Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Cdr Önizleme yardım..

adrian06

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar bilgisayarıma Corel draw x3'ü kurdum.. Kaydettiğim dosyalar küçük resim halinde değilde boş simge halinde gözüküyor.. Coreli kaldırıp tekrar kurduğumda sorun düzeliyor ama bilgisayar kapanıp tekrar açıldığı zaman tekrar eski haline dönüyor. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim..

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu bir sorun mu?

Bende de aynı...
Netice olarak dosyaları açıp rahatlıkla çalışıyorum..
Problem yaratmadığı sürece resim olarak görünmemesinde sakınca yok diye düşünüyorum ;)

adrian06

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet necitede dosyalar açılıp çalışabiliyor ama bence bir sorun :)

Yılların verdiği bir alışkanlık diyelim, yıllardır hep küçük resim olarak gördüm şimdi böyle olunca bi garip geldi... :)

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Evet necitede dosyalar açılıp çalışabiliyor ama bence bir sorun :)

Yılların verdiği bir alışkanlık diyelim, yıllardır hep küçük resim olarak gördüm şimdi böyle olunca bi garip geldi... :)

Uzun yaşamazsın sen :D

Valla programı kurduğumdan beri dosyalarım bu halde lakin hiç bir sıkıntı yaşamadım rahat çalışıyorum dolayısıyla problem olarak görmedim :D

Yani corelin logosunu görmesemde konsantre olabiliyorum :D

adrian06

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Uzun yaşamazsın sen :D

Valla programı kurduğumdan beri dosyalarım bu halde lakin hiç bir sıkıntı yaşamadım rahat çalışıyorum dolayısıyla problem olarak görmedim :D

Yani corelin logosunu görmesemde konsantre olabiliyorum :D

:smile: Sende de bi problem var o zaman

iJ3Ni.jpg

İşte bu dosyalar normalde küçük resim olarak gözükmesi lazım.. Böyle gözüküyor..

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
:smile: Sende de bi problem var o zaman

iJ3Ni.jpg

İşte bu dosyalar normalde küçük resim olarak gözükmesi lazım.. Böyle gözüküyor..

Hımm.. Bende aynı şeyden bahsediyorum :smile:
Az rahatla diyorum.. Sıkıntıya gerek yok diyorum.. Logoyu görsen ne olacak diyorum :D

harunirgin

♾️Grafik Gurusu♾️
Şunu yaptınız mı;
Herhangi bir corel dosyasına sağ tık, Birlikte aç, Program seç, Listeden Corel i seçip alttaki "Bu tür dosyaları açmak için......" tikini işaretle.

Düzelmesi lazım..

adrian06

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Az rahatla diyorum.. Sıkıntıya gerek yok diyorum.. Logoyu görsen ne olacak diyorum :D

Logoyu değil çalışmanın içinde ne var onu görmek istiyorum.. :smile:
Örneğin bi firmaya çok sayıda folyo baskısı yaptık.. Tekrardan eski bi işi bulmam gerektiğinde bütün dosyaları tek tek açmam gerekiyor.. Onun için küçük resim halinde gözüksün istiyorum.. :smile:

harunirgin

♾️Grafik Gurusu♾️
Örneğin bi firmaya çok sayıda folyo baskısı yaptık.. Tekrardan eski bi işi bulmam gerektiğinde bütün dosyaları tek tek açmam gerekiyor.. Onun için küçük resim halinde gözüksün istiyorum.. :smile:

Dediğim yöntemle olması lazım...

adrian06

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Yok onunla alakası yok dostum.. Zaten resimde tür kısmında corel x3 diye yazıyor :smile:

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑

Hımm.. Anlıyorum..
Ben genelde verdiğim isimlerden ve arşivleme düzenimden hangi çalışma nerede çıkarabiliyorum dolayısıyla böyle bir şeye ihtiyaç duymadım..

Harunun önerisini bir deneyin olmazsa yardımcı olacak arkadaşlar olur muhtemelen..
Kolay gelsin..

agit77

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar bilgisayarıma Corel draw x3'ü kurdum.. Kaydettiğim dosyalar küçük resim halinde değilde boş simge halinde gözüküyor.. Coreli kaldırıp tekrar kurduğumda sorun düzeliyor ama bilgisayar kapanıp tekrar açıldığı zaman tekrar eski haline dönüyor. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim..

https://i.imgur.com/O0PwG.jpg
resimdeki kırmızı ile işaretlediğim yerden büyük simgeler i seçip yapmayı denedinizmi?

agit77

🏆Pro Tasarımcı🏆
Evet denedim ordan değil maalesef.. Sistemle ilgili bi sorun ama çözemedim..

böyle bir şeyde yapabilirsiniz
CorelDraw X4 yada üst versiyon unu kurup dosyaya sağ tıklayıp birlikte açtan x4 yada üst versiyonunu seçip tamam dedikten sonra deneye bilirsiniz
ve x3 olarak çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.
amaç sadece ön izleme için bende de bu şekilde sorun oluyordu bu şekilde çözmüştüm şuan x5 kullanıyorum ve x6 olmadan da ön izleme yapmıyor. deneyip cevabını yazarsınız.

agit77

🏆Pro Tasarımcı🏆

yada burdan Murat Vardar
bununla ilgili konu açmış ona da bakabilirsiniz.
https://www.grafikerler.net/corel-d...izleme-sorunu-ve-cozum-onerileri-t111238.html

adrian06

🏅Acemi Tasarımcı🏅
böyle bir şeyde yapabilirsiniz
CorelDraw X4 yada üst versiyon unu kurup dosyaya sağ tıklayıp birlikte açtan x4 yada üst versiyonunu seçip tamam dedikten sonra deneye bilirsiniz
ve x3 olarak çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.
amaç sadece ön izleme için bende de bu şekilde sorun oluyordu bu şekilde çözmüştüm şuan x5 kullanıyorum ve x6 olmadan da ön izleme yapmıyor. deneyip cevabını yazarsınız.

X6 kurdum aynı sorun onda da oluyor.. :sadsmile:

koder

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
aynı sorun bende de var sıkıntı benim için