Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

V-ray - 3dsmax - photoshop cs2 amatör çalışmam eleştiriye gelin ?

Gökhan YILMAZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sanatolsun.com
Arkadaşlar çalışmayı 8 saat'de yapabildim, Akşam 20:02da başladım, Gece 04:00'de bitti, bu işde 15 günlük biri olarak, çalışmada mutlaka eksiklikler görmediğim detaylar var, yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum.

gkhansilah.jpg

gkhansilah2.jpg

8 yıldır ajanslarda freehand, Phtoshop kullanarak Grafikerlik yapıyorum 3d Modelleme işine 20 gün önce girdim ama Bu Max hastalık yarattı bende arkadaşlar :) doğru yönde ilerlemek için, yorum yapın, eleştiri yapın lütfen .

Benzer konular

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
afedersin ama birşey sormam gerek bu bir silah mı yoksa jilet mac 3 turbo başımı..?:)

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
hehe tetiği görmesem bende sorabilirdim bunu :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gökhan YILMAZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sanatolsun.com
söylediklerinizden bişey anlayamadım ? silahın orjinal hali göründüğü gibidir, sen traş bıçağına benzetiyorsan, 2 şey önericem sana, 1. silah üreticileriyle konuş 2. çevremizdeki diğer nesnelerede dikkat et :) nie aklına ilk gelen jilet oldu onu anlıyamadım ama yorumun için tşk.

sizden ricam program hakkında detaylı bilgisi olan 3d max uzmanlarını bekliyorum,

1. ışık doğru yerden verilmişmi ?
2. gölge nerden verilecek ?
3. yansıma ayarları nasıl olucak ?
4. nesneyi neyin üzerinde sunmam gerekir vs . bilgiler aranıyor.

gokpasaa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
2. gölge nerden verilecek ?
3. yansıma ayarları nasıl olucak ?
4. nesneyi neyin üzerinde sunmam gerekir vs . bilgiler aranıyor.

1. ışık tam anlamıyla nerden verilmiş bunu anlamak zor çünkü alttan bi zamin yok. yaptığın model max uzayında uçuyo şuan ama sanırım üstten sağdan biyerden vermişsin ışığı.

2. gölgeyi zeten kullandığın ışık kaynağı kendi oluşturuyor ama dediğim gibi altta beyaz az yansımalı bi zemin kullanman faydalı (örnek bi render paylaşırdım ama resim yüklemeyi hala beceremiyorum öle bi özrüm var)

3. yansımayı kendin ayarlıcaksın max uzayında gerçek görüntü sağlayabilecek renderlar elde edebilirsin ama görsel olarak gerçek hayatta olan yansımalarını hayal et. deneyerek doğru yansımayı elde edebilirsin.

4. zeminide daha önce dediğim gibi beyaz ve az yansımalı bi yüzeyde alırsan, daha tatmin edici sonuçlar alabilirsin.

kolay gelsin

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Silahlardan çok fazla anlamam ama modelleme yeni başlayan biri için fena değil, sadece ışıklandırma ve kaplamada sorun var. Keşke arka plan kullanarak render alsaymışsınız, model daha ön plana çıkar ve boyutlarında ve gölgelerinde kayıp olmazdı. Ayrıca silahın komplesinde tek bir kaplama kullanmanız, ayrıntıların kaybolmasına sebep olmuş.
15 günlük bir kullanıcı için bu hatalar gayet normal.
Başarılar...

mimarburak2

🌱Yeni Üye🌱
cevap

arkadaşlara katılıyorum neye benzedigi belli degil

MONASTERY

👑Efsanevi Grafiker👑
İkili tartışma yaratıcak mesajlar kaldırılmıştır. Lütfen site içerisinde grafik tasarım ile ilgili yorumlarda bulununuz. Tartışma yaratıcak mesajlardan lütfen uzak durunuz.

Gökhan YILMAZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sanatolsun.com
2. Gölge nerden verilecek ?
3. Yansıma ayarları nasıl olucak ?
4. Nesneyi neyin üzerinde sunmam gerekir vs . Bilgiler aranıyor.

1. ışık tam anlamıyla nerden verilmiş bunu anlamak zor çünkü alttan bi zamin yok. Yaptığın model max uzayında uçuyo şuan ama sanırım üstten sağdan biyerden vermişsin ışığı.

2. Gölgeyi zeten kullandığın ışık kaynağı kendi oluşturuyor ama dediğim gibi altta beyaz az yansımalı bi zemin kullanman faydalı (örnek bi render paylaşırdım ama resim yüklemeyi hala beceremiyorum öle bi özrüm var)

3. Yansımayı kendin ayarlıcaksın max uzayında gerçek görüntü sağlayabilecek renderlar elde edebilirsin ama görsel olarak gerçek hayatta olan yansımalarını hayal et. Deneyerek doğru yansımayı elde edebilirsin.

