Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

site güncellemesi nasıl yapılır?

grafilk

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadaşlar.

yapacağım tasarım için ilgili yerin web sayfasından resimleri ve en önemlisi logoyu almam istendi ayrıca birde bu sitenin yazılarının ve site içindeki bazı resimlerin değiştirilmesi isteniyor.

bu işlemi yapabilmem için nasıl bir yol izlemeliyim sitenin içerisine müdahalede bulunabilmem için ne yapmam gerekiyor.

bana kullanıcı adı ve şifre vermişler bunlarla nereye giriş yapacağımı bilemiyorum internet üzerinde yayında bulunan bir sitenin içerisindeki birtakım şeyleri nasıl değiştirebilirim bilgisi olan varmı ?
yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler...

Benzer konular

tarık_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sana verilen kullanıcı adı ve şifreyle sitenin ftp adresine gireceksin ve buradaki wwwroot klasörünün içindeki dosyalar üzerinde değişiklik yapabilirsin artık site hangi programlar kullanılarak yapılmışsa sende aynı programı kullanarak düzeltmeler yapabilirsin tabii önce bu değişiklikleri yapmak için dosyaları kendi pc ne indirmen gerekli
kolay gelsin

N. Eser ULUHAN

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.ajhans.net
slm arkadaşlar.

yapacağım tasarım için ilgili yerin web sayfasından resimleri ve en önemlisi logoyu almam istendi ayrıca birde bu sitenin yazılarının ve site içindeki bazı resimlerin değiştirilmesi isteniyor.

bu işlemi yapabilmem için nasıl bir yol izlemeliyim sitenin içerisine müdahalede bulunabilmem için ne yapmam gerekiyor.

bana kullanıcı adı ve şifre vermişler bunlarla nereye giriş yapacağımı bilemiyorum internet üzerinde yayında bulunan bir sitenin içerisindeki birtakım şeyleri nasıl değiştirebilirim bilgisi olan varmı ?
yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler...

Sana verilen bilgiler muhtemelen FTP bilgileri yada Sitenin Admin panelinin bilgileri olmalı.

Bu bilgiler FTP bilgileri ise :

Ftpye ulaşıp dosyaları bilgisayarına indirmelisin. Site sadece HTML dili ile yapılmış ise HTML düzenleyici programlar ile (Fronta Page, Dreamweaver yada basit olarak wordpad) açıp düzenlemeni yapabilirsin.

Bu bilgiler Admin bilgileri ise :

Admin paneline giriş yapıp, artık Admin panelinde neleri düzenlemene izin verilmiş ise onları düzenleyebilirsin.

Yada .. Php, Asp vs hangi dil ile programlanmışsa web sitesi sitenin dosyaları FTP den indirip kendi bilgin ile bişeyler ekleyebilir değişiklikler yapabilirsin.

Dahada ayrıntılı bilgi istersen konuyu takip edeceğim yada özel mesaj atabilirsin.

Kolay gelsin.

elifs

🌱Yeni Üye🌱
benimde buna benzer bir sorunum var.çalıştıgım firmada daha önce yapılmış web sitesindeki bir resmi düzeltip geri server a attım. fakat resmi eski haliyle görebiliyorum. benim loglardan acama eskiyi bulupda getiriyormu diye merak ettim bi arkadasıma rica ettim. o girdi onada eski resmi gösteriyor. neden olabilir. acil cevap bekliyorum