Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Türkiyede uygun ve güvenilir matbaa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Emrah1234

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaslar. ben almanyada reklam isleri ile urasiyorum cogunlukla kartvisit, flyer ve afis´ler hazirliyorum ve buradaki matbaalara bastiyorum.
Düsündümki neden burada Almanlara para vereyimki memleketlim kazanabilrse.
ben hazirladigim grafikleri mail yoluyla ulastiracagim parasini yatiracagim ve esyalar posta yoluyla
bana gelmeli. ama calistigimiz arkadaslar güvenillir ve hizli olmasi gerekiyor.

simdiden tesekkürler

moonlight34

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ajans olarak bizim calistigimiz matbaayi oneririm. Calismalarimizi FTP adresine yukluyoruz, mailden jpg ile onay aliyorlar ve soz verdikleri gunde tertemiz bir baski ile calismayi teslim ediyorlar. Kalite standardi icin gerekli tüm sertifikalari almislar, hatta baski kalitesinde birkac yurtdisi odulleri de var. Detayli bilgi isterseniz ozel mesaj atabilirsiniz. iletisim icin: esenofset

lycaena

🌱Yeni Üye🌱
bence de sentez hem uygun hem kaliteli
sentezmatbaa sanirim

Smoke6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Gökhan TEKIN;54305' Alıntı:
Uygun fiyat konusunda
sentez ofset

Türmatsan Gibi Bir Firma Varken Sentez Cok Basit Gitmezmi. Hem Teknoloji Olarak Hem Kalite Olarak Hemde Hız Olarak Türmatsan sentez'in kat kat önünde. ve ucuzluğuda unutmayalım. ver parayı yeterki :) diğer gün iş elinde :)

turmatsan

Emrah1234

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba moonlight kardes sizin matbaa hakkimnda bana biraz bilgi verebilirmisin???

fiyat nedir?

burhandmr

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba, sizinle çalışmayı isterim, özelden mail adresinizi verirseniz size baskı kalitemiz ve fiyatlar konusunda bilgi verebilirim. (tabi fiyat konusunda işin özellikleri ve miktarı önemlidir) esen ofset çok iyi bir matbaa, zaman zaman zaman bende orayla çalışıyorum. alternatif düşünürsen yardımcı olabilirim. düşünürsen çalıştığım kurumsal firmalar baskı kalitemiz hakkında sana fikir verebilir. detayları konuşabiliriz, iyi çalışmalar

burhanhora

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhabalar,
Ben matbaa sahibiyim. Burhan Turan
************************ - ANKARA
Tel : *********
HORA OFSET MAT. LTD. ŞTİ.
Arkadaşım bir işe fiyat vermek basit gibi gözükür ama bi haylice problemlidir.
Öncelikle şunu söyleyeyim. Kısaca Matbaalarda Ajanslara, Kalıp usülüyle iş yapılır. Bir kalıp değeri 35. Ytl'dir. Her matbaa için kalıp değeri değişebilir.
Örneğin 1000 Adet 35x50 Bir afiş, Kuşe 170 gr
Kağıt : 75. ytl
Film : 40.Ytl
Baskı : 35x4=140.Ytl
Toplam : 255. Ytl gibi.....
Kabaca yolu göstermek istedim. Fiyatlar her işe göre ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Size ulaştırmak da bir problem olabilir. Korgo vs. parası gibi ama Yardımcı olabilirim. İstediğiniz işi, istediğiniz zamanda yetiştirebiliriz. Sevgiyle kalın....

