Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Okul Dergi Kapağı ve Dergi Deneyimleriniz

AkşamaDoğru

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar
Geçen yıl bu zamanlar yaklaşık 80 sayfalık okul dergimizin tasarımını yaptım.Bu yıl da çıkartıyoruz inşallah.
Ancak geçen yıl yalnızca Photoshop kullanmıştım ve matbaaya dosyaları JPEG olarak vermiştik.İlk tasarımımdı pek de deneyimimiz yoktu doğrusu.
İlk olarak photoshopun piksel tabanlı bir yazılım olması sebebiyle metin kısımlarında vektörel bir program kullanacağım.İlk hatam bu.
Bu sebeple dikkat etmem gereken noktaları söyler misiniz?

Benzer konular

beyhanok

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
zemini photoshopta ver sadece yazıları corelde yaz. photoshopta yaptığın zemini corele import et ve yazı gelecek yerlere yazını yaz

hilmicekic

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Dergi tasarımı ise mutlaka İndiseng kardeşim. İnanılmaz güzel. Ve o kadar kolaylıkları var ki şaşacaksın. Ben de İlçe Milli Eğitim Dergisinintasarımını bitirmek üzereyim. İlk çalışmam ama gören arkadaşlarımız genellikle güzel diyorlar.
Bir de buradaki arkadaşların çalışmalarını yakından takip et. İnsana çok iyi ilham veriyorlar...
Başarılar..

AkşamaDoğru

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Zemini photoshop yazıları ise inDesign'de düşünüyorum aslında başladım dergiye.
Umarım düzgün birşey çıkartabilirim.

hilmicekic

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çıkarırsın kardeşim. Ben de ilk dergimi bitirmek üzereyim. yaklaşık 60 sayfası bitti. Ama tek sorun şu ki ilk sonlara doğru geldiğinizde ilk sayfaları beğenmeyip yeniden yapıyorsunuz.:)
Bir de ilk yaptığınız birkaç sayfayı hemen paylaşıp değerli grafiker arkadaşların yorumlarını mutlaka al. Çok faydalı bilgiler veriyorlar. Bilgilerini esirgemedikleri için de onlara sonsuz teşekkürler...
Photoshopta dikkat edeceğin şeyler;
Görseli ne kadar büyüklükte kullanmayı düşünüyorsan o büyüklükte kaydet. Program kasılmasın.
Mutlaka çalışmalarını parça parça yap. Yani tüm çalışmayı tek dosya halinde yapma. ben öyle yaptım. Sonradan ayırmak zorunda kaldım. Kaçar sayfa yapacağın önemli değil bence. Gerekirse sonra birleştirirsin.
300 dpi ve CMYK şart zaten.
Bir de ben dosyaları direk PSD olarak kayddedip öyle çağırıyorum indesign'a. Bu forumda bir arkadaş tavsiye etmişti. Çok güzel oluyor.
Başarılar dilerim..

hemingstone

🌱Yeni Üye🌱
Okul Dergisi Basımı Okul Dergi Kapağı ve Dergi Deneyimleriniz
1-Okul Dergisi Grafik Tasarım ve Basımı
2-Okul Yıllık Tasarım ve Basımı
3-Okul Logosu Tasarımı
4-Okul Flama Basımı
5-Açılış,Tören ve Davetiye Basımı
6-Okul Takvim Tasarım ve Basımı
7-Albüm Tasarım Basımı
8-Klasör ve Dosya Tasarım Basımı