Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

serigrafi baskı ile ilgili yardım !!

gulsah_grafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
serigrafi basılmak üzere küçük bi yazı hazırladım bunun filmi alınıcak yazı beyaz basılacak zemin ise siyah bunu nasıl filme yolluyabilirim acaba bilgisi olan arkadaş varsa ilgilenirse sevinirim şimdiden teşekkürler

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
yazıyı beyaz basmak için tam tersini yapıp göndermeniz gerekir... yazınızı siyah hazırlayıp zemini beyaz bırakın...

Kudüs Fatihi

🌱Yeni Üye🌱
s.a. ben daha bugün üye oldum ve hoş buldum bende acizane serigraf hakkında yardımcı olmaya çalışayım öncelikle basacağın zemin beyaz ise negatif film yapman yeterli yani siyah zemin içinde yazıyı boş bırak yok basacağın zemin siyah ise beyaz çizgili bir kutunun içinde normal yazı yap yok eğer daha değişik rengin üzerine basacaksan bu iki rengi o zaman önce siyah zeminin rengini komple kutu olarak alıyosun ayrı bir yerde beyazı normal yazı olarak alıyorsun. biraz karışık oldu ama ben mevzuyu tam anlamamış olabilirim diye böyle yazdım daha net ve iyi bilgi verebilecek arkadaşlar olabilir. şimdilik elimizde olan bu saygı ve sevgiler

gulsah_grafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
sağolun arkadaşlar sayenizde hallettim çok teşekkürler

dimemo

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar peki serigraf baskı üzerinde sadece renklar mi olur cd tasarmı hazırladım alt bölümde çim fotosu var bi sorun olurmu (ilk işim :) )

reklamciagbi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
işinizi Cd basan makinaya verecekseniz problem olmaz 4 renk CMYK baskı yapabiliyor yalnız normal ofset tramıyla hazırlamayacaksınız baskıyı yapacak olan firma tram değerlerini size söyleyecektir ayrıca serigrafi için düz emisyon kullanılıyor ofset gibi ters değil. İpek kalıpla elde basılacaksa CMYK baskı yapmak imkansız değil ama çok zor bir iş büyük ihtimal başaramazlar pozayı oturtamazlar.
Sonuç olarak resim yani CMYK baskı kullanacaksanız tek çözüm cd basan makinalar.