Moderatör tarafında düzenlendi:

burhandmr

🌟Usta Tasarımcı🌟
selam burhan hora
bu işi hangi makinada basıyorsun, tek renk mi 4 renk mi yada 4+ renk bi makinadamı, fiyata bakarsan tek renk bi makina, buda biraz kaliteyi etkiler sanırsam

burhanhora

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
selam burhan hora
bu işi hangi makinada basıyorsun, tek renk mi 4 renk mi yada 4+ renk bi makinadamı, fiyata bakarsan tek renk bi makina, buda biraz kaliteyi etkiler sanırsam

Makina parkımız şöyle;
1 adet 4 Renk Roland 70x100
1 adet 2 Renk Heıldelberg 50x70
1 Adet 1 renk Heıldelberg 46x64
1 adet GTO
1 Adet Maşalı (tigel) 25x35
1 Adet Kazanlı 38x52
Ben bunları yazarken açıkladım. Fiyat vermek zor bir iş. Görülmeyen materyala sanal bir fiyat verilir diye. Sadece arkadaşımın bilgisi olsun anlamında fiyat verdim. Bu işin Mücelliti, vs. felan eklemedim. Yoksa kalite anlamında bir problemimiz yok tabiki. Yani Ucuz İş kötü iş anlamına gelmemesi de lazım. Şu anda ANKARA piyasasında 4 Renkli makinalarda basılan işlerin fiyatları o kadar komikki. O zaman onların hepsi kötü iş basıyor anlamına gelmemeli. Sebebi de ekonomik. Alınmış 4 renkli, 5 renkli makina ama iş yok. İnsanlarda fiyatları aşağıya çekmek zorunda kalıyorlar.
Düşünsenize arkadaşlar 1000 Adet 4 RENK kartviziti 6 YTL'ye basıyorlar.
Nerde Bunun EMEĞİ, Hani Emeğe SAYGI.....
Sevgiyle kalın arkadaşlar.

Son düzenleme:

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
selam burhan hora

iş filmle basıldığı sürece tek renk makinadada güzel çıkar ama 4 renk makina ya göre değil.

bence ustalıkta çok önemli ne ustalar var ki tek renk bir makinada fıstık gibi işler çıkartıyorlar. İşi temiz yaparsanız kalite konusunda sorun olmaz diye düşünüyorum. Kaliteli kağıt kaliteli boya kaliteli işçilik gibi...

burhandmr

🌟Usta Tasarımcı🌟
Grafiker-0008 sana katılıyorum. asıl benim deyinmek istediğim konu ...buradan fiyat vermek ne kadar doğru... buydu ama tam ifade edemedim kendimi farkındayım. sonuçta bu işi ajans olarak yapanlar var, matbaa olarak yapanlar var. rekabete evet ama bu şekilde değil, buradan burhan horaya da cevap vermek istiyorum. sevgili arkadaşım o bahsettiğin matbaaya gidip tuale bir kağıda renklerinden biri pantone 021 olan bir kart için fiyat alırmısın. ama iş basıldığında turuncu turuncu gibi olacak..... bu arada benim site ile ilgili bir problemim var oda bir önceki mesajdan alıntı yap kutucuğu aktif olmuyo bende yardımcı olacak biri carsa sevinirim. teşekkürler

burhanhora

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Grafiker-0008 sana katılıyorum. asıl benim deyinmek istediğim konu ...buradan fiyat vermek ne kadar doğru... buydu ama tam ifade edemedim kendimi farkındayım. sonuçta bu işi ajans olarak yapanlar var, matbaa olarak yapanlar var. rekabete evet ama bu şekilde değil, buradan burhan horaya da cevap vermek istiyorum. sevgili arkadaşım o bahsettiğin matbaaya gidip tuale bir kağıda renklerinden biri pantone 021 olan bir kart için fiyat alırmısın. ama iş basıldığında turuncu turuncu gibi olacak..... bu arada benim site ile ilgili bir problemim var oda bir önceki mesajdan alıntı yap kutucuğu aktif olmuyo bende yardımcı olacak biri carsa sevinirim. teşekkürler

Valla benim iş alma gibi bir talebim yok. Ben sadece arkadaşa yardımcı olmak için fiyatlandırdım. Ben Matbaacıyım, ayrıca baskı operatörüyüm. Bana göre BASKI ustası ÇOK önemli makina 4 olmuş, 5 olmuş bi önemi yok. Tirajlı baskılar hariç. Hangi baskının, hangi kağıtta nasıl sonuç vereceğini de biliyorum. Orada anlatmak istediğim bu rakamlara işler basılıyor. Ama o matbaa, ama şu matbaa.

burhandmr

🌟Usta Tasarımcı🌟
bende onu söylüyorum. ama o matbaa ama şu matbaa en ucuz fiyatı ararsan is basildiktan sonra alir müsteri isi eline bir hata varsa renk kaymasi varsa bu muhatapta bulamaz isi kabul etmek zorunda kalir. adam normalin altinda bir fiyata is basiyorsa (senin verdigin örnekte 6 ytl gibi vardir bi bildigi) kurumsal bir firmaya hizmet veremez ama o bahsettigin adam.

ceronimo

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.buropen.net
Arkadaşalar,eğer birgün,baskı işlerinizi tümüyle halledicek bir firma ararsanız ' sümerender Büropen ' imdadınıza yetişecektir...Sümer Ender ve Büropen firmaları 3 ay önce birleşti...4 katlı üretim tesisimizde içinde karton kağıt olan her işi çıkarıyoruz,kutusundan,klasörüne falanından filanına...:)

baskıuzmanı

🌱Yeni Üye🌱
matbaa sektörünün çöküşü

emrah kardeş benden sana tavsiye ne KILMATSAN (türmatsan) ne sentez bunların 2sinide tavsiye etmem bunlarla aynı sitede bulunuyorum ve kapısından içeri girmedim kılmatsanın duyduğuma göre içeride %30 renk farkı olabilir diye yazı asılıymış:rofl:ya % 30 yuh yani iş çöp demektir bunlar bu zihniyetteki insanlar bunlar matbaa mesleğini ayağa düşüren adamlar son model makinada iş basıcan 4 renkte renk tutturamıyacan,bunların bastığı işi gözümü kapayıp tek renkte %1 renk farkıyla basarım.Yani müşterinle sorun yaşamak istiyorsan işini verebilirsin bende arabacı işi yapıyorum diyorsan,kağıdın üstünde boya olsun da renk tutmamış tonlu -sulu gitmiş fark etmiyorsa işini ver ,asıl önemli konu bu vampirleri engellememiz lazım bunlar mesleği bitiren en önemli faktörler bunlarda ticari ahlak falan yok bir sürü matbaacı sıkıntılı durumda adamlar kağıt fiyatına iş yapıyorlar matematiğe aykırı ama yapıyorlar kim bilir ne dalevereler yapıyolardır.piyasa çantacı doldu adam matbaaya giriyor kartvizit lazımmı diye
soruyor ya :surprised:girdiği yerin matbaa olduğunu bilmiyor bunlar piyasada iş yapıp matbacılığın adını kirletiyorlar firmanın kapısında seyyar satıcı-dilenci-matbaacı giremez yazıyorlar,haklı adam günde 50 kişi abi kartvizit lazımmı diye girerse seninde matbacılığında der yani .sadece matbacılar etkilenmedi bunlardan grafikerlerde etkilendi grafikerlerinde işleri en az % 60-70 düştü kısacası benim sana söylüyeceğim eğer işini seviyosan ve kaybetmek istemiyorsan bunları destekleme çünkü bunlar kısa zaman içinde aracıları ortadan kaldırıp direk müşteriyle muhattap olucaklar, işini temiz iş basan bi MATBAA ya biraz pazarlıkla vermeni tavsiye ederim.Hoşçakal

colortone

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Emrah Bey,
Aradiginiz matbaa butik bir matbaa ise size onerim STEP GRAFIK ve MATBAACILIK tir.
Hem baski oncesi -prepress- hem de baski ve baski sonrasinda mukemmel isler uretiyorlar.
Baski oncesinde ESKO GRAPHICS yazilimlarini da mukemmel kullaniyorlar ...

iyi calismalar

lale_du

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba ben onur ofsette çalışıyorum. Yerimiz topkapıdadır. Kaliteli baskı, zamanında sorunsuz iş teslim ediyoruz. fiyatlarımızda uygundur. **************** bilginiz olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

mako

🌱Yeni Üye🌱
emeğe de insana da saygı kalmadı. musterıye bi işe 4 lira desek 1 lira olmazmı diyor. basılan işin parasını almak için zaten ayrı uğrasıyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...