Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Kırık Camlar Teorisi, Wilson ve Kelling adında iki Amerikalı teorisyen tarafından 1980'lerin başında ortaya atıldı. Bu teori, Wikipedia'da aşağıdaki örnekle anlatılıyor:

"Bir kaç camı kırık olan bir bina düşünün. Eğer camlar tamir edilmezse, kimi insanlar başka camları da kırmakta bir sakınca görmeyecektir. Bu şekilde devam ettiği görüldüğünde, binaya daha büyük zararlar vereceklerdir, ve sonunda bina ve devamında o sokaktaki diğer binalar, yaşanmaz hale gelecektir."

Bu teoriye dayanarak, en küçük sorunlara ve kural ihlallerine öncelik vererek çok daha büyük sorunların çözülebileceğini öngören yetkililer, sonraki 20 yılda New York gibi kimi büyük şehirlerde suç oranının sıfıra yakın bir seviyeye inmesini sağladılar.

Kırık Camlar Teorisi, iş yaşamımızda da bir çok büyük soruna çözüm oluşturabilir. "Kırık Camlar, Başarısız İşler" kitabının yazarı Michael Levine, iş dünyasında kırık camları "güzel bir mağazanın boyası çıkmış duvarı, ya da bir müşteri hizmetleri telefon görüşmesinde yirmi dakika boyunca tekrarlayan bir müzikle bekletildikten sonra hattın kesilmesidir" diye özetliyor. Kendi işinizde ya da çalıştığınız şirkette, önemsiz görünen sorunları hızla çözmeniz, benzeri hataların tekrarlanmasını, ve bu ufak sorunlardan güç alan daha büyüklerinin oluşmasını önleyecektir.

Benzer konular

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Bazı şeyleri halletme kararı aldım bu yazıyı okuduktan sonra teşekkürler..

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑

rabitelli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.rabitelli.com
:topik hortlatmaca:

Benim cürük elma teorime benziyor; iğne ucu kadar bir çürük, büyüyüp elmayı berbat edebiliyor. Yalnız çözümlerimiz biraz farklı. ben elmayı yemeyi tercih ediyorum.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
yada forumun durumuna benziyor dimi
bir kişi kural ihlali yaptığında uyarılmazsa o ve onu görenler bunu tekrar etmekte sakınca görmüyor ve forum paylaşım yapılamaz yapılanda bulunamaz hale geliyor
siz kırık camları süpürdükçede adınız kötüye çıkıyor

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
taviz tavizi doğurur gibi bişey :)
bi de camların kırık olduğunun farkında olmadan yaşamak var + darmadağın + paramparça

rabitelli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.rabitelli.com
yada forumun durumuna benziyor dimi
bir kişi kural ihlali yaptığında uyarılmazsa o ve onu görenler bunu tekrar etmekte sakınca görmüyor ve forum paylaşım yapılamaz yapılanda bulunamaz hale geliyor
siz kırık camları süpürdükçede adınız kötüye çıkıyor

bir an topc'i hortlattım diye kural ihlali yaptım sandım :D meğer sadece yorummuş :)

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
evet herkes kendine göre yapmış elma ve horustna beklendiği gibi foruma bağladı:) neyse ozamn söliyimmi beni camlar paramparça ya