Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yarışma hakkında sorularınız

tulips

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Düzeltme için teşekkür ederim:)

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
https://www.grafikerler.net/onemli-duyuru-t73506.html bu linkte de açıklama yapıldığı halde GDO konuları ısrarla devam ediyor. Bir yarışmada konu önemli nihayetinde, bu çalışmalar da dikkate alınacak mı? Alınmayacaksa ne için gelmeye devam ediyor? Alınacaksa şartnamede yazılanlara aykırı olmayacak mı? Aklım karıştı.
Buraya gönderilen tüm çalışmalar, grafikerler.net yönetimi ve jürinin denetiminden geçecektir. Fakat üyelerimizin bir çoğunun yarışmanın amacının dışına çıktığını gözlemliyorum. Çalışmaları yaparken lütfen yarışmanın amacını iyi okuyup özümseyin, yeterli gelmezse Şenay ÖZGEN hanımın yazmış olduğu iletiyi okuyun. Organik Tarım
Organik tarımın GDO ile ilişkisi sadece kullanılan tohumların Genetiğiyle oynanmamış olması gerektiğidir. Buda organik tarımla çok ufak derecede ilgili bir olgudur. Sözün kısası GDO ve ORGANİK TARIM kavramları, farklı kavramlardır. Fikrinizi GDO üzerine inşa etmek bu açıdan bakınca pekte anlamlı bir hareket tarzı değil.

Kolay Gelsin

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Buraya gönderilen tüm çalışmalar, grafikerler.net yönetimi ve jürinin denetiminden geçecektir. Fakat üyelerimizin bir çoğu yarışmanın amacının dışına çıktığını gözlemliyorum. Çalışmaları yaparken lütfen yarışmanın amacını iyi okuyup özümseyin, yeterli gelmezse Şenay ÖZGEN hanımın yazmış olduğu iletiyi okuyun. Organik Tarım
Organik tarımın GDO ile ilişkisi sadece kullanılan tohumların Genetiğiyle oynanmamış olması gerektiğidir. Buda organik tarımla çok ufak derecede ilgili bir olgudur. Sözün kısası GDO ve ORGANİK TARIM kavramları, farklı kavramlardır. Fikrinizi GDO üzerine inşa etmek bu açıdan bakınca pekte anlamlı bir hareket tarzı değil.

Kolay Gelsin

Teşekkür ederim. Kolay gelsin size de.

@nick

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yarışmaya sadece dikey çalışmayla mı katılabilinir? yatay çalışma da kabul edilir mi?

ayrıca merak ettiğim bir konu da aynı konuda olan bir çalışmanın hem yatay hem de dikey olanını bir başlık altında yayınlarsak 2 hakkımızı da kullanmış mı oluruz?

logolar hakkındaki sorum ise; ilgili örnekte iki logo alt alta gösterilmiş, buna bağlı mı kalmalıyız ve logoları örnekteki gibi renklerdirme zorunluluğu var mı? yani logoları yan yana (6'sını) istediğimiz gibi sıralayabilirmiyiz?

ilgilenen herkese teşekkürler.

tulips

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yine ben:)müsadenizle bir sorum daha olucak,tasarımım için kullanmayı düşündüğüm fotoyu,kendim çekme gibi bir imkanım olmadığı için,stock sitelerinin birinden telifini ödeyip alsam ve tasarımımda kullansam,(standart telif ücretini,3-5 dolar bişey sanırım)sorun olur mu? çünkü belli sayıda basıma izin veriliyor bildiğim kadarıyla..?

denisegein

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.freelancegrafiker.net
Şartname de ilgili madde:

• Yarışmaya en fazla 3 adet çalışma ile katılabilirsiniz. Her şeye rağmen, mükerrer katılım yaptığı tespit edilen katılımcı, ödül kazandıysa bile ödülleri geri talep edilecektir.

Değişiklik yaparak, ancak açılan konu içersinde yeni mesaj olarak eklenebilir.

Düzeltme yaptığınız her çalışma yeni bir çalışma göndermiş gibi değerlendirilir.

Doğru anladım mı emin olmak istiyorum.

2.Çalışmam da yazım yanlışı yapmışım erozyon yerine erezyon yazıyor. Bu hatayı düzeltip yanlış yaptığım çalışmanın konusuna yeni mesaj yazıp doğru olanı mı yükleyeceğim.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
yine ben:)müsadenizle bir sorum daha olucak,tasarımım için kullanmayı düşündüğüm fotoyu,kendim çekme gibi bir imkanım olmadığı için,stock sitelerinin birinden telifini ödeyip alsam ve tasarımımda kullansam,(standart telif ücretini,3-5 dolar bişey sanırım)sorun olur mu? çünkü belli sayıda basıma izin veriliyor bildiğim kadarıyla..?

Yarışma şartnamesinde bu konu ile ilgili açıklama yapılmıştır.

Doğru anladım mı emin olmak istiyorum.

2.Çalışmam da yazım yanlışı yapmışım erozyon yerine erezyon yazıyor. Bu hatayı düzeltip yanlış yaptığım çalışmanın konusuna yeni mesaj yazıp doğru olanı mı yükleyeceğim.

Yeni bir konu açarak ikinci hakkınızı değerlendireceksiniz. Çalışmalarınızı lütfen herşeyiyle kontrol etmeden yüklemeyiniz.

yarışmaya sadece dikey çalışmayla mı katılabilinir? yatay çalışma da kabul edilir mi?

ayrıca merak ettiğim bir konu da aynı konuda olan bir çalışmanın hem yatay hem de dikey olanını bir başlık altında yayınlarsak 2 hakkımızı da kullanmış mı oluruz?

logolar hakkındaki sorum ise; ilgili örnekte iki logo alt alta gösterilmiş, buna bağlı mı kalmalıyız ve logoları örnekteki gibi renklerdirme zorunluluğu var mı? yani logoları yan yana (6'sını) istediğimiz gibi sıralayabilirmiyiz?

ilgilenen herkese teşekkürler.

Her konuda bir çalışma olmak zorundadır. Her çalışma için ayrı konu açma kuralımız vardır. Logoların nasıl olduğu önemli değil, logolar gösterildiği gibi yada tasarımınızı bozmayacak şekilde kullanabilirsiniz. Logolar siyah beyaz olmalıdır.Renklendirmeniz gerekmiyor.

ve yaptığım değişiklikle beraber 3. çalışmamı yapmış kabul edilip birdaha yükleyemiyorum değil mi?

Bu sorunuzu anlamadım ?

denisegein

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.freelancegrafiker.net
ve yaptığım değişiklikle beraber 3. çalışmamı yapmış kabul edilip birdaha yükleyemiyorum değil mi?

Yarışma şartnamesinde bu konu ile ilgili açıklama yapılmıştır.

Yeni bir konu açarak ikinci hakkınızı değerlendireceksiniz. Çalışmalarınızı lütfen herşeyiyle kontrol etmeden yüklemeyiniz.

Her konuda bir çalışma olmak zorundadır. Her çalışma için ayrı konu açma kuralımız vardır. Logoların nasıl olduğu önemli değil, logolar gösterildiği gibi yada tasarımınızı bozmayacak şekilde kullanabilirsiniz. Logolar siyah beyaz olmalıdır.Renklendirmeniz gerekmiyor.

Bu sorunuzu anlamadım ?

Yanlışlık yaptığım 2. çalışmamdı. Düzeltip yeni konu açacağım bu düzelttiğim tasarım 3. çalışma olarak kabul edilecek ve başka hakkım kalmayacak değil mi? Bunu öğrenmek istemiştim.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Yanlışlık yaptığım 2. çalışmamdı. Düzeltip yeni konu açacağım bu düzelttiğim tasarım 3. çalışma olarak kabul edilecek ve başka hakkım kalmayacak değil mi? Bunu öğrenmek istemiştim.

Evet 3ncü çalışmanız olarak kabul edilecektir. Şartname de belirtildiği gibi çalışmanızı herşeyiyle kontrol ederek yarışma kategorisine yüklemelisiniz...

tulips

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Şartnameyi okumuştum zaten,ozmn demek oluyorki telif hakkını ödesem bile sınırsız bir kullanım hakkına sahip olmadığım için(500bin adetle sınırlı),çalışmam da kullanamam doğrumu anladım?

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Şartnameyi okumuştum zaten,ozmn demek oluyorki telif hakkını ödesem bile sınırsız bir kullanım hakkına sahip olmadığım için(500bin adetle sınırlı),çalışmam da kullanamam doğrumu anladım?

Tasarımcı yapmış olduğu çalışmayı teslim edene kadar telif hakkı üretene aittir. Teslim edildikten sonra (ilgili bölümde yayınlanma) telif hakları tamamı ile grafikerler.net forumlarına devredilmiş olmaktadır. Bu durumda yaşanabilecek her hangi bir sorunda grafikerler.net telif haklarını tam olarak aldığı yarışmacı ile muhatab olup şartnamede belirtilen gibi hareket eder. Tasarımın telif haklarını tamamı ile devrettiğinizi hatırlatır doğabilecek sorunlarda mesuliyet tasarımcıya ait olduğunu tekrar ifade etmek isterim.

Bu gibi durumlar aslında şartnamede de açıkça belirtilmiş olup her katılımcının ilgili yarışma şartnamesini yarışmaya katıldığı andan itibaren okumuş ve onaylamış olarak kabul edilir.

3ten fazla seçenekle geremiyormuyuz

Şartnamede de belirtildiği üzere en fazla 3 (üç) adet çalışma ile katılım sağlayabilirsiniz. 3 (üç) adet çalışmadan fazla tasarım gönderen katılımcıların eserleri onaylanmayacaktır.

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
çalışmam onaylanmadı benden kaynaklı bir sorun varsa nedenini öğrenebilir miyim?

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
çalışmam onaylanmadı benden kaynaklı bir sorun varsa nedenini öğrenebilir miyim?

Çalışmalar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.

Çalışmalar en geç 24 saat içinde onaylanarak yayına sunulur.

Yarışma bitimindeki tarihte yarışma kapatılsa dahil çalışmanın gönderilme süresi göz önünde bulundurularak buna göre onaylanacaktır.

Çalışmalar yayınlanmıyorsa büyük ihtimal ile eserler yarışma şartnamesine uygun olmadığı için onay alamamıştır.

Bu gibi sorunlar yaşamamak için lütfen konunuzu açarken "Önizleme" butonuna basarak kontrol ediniz.

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Benim de bir sorum olacaktı müsaadenizle.

Gönderilen çalışmalara, "başarı dileme" dışında; herhangi bir "eleştiri, yorum, öneri, görüş, fikir, vs..." yazmak "jürinin vereceği kararı" ya da "değerlendirmeyi" etkiler mi?

Soruma cevap için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla...

Son düzenleme:

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
Benim de bir sorum olacaktı müsaadenizle.

Gönderilen çalışmalara, "başarı dileme" dışında; herhangi bir "eleştiri, yorum, öneri, görüş, fikir, vs..." yazmak "jürinin vereceği kararı" ya da "değerlendirmeyi" etkiler mi?

Soruma cevap için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla...

Kurallar çerçevesinde istediğiniz yorumu yapabilirsiniz