Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ACİL YARDIM!.. Photoshop dahazırladığım web tasarımını nasıl yayınlayabilirim

tims_ah

🌱Yeni Üye🌱
Photoshop da web sayfası tasarımını hazırladım.
alan adı ve hostingi aldım
ama siteyi nasıl yayınlayacağımı bilmiyorum :sadsmile:
bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.(acil)

Benzer konular

Majestic21

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yeni Microsoft Office Publisher veya Macromedia Web Tasarım Programlarını Kulanabiliyorsan Ordan ayarlarsın ancak..Bunuda Web Tasarımcı arkadaşlara Sorarsan Daha İyi Yardımcı olurlar...Kolay gelsinn...

gorguluoglu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
selamlar dostum.öncelikle tasarımını firework programında kesip daha sonra deramwearda tabolar içine yerleştirim gerekli linkleri ve sayfaları yaparak yayınlayabilirsin.

kocagöz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ya kardeş ne gerek var ki firework e senin yapacağın oaly şu tasarımı hazır sa ps de export edip html oalrak çıktısını alacaksın sonra dreamweaver ı açacaksın orda html oaln siteyi çalıştıracaksın olay bitecek ama şöyle de yapabbilirsin. sitenin kopyalayıp koyabilirsin yani dw de bi tablo oluştuş banner için diyelim ortada bir tablo var onun içinde bir tablo oluştur. diye devam et hepsi iç.in tek tek tablo yaparswan dark şu olur. kayma asla olmaz. ama html oarlak kaydedersen kaymalar yaşanabilir.

Ufuk Cebeci

🏆Pro Tasarımcı🏆
merhaba, ilk önce eğer dreamweaver , frontpage gibi bir program kullanmayı biliyorsan arkdaşların anlattıkları sana fazlasyla yardımcı olacaktır.
fakat, eğer sadece photoshop kullanıyorsan ve tamamen ps de yaptığın tasarımı yayınlamak istiyorsan ki bunun dezavantajı yazıların html değil image olarak görünecektir, bu da hem sitenin yavaş çalışmasını hem de arama motorlarında bu yazıların görünmeyecceğini gösterir. böyle bir derdim yok diyorsan yaptığın tasarımı slice tool yardımı ile keserek (link ve resimleri düzgün bir şekilde parçalayarak) save for web menüsünden linklerini vererek kaydetmelisin ve kayıt seçeneklerinden html/image seçmelisin. bu şekilde kaydettiğinde sana bir html ve bir de images dosyası verecektir photoshop. bundan sonrası ise bir ftp programı kullanarak aldığın hostingde bu siteyi yayınlamak..
not: ana sayfanı "index" ismiyle kaydetmelisin ve diğer sayfaları da verdiğin linklerin ismi ile kaydetmelisin sorunsuz çalışması için.
ama tekrar hatrılatıyorum bu şekilde sadece ps kullanrak hazırladığın web sayfası hem yavaş hem arama motorları açısından dezavantaj hem de bazı browserlarda kaymalar oluşacak şekkilde olacaktır.
eğer slice tool kullanmayı bilmiyorsan https://www.grafikerler.net/photoshop-dersleri-photoshopta-slice-tools-t215.html bu sayfa sna yardımcı olacaktır.