işe alamayız" kelimesiyle başbaşa kalıyoruz. biz de normal insanlar gibi işe girip para kazanmaya ihtiyacımız var. anne ve baba parası yiyerek yaşayamayız artık utanıyoruz büyüklerden para istemeyi!!!

teşekkürler ilgili için ve aynen öyle yetti artık engel koymaya hakkınız yoktur!!!

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
Konu Günceldir İşverenlerin Bilgisine Sunulur..

katalizor

🌟Usta Tasarımcı🌟
Nice kişiler var hak etmedikleri ücretleri alıyorlar sözde tasarımcı grafiker sıfatı ile... Sizin iş bulamamış olmanıza üzüldüm. Umarım kısa sürede bulursunuz.

stemendest

🌱Yeni Üye🌱
1,5 sene önce açılmış bi konu :sadsmile:

İnşallah bulursunuz. Birşeye çok inanırım, bi kişinin diyer insanlardan farklı bi kusuru var ise, Mutlaka o diyer insanlardan daha zekidir. Allah Herkezi Birbirinden üstün yaşıyabilicek özellklerde yaratmış ama yaşayıp yaşamaması insanlara kalmış bişey. Ama inanıyorumki çok güzel bi işe sahip olucaksınız. Herşey gönlünüzce olsun :angel:

istakozzz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
graphblues size özelden msj atamıyorm malesef... Programları yetkin kullanabiliyormusunuz. Bir portfolyonuz varmı daha önce daha çok ne tip çalışmalar yaptınız... vs...

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
graphblues size özelden msj atamıyorm malesef... Programları yetkin kullanabiliyormusunuz. Bir portfolyonuz varmı daha önce daha çok ne tip çalışmalar yaptınız... vs...

Merhaba ;

Ben graphblues'in eşiyim konuya açıklık getirmek gerekirse bu başlıgı açtıgım tarihlerde 1.5 sene öncesine kadar iş arıyorduk ve sonunda iş bulduk ama ekonomik kriz nedeniyle eşim işini kaybetti ve son 2 aydır iş arama çalışmalarımız devam etmektedir.

Eşim tüm programları etkin olarak kullanabiliyor Photoshop,Illuastrator,İn design,FreeHand.

Portfölyö konusuna gelince yapmış oldugu çalışmaları bir site altında toplamak istiyoruz çok yakın bir zamanda..

İlginize teşekkür ederiz.

istakozzz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhabalar gecen sene hatırlıyor ibiyim sizinle konuşmuz olabiliriz... Patronuma konuyu ilettim dün itibariyle, Kendisi Düşüneceğini söyledi eğer olumlu bir yanıt olursa buraya yazıcam, olmasınıda gönülden diliyorum... Yazdığınız nitelikleride Kendisine ayrıyeten ileticem... Ayrıca yapılmış olan çalışmaların web ortamına koyulması iş veren açısından daha ikna edici olacaktır.