Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Arkadaşlar photoshop için internet indirdiğiniz filtre ,brush,pattern... gibi eklentileri photoshop ta açmanız için onları bazı yerlere kopyalamanız gerekir neyi nereye koyalayacağımızı düzenli bir şekilde anlatacağım;

Filtreler:

C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS2\Plug-Ins\Filters

Brush-Gardient-Pattern:

''C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS2\Presets'' içinde ilgili klasöre kopyalamanız gerekir.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar photoshop için internet indirdiğiniz filtre ,brush,pattern... gibi eklentileri photoshop ta açmanız için onları bazı yerlere kopyalamanız gerekir neyi nereye koyalayacağımızı düzenli bir şekilde anlatacağım;

Filtreler:

C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS2\Plug-Ins\Filters

Brush-Gardient-Pattern:

''C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS2\Presets'' içinde ilgili klasöre kopyalamanız gerekir.

Brushları istediğiniz yere kopyalayabilirsiniz. İlla Presets e aktarmanız gerekmemektedir.

Ayrıca o şöyle olmalıydı bence...
'C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS2\Presets\Brushes

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Brushları istediğiniz yere kopyalayabilirsiniz. İlla Presets e aktarmanız gerekmemektedir.

Ayrıca o şöyle olmalıydı bence...
'C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS2\Presets\Brushes

Volkan TEKİN zaten ben belirtim sonunda ''ilgili klasöre'' ifadesini kullandım.Ama sağol yine brush ların istenilen klasöre kopyalandığını bilmiyordum

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Çok iyi oldu bunu ögrendigim. Sagolun varolun. :D

laciverd

🌱Yeni Üye🌱
internetten indirdiğim actions u C:\Program Files\Adobe\Photoshop 7.0\Presets\Photoshop Actions
Brushes i C:\Program Files\Adobe\Photoshop 7.0\Presets\Brushes e kopyaladım. Yalnız photoshopu açtığımda içeriğinde görmedim. Nasıl aktif hale getireceğim yardımcı olur musunuz?

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Klavyede "b" tuşuna basıp sağ tuş tıklayınız. brushlarınızı orada görüceksiniz. orda ufak ok vardır ona tıklayıp load brushes demeniz gerekiyor daha sonra tekrar sağ tuş tıkladığınızda yeni yüklemiş brush unuzu görüceksiniz.

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Bize her zaman yardimci olan sayın Gökhan Tekin'e sükranlarimizla. ;)

spilgirl

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar ben ps ye yeni başladım herşeyini tam olarak bilmiyorum bilmedim ve merak ettim konuda ''pattern''ların tam olarak nereye yüklenceği ve nerede nası kullancağı yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden tşk ederim =))

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Doku – Pattern Nasıl Kullanılır?

Yüklemeyi yaptığımız gibi “Tools” araç menüsündeki “Pattern Stamp Tool” seçeneğine tıklayıp yukarıda beliren menüden yüklediğiniz Dokuları seçip uygulamak istediğiniz resim seçili iken kullanabilirsiniz.

57762573jg9.png
,

2.bmp

Doku – Pattern Nasıl Kullanılır?

Yüklemeyi yaptığımız gibi “Tools” araç menüsündeki “Pattern Stamp Tool” seçeneğine tıklayıp yukarıda beliren menüden yüklediğiniz Dokuları seçip kullanabilirsiniz.

55084299ss7.png

_________
:iloveyou:

Son düzenleme:

rdln

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar... öncelikle bilgiler için teşekkürler... ama sizlerden ricam karakalem çalışması yapmaya çalıştım, ama presents den action ın içine attım karakalem action nını ama yapamıyorum... çünkü proğramda sağ tarafta o actionı göremiyorum uygulayamiyorum... yardımcı olursanız sevinirim...

burakkose16

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
burakkose.blogspot.com
arkadaşlar bana cs5 için filtre ,brush,pattern... gibi eklentiler lazım özelden link gönderirmisiniz lütfen.