4. Zeminide daha önce dediğim gibi beyaz ve az yansımalı bi yüzeyde alırsan, daha tatmin edici sonuçlar alabilirsin.

Kolay gelsin

bu işe başladığım ilk günlerimde her açtığın konuya verdiğin engin bilgiler ve yorumlarınla beni yanlız bırakmadığın için tşk arkadaşım,

inan bana çok faydalı oluyorsun,

arkadaşlara katılıyorum neye benzedigi belli degil

tşk nasıl yapılmalıydı ? Ne önerirdiniz ?

silahlardan çok fazla anlamam ama modelleme yeni başlayan biri için fena değil, sadece ışıklandırma ve kaplamada sorun var. Keşke arka plan kullanarak render alsaymışsınız, model daha ön plana çıkar ve boyutlarında ve gölgelerinde kayıp olmazdı. Ayrıca silahın komplesinde tek bir kaplama kullanmanız, ayrıntıların kaybolmasına sebep olmuş.
15 günlük bir kullanıcı için bu hatalar gayet normal.
Başarılar...

teşekkürler mustafa küçük anlatmaya çalıştığım buydu

ben kimsenin eleştirisine kızmıyorum, zaten buna hakkım yok, fakat traş bıçağına benzetmesi yapılacağına, neden buna benzettiğini söyleseydi yapıcı, yönlendirici bir eleştiri, yorum olurdu, eksikleri tamamlaya biliriz, nie insanlar eleştiri dendiği zaman, alaycı ve karalayıcı durumla karıştırıyor, bir eleştiri 1 kitaba bedeldir, 8 yıldır, bu şekilde çalışıyorum ve sizler sayesinde freehand , photosop, öğrendim, eleştiri önemlidir fakat eleştirinin ne olduğunu bilin arkadaşlar,bunun dışındakiler bizi geriye götürür...

MONASTERY

👑Efsanevi Grafiker👑
gookhan82 https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84
Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:
Alt alta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood (arka arkaya aynı içerikli veya farklı içerikli mesajın aynı kullanıcı tarafından foruma gönderilmesi ) olduğu için yasaktır! Aklınıza sonradan bir şey gelirse, yanlış yazdığınız bir şeyi ya da yanlış grafikleri mesaj içeriğinden düzenlemek için mesajınızın altında cevap yoksa mesajınızda ki
edit.gif
butonuna tıklayarak ekleme yapınız. Düzenleme işlemi belirli bir zaman sonra gerçekleştirilemeyeceğinden düzenleme butonu aktif olma özelliğini kaybedecektir. Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır...

senem sevtap

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yazılan yorumlara şaşırdım doğrusu...Bence gayet başarılı siz şimdiden bu çalışmayı yaptıysanız 3-4 ay sonra ne çalışmalar yaparsınız kimbilir.
yansıma özelliğini material editor + maps + reflactiondan verebilirsiniz yanlışım varsa düzeltiniz bende çok yeniyim maxde nacizane yardımcı olmaya çalıştım...

Gökhan YILMAZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sanatolsun.com
tşk ederim senem bir ataraftan v-Ray öğrenmeye çalışıyorum, inan o kadar yeniyim daha 15 gündür kurcalıyorum, yanlışın varsada anlamam şimdilik,haklısın demekten başka söylenecek bi şey yok :) her eleştiriyi değerlendirerek çalışıyorum, sana başarılar, yeni başlayanlar için, öğrenilmesi zor bir program 15.000 parametre başka hangi programda var bilimiyorum, tabi grafik programları kullandığım için biraz fakdalı oluyor kavramakta,
3d max'de uzman arkadaşlar bol bol yardımcı olsunlar inşallah,

murat_bboy

🌱Yeni Üye🌱
modellemeye dediğin gibi yeni başladıysan fena deil render alma yöntemleri konusunda çalış özellikle mental ray ,vray kullanmaya başla kaplamalar içinde brazil

dmr3d

🌱Yeni Üye🌱
bencede yirmi günde çok iyi sonuç. bence silahı dik bir şekilde birazda yan duracak şekilde yani ucu namlu hafif çarpraz ekrana bakacak şekilde yapsan daha hoş ve ışıklandırmada iyi bi sonuç elde edebilrsin. bence tek ışık kaynağı kullanma. objen birden karanlık ta kalacak bölgesi çok. objenin ambiansını arttırman daha iyi sonuç verebilir sanırım. ama bunlar zamanla oturacak şeyler. bence şu an için çok iyi arkadaşım. tebrikler...

hadi kolay gelsin iyi çalışmalar...

Gökhan YILMAZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sanatolsun.com
Tşk Ederim hepinize, rüyamda bile bişeyler modelliyorum, 20 gün oldu, günün 16 saat bilgisayarın başındayım, iyi bi noktaya geliriz, inşallah, %10 yetenek %90 çalışma, çalışmadan olmuyor, ben işin başındayken hatalarımı anlarsam, ilerde o hataları yapmam, yanlış şekilde gitmeyelim, hepinize teşekkürler.

FRTDESIGN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.webevin.com
8 saatte daha guzel bişey çizebilirdin belki yeni baslayan için modelleme iyi fakat Daha Çok Çalışman Lazım :)

Gökhan YILMAZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sanatolsun.com
Kesinlikle haklısın, daha çoook işimiz, öğrenmemiz gereken şey var, şu anda yaptığım işler hep afaki, yani göz teması ile çalışıyorum, ışıklar kaplamalar ve modellemeyi teknik olarak bilinçli yapmalıyım, mesela bir metal yapıcaksamü, değerlerini bilerek. yorumun için tşk.

electronwarrior

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Dostum sen 20 günde böyle şeyler yapabiliyorsan sana çok iyi ders veren birileri var demektir bende 3d işlerine girmek istiyorum. ama nereden başlayacağımı bilemiyorum. 2d artık kesmiyor. =}

Gökhan YILMAZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sanatolsun.com
2D Ayrı bi iş ayrı bi zevk, 3d için ne kurs nede başka bişey, yeteri kadar bişeyi öğrenmek istiyorsan kendi başına öğrenebilirsin bence, ben formlarda yazanlarla sizlerin sayesinde bişeyler yapmaya çalışıyorum, bence hiç vakit kaybetme biyerden başla, zamanla bi noktayada kesişirsin,