Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Acil Freelance Grafik Tasarım Ücretleri nelerdir?

BusraUzn

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.grafikerbu.com
Merhaba arkadaşlar,
Freelance olarak çalışmaya başlayacağım. Fiyatlandırma yapabilmek piyasadaki standartları öğrenmek istiyorum. Kitap kapağı, dergi kapağı, mizanpaj, broşür, katalog, afiş gibi çalışmaların standart bir fiyatı var mıdır? Bu işi yapan yada bilen arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdiden Teşekkürler...

yudup

🌱Yeni Üye🌱
Esasında alıcı firmanın gücüne göre ve sizin prestij ve başarınızla orantılıdır. En güzel örnek metroda keman çalan ünlü müzisyen Joshua Bell in 30 dolara 1 saat yaptığı konserdir sanırım. Normalde konserine zorlukla 150 dolara bilet bulabiliyorsunuz :)

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Esasında alıcı firmanın gücüne göre ve sizin prestij ve başarınızla orantılıdır. En güzel örnek metroda keman çalan ünlü müzisyen Joshua Bell in 30 dolara 1 saat yaptığı konserdir sanırım. Normalde konserine zorlukla 150 dolara bilet bulabiliyorsunuz :)

Arkadaşa katılıyorum. Aynı işin sayfasını bir şirkete 40 tl ye yaparken, bu kadar para veremeyeceğini bildiğim bi başkasına 20 tl ye yapıyorum.
Ya da bi logoyu 150 tl ye yaparken bi başkasına 50 tl ye yapıyorum.

Ancak sürekli çalıştığım matbaaya standart fiyattan yapıyorum, örneğin el ilanı veya broşürün sayfasını 25 tl den yapıyorum. Kartviziti 10 tl den.

Herkesin fiyatı kendine göredir, burda fiyat/emek oranıdır aslolan.

turkeystar

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar merhaba freelance olarak kurumsal kimlik fiyatları nedir? bir kart vizit yada logo yada antetli kağıt tasarımı? yardımcı olursanız sevinirim. işini yapacağım yer bir matbaa. sitede var fiyatlar ama gerçekten çok uçuk geldi kimseler verebiliyormu o fiyatları bilmiyorum

Son düzenleme:

e_murat

🌱Yeni Üye🌱
Verilen fiyatlar güzel fakat önemli olan müşteri bulmak heleki piyasada çok zor müşteri bulmak ben 750 Tl ye kurumsal kimlik yapıyorum logo da dahil gerisini siz düşünün...

Mantar gibi biten grafik kursları yüzünden herkes güya kendini grafiker zannediyor onların yüzünden de bizim piyasamız düşüyor bizde mecburen müşteri bulmak için fiyatları düşürüyoruz.

mk22099

🌱Yeni Üye🌱
elinize emeğinize sağlık arkadaşlar bu işi serbest olarak yapanlar için güzel bir kaynak olmuş teşekkürler.

brkylmz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.burakyilmaz.com.tr
Rakamlarin sabitlenmesi suphesiz ki imkansiz ama bazi yorumlarda 100-150 gibi rakamlari hatta 20-40 gibi ipuclarini gorunce cok sasirdim acikcasi.
Konuya biraz daha disaridan bakmak gerekirse:

Bizlerin temel hareket prensibi musterilerin hayal bile edemediklerini renklerle vektor ve fotograflar ile realize etmek ve bu muazzam yetenek ve emegin karsiliginda hayatimizi idame ettiecek paralari kazanmak. Bu cepte ise simdi karsi tarafa gecip bakalim
musteri suphesiz ki her soylediginiz rakamda pazarlik edecektir ama bu noktaya sizler yani bizler sapasaglam islerle gelecek olursak bu pazarlik noktasi bile ortadan kalkacaktir. Tipki diger sektorlerde oldugu uzere burada da marka konusacaktir. Bunun meali ise su sekildedir. Son 4 yildir bana en kidemli musterim bile kartvizit tasarlar misin? ricasiyla bile yaklasamayacagini bilir ama en kapsamli projesinde pazarlik bile etmeden masaya oturur. bu raddeye gelebilmek icin ise (kisisel ovgu raddesi degil rakamlari istediginiz gibi egip bukme raddesi) sizin grafiker ya da herhangi birsey degil kelimenin tam anlami ile sanatci oldugunuzu bilmeniz ve bunu islerinizle ispat etmeniz gerekmektedir.
O yuzden fiyatlari nasil belirlerim degil nasil grafikerlikten siyrilir, grafik sanatcisi olurum sorunsalini asabilirsek, ne mahalle aralarinda acilan kurslar umrunuzda olur ne de butce darligi ceken firmalar. Fiyatlar icin bir ornek olmasi icin hem konuya da direk cevao icin oldukca bilinen bir porselen & yemek takimi firmasinin web sayfasinin sadece dizaynini 20bin TL ile faturalandirdim. Buradan yola cikarak herkes kendisi icin bir liste olusturabilir.

Saygilarimla.

mesutikiz

🌱Yeni Üye🌱
fiyat listesi

kardes bu fiyatlarla is yapıyorsan mükemmel sizim buralada bu fiyatları söylesek adamlar bir daha kapımızı çalmazlar.
yanlıs anlama emeğe saygı tabiki ama fiyatların bence yüksek gibi

krtrukiye

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.rukilupus.com
Arkadaşa katılıyorum. Aynı işin sayfasını bir şirkete 40 tl ye yaparken, bu kadar para veremeyeceğini bildiğim bi başkasına 20 tl ye yapıyorum.
Ya da bi logoyu 150 tl ye yaparken bi başkasına 50 tl ye yapıyorum.

Ancak sürekli çalıştığım matbaaya standart fiyattan yapıyorum, örneğin el ilanı veya broşürün sayfasını 25 tl den yapıyorum. Kartviziti 10 tl den.

Herkesin fiyatı kendine göredir, burda fiyat/emek oranıdır aslolan.

Sizi yargılamak istemiyorum fakat el ilanı broşür 25 tl kartvizit 10 tl demişsiniz belki sizin paraya ihtiyacınız yoktur ya da okuduğunuz okul harcadığınız yıllarda önemli değildir hatta bu işi yaparken zamanı da önemsemeyin ama