Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bla...Bla...

AyseV

🌟Usta Tasarımcı🌟
selam arkadaslar :) gunaydin :)
flash actionscript 3 ten anlayan varmi aranizda kucuk bir sorun olcaktida, kucuk bir soru icinde konu acmak istemedim acikcasi :)

AyseV

🌟Usta Tasarımcı🌟
:D kodlamasıyla ilgilimi soru soucaksın ayşe :(

evt ya ben simdi bi calisma yapmaliyimda sinavim icin ama birkactane fla dosyasi yaptim iste , mesela go to url oluyo veya goto frame oluyo ya, fla ya yonlendiremezmiyim butonlari, butona basilinca dier fla hemen acilsin.. yoksa tum projeyi tek fla da mi yapmaliydim.. okulda ogrenmistik sankide hatirlayamadim pazartesiye bitmesi lazim bulamadimda ondan bilen varsa diye..

measa

♾️Grafik Gurusu♾️
silllllllllllllaaaaaaaaaaaaaaaaaaam

lucasgursaka

🏆Pro Tasarımcı🏆
evt ya ben simdi bi calisma yapmaliyimda sinavim icin ama birkactane fla dosyasi yaptim iste , mesela go to url oluyo veya goto frame oluyo ya, fla ya yonlendiremezmiyim butonlari, butona basilinca dier fla hemen acilsin.. yoksa tum projeyi tek fla da mi yapmaliydim.. okulda ogrenmistik sankide hatirlayamadim pazartesiye bitmesi lazim bulamadimda ondan bilen varsa diye..

benim flashtan aklıma kaldığı kadarıyla butona tıklandığı zaman Scene göndere bilirsin yani direk sahneye yönlendire biliyorsun ... tıklandığı zaman o sahneye gitmesini istiyorsun dimi ? fla olarak gönderirsen göndereceğin yeri gotoAndStop(?.flv); olarak verirsen söz konusu olur sanırım

AyseV

🌟Usta Tasarımcı🌟
benim flashtan aklıma kaldığı kadarıyla butona tıklandığı zaman Scene göndere bilirsin yani direk sahneye yönlendire biliyorsun ... tıklandığı zaman o sahneye gitmesini istiyorsun dimi ? fla olarak gönderirsen göndereceğin yeri gotoAndStop(?.flv); olarak verirsen söz konusu olur sanırım

hm tesekur ederim bi deneyim olcakmi :smile: :smile:

AyseV

🌟Usta Tasarımcı🌟
hfdmenu.addEventListener(MouseEvent.MOUSE_DOWN,mouseDownHandler);

function mouseDownHandler(event:MouseEvent):void {

var link:URLRequest=new URLRequest("hoofdmenu.fla");

navigateToURL(link);

}

((bunu yapinca websiteye gider gibi aciyo oyle de istemiorum direk acsin istiorum))

hfdmenu.addEventListener(MouseEvent.CLICK, clickhfdmenu);
function clickhfdmenu(event:MouseEvent):void {
gotoAndStop("hoofdmenu.flv");
}

boyle denedim olmadi, senin dedigin bu sekil degilmiydi benmi yanlis anladim ? :(

lucasgursaka

🏆Pro Tasarımcı🏆
hfdmenu.addEventListener(MouseEvent.MOUSE_DOWN,mouseDownHandler);

function mouseDownHandler(event:MouseEvent):void {

var link:URLRequest=new URLRequest("hoofdmenu.fla");

navigateToURL(link);

}

((bunu yapinca websiteye gider gibi aciyo oyle de istemiorum direk acsin istiorum))

hfdmenu.addEventListener(MouseEvent.CLICK, clickhfdmenu);
function clickhfdmenu(event:MouseEvent):void {
gotoAndStop("hoofdmenu.flv");
}

boyle denedim olmadi, senin dedigin bu sekil degilmiydi benmi yanlis anladim ? :(
evet bu şekildeydi :( olmadı mı peki "hoofdmenu.flv" verince ?

:wink: Bugündemi iş var :D

:Dallah korusun :D bide telefon çalıyormuş hadi işe diye :D:D