Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

"ÇOCUK olmak güzeldir, DOĞAL olmak da..." -2

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Güzel ama birden çok slogan var afiş de..

Bana örnek verirseniz, size açıklayıcı bilgi verebilme şansım olabilir. Yani birden fazla dediğiniz sloganlar, daha doğrusu slogan olarak görünenler nelerdir? Söylerseniz hem kendi yanlışımı görebilme adına, hem de size yardımcı olabilme adına açıklayıcı bilgi verebilme fırsatım olacak. Saygılarımla... :)

ramazan1987

🌱Yeni Üye🌱
1 çocuk ile başlayan
2 doğal ile başlayan
3 altta ortadaki slogan

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
1 çocuk ile başlayan
2 doğal ile başlayan
3 altta ortadaki slogan

bencede gereğinden fazla yazı var

Yorumunuz için teşekkür ederim.
Gereğinden fazla yazı olduğu konusunda size katılıyorum. Bu, görüntü kirliliğine ve karmaşıklığa yol açıyor gibi görünebilir. Ancak bu tasarımı başkası yapmış olsaydı, ben "ÇOCUK" ve "DOĞAL" kelimelerinin birbirini pekiştirdiği yönünde bir düşünceye hakim olurdum. Çünkü tasarımda göze ilk çarpan yer slogan ve sloganın altındaki "doğal olan, en iyisidir" yazısı. Bu anlamda çalışmanın vermek istediği mesaja dikkat çekildiğini düşünüyorum. Zaten bu çalışmayı, insanların önünden geçip 5-10 saniyeliğine baktıkları bir alanda yayınlandığını düşünürsek, insanların o "fazla" dediğiniz yazılara değil; ilk önce göze ilk çarpan slogana ve altındaki iki satıra bakacakları ve bunların uyandırdığı merak ile diğer "fazla" dediğiniz açıklamaya bakacakları kanısındayım.
Burada slogan, konu başlığında da belirttiğim üzere "Çocuk olmak güzeldir, doğal olmak da..."
Bunun dışında göze ilk çarpan yerin "Geleceğin temsili olan çocuklarımız için, DOĞAL OLAN, EN İYİSİDİR" yazısı olsun istedim. Çünkü sloganı pekiştirecek bir metin olmalıydı diye düşünüyorum. Sloganda ÇOCUK'un ön planda olmasından çok, DOĞAL'ın ön planda olmasını istediğim için bu şekilde tasarladım. Sonuç olarak asıl slogan "Çocuk olmak güzeldir, doğal olmak da..."dır. Diğerleri pekiştirme amaçlıdır. (Altta ortadaki SLOGAN diye bahsettiğiniz ise "Gerek gübrelerin, gerekse tarım ilaçlarının......." diye başlayan açıklamanın devamıdır.

Saygılarımla...

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
"Geleceğimizin temsili olan çocuklarımız" derken ne demek istediniz? Biraz açıklayabilir misiniz acaba.

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
"Geleceğimizin temsili olan çocuklarımız" derken ne demek istediniz? Biraz açıklayabilir misiniz acaba.

GELECEĞİMİZİN TEMSİLİ OLAN ÇOCUKLARIMIZ ile kastettiğim şey "organik tarımın sağladığı doğal ortamda büyüyen; sağlıklı topraklarda, sağlıklı tarım ürünleri tüketen; kimyasal gübrelerle zehirlenmemiş, kaliteli su kaynaklarıyla hastalık, ölüm vs... gibi tehditlerle karşı karşıya gelmek durumunda kalmayan nesiller"dir.

Saygılarımla...

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
Amma anlam gizliymiş o cümlede :)

Temsil: (Birinin ya da bir topluluğun) Adına davranma. Belirgin özellikleri ile yansıtma, simgesi olma, simgeleme. Sözgelişi, örnek, misal olarak.

Ben o cümlede hangi anlamda kullandığınızı merak etmiştim.. Teşekkürler..

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Amma anlam gizliymiş o cümlede :)

Temsil: (Birinin ya da bir topluluğun) Adına davranma. Belirgin özellikleri ile yansıtma, simgesi olma, simgeleme. Sözgelişi, örnek, misal olarak.

Ben o cümlede hangi anlamda kullandığınızı merak etmiştim.. Teşekkürler..

Rica ederim. :)

Temsil: (Birinin ya da bir topluluğun) Adına davranma, simgesi olma...
Temsil: (Gelecek nesil, gelecek toplum) adına davranma, simgesi olma... :angel:

Kısaca;
"Geleceğimizin temsili olan çocuklarımız için
(Gelecek nesil için)
DOĞAL OLAN, EN İYİSİDİR!" :)))

isimzis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
zaten başından beri düzeltilecek bir yanlışlık yoktu.
de da bağlacı doğru ve yerinde kullanılmış. bağlaçlar hiç bir zaman te ta olmaz. ozaman ek olurki eklerde bitişik yazılır.

bence slogan seçimi de çok güzel olmuş
bence başarılı olur. Beni geçmeyin de amannnn :D:D

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Başarılar...

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
zaten başından beri düzeltilecek bir yanlışlık yoktu.
de da bağlacı doğru ve yerinde kullanılmış. bağlaçlar hiç bir zaman te ta olmaz. ozaman ek olurki eklerde bitişik yazılır.

bence slogan seçimi de çok güzel olmuş
bence başarılı olur. Beni geçmeyin de amannnn :D:D

:) Mesaj yerini bulsun, önemli olan bu benim açımdan.

ÜLKEM KAZANSIN, ORGANİK TARIM KAZANSIN... :angel:

edlesn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
güzel bir çalışma başarılar diliyorum...

@nick

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çalışmayı beğenmemek elde değil ama uzun yazı yerine mümkün olduğunca az ve öz yazıların afişte kullanılması gerektiğini düşündüğüm için kişisel bir fikrimi paylaşabilirim; )

bu arada çalışmayı yapan arkadaşın diğer konulara olan yorumları gayet güzel ve yerinde olduğunu farkediyorduk, dolayısıyla bu özelliğin kendi çalışmasına da yansıdığını gördük.

kalpten başarılar. . .

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
çalışmayı beğenmemek elde değil ama uzun yazı yerine mümkün olduğunca az ve öz yazıların afişte kullanılması gerektiğini düşündüğüm için kişisel bir fikrimi paylaşabilirim; )

bu arada çalışmayı yapan arkadaşın diğer konulara olan yorumları gayet güzel ve yerinde olduğunu farkediyorduk, dolayısıyla bu özelliğin kendi çalışmasına da yansıdığını gördük.

kalpten başarılar. . .

Görüşün ve beğenin için çok teşekkür ederim arkadaşım. :) Aslında yazının fazla olduğu konusunda fikrimi beyan etmiştim, yine ediyorum: GERÇEKTEN YAZI FAZLA OLMUŞ. :rofl: Ama daha önce de bahsettiğim üzere amaç "gelişmek" ve "geliştirmek" ise ben de kendi yanlışlarımı bu sayede görmüş oluyorum. Dolayısıyla gelişmeye çalışıyorum. :angel: Biraz "terzi-sökük" meselesi gibi yani. :))

Yaptığım yorumları doğru ve yerinde bulduğun için de ayrıca teşekkür ederim. Dediğim gibi, yorumlar TAMAMEN gelişmek ve geliştirmek amaçlıdır. Art niyet aranması taraftarı değiliz, olamayız da. :) Çünkü bizler "grafikeriz" ;) Saygılarımla...

@nick

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Görüşün ve beğenin için çok teşekkür ederim arkadaşım. :) Aslında yazının fazla olduğu konusunda fikrimi beyan etmiştim, yine ediyorum: GERÇEKTEN YAZI FAZLA OLMUŞ. :rofl: Ama daha önce de bahsettiğim üzere amaç "gelişmek" ve "geliştirmek" ise ben de kendi yanlışlarımı bu sayede görmüş oluyorum. Dolayısıyla gelişmeye çalışıyorum. :angel: Biraz "terzi-sökük" meselesi gibi yani. :))

Yaptığım yorumları doğru ve yerinde bulduğun için de ayrıca teşekkür ederim. Dediğim gibi, yorumlar TAMAMEN gelişmek ve geliştirmek amaçlıdır. Art niyet aranması taraftarı değiliz, olamayız da. :) Çünkü bizler "grafikeriz" ;) Saygılarımla...

rica ederim, anlayışın için teşekkürler. sadece grafiker olarak değil hayatın her alanında üç maymunu oynamak doğru değil, nitekim yanlışlarımızı dostlarımız görmek istemese de düşmanımız gayet net görür, umarım açık ve net oldu.

biraz felsefi bir cevap olmuş ya neyse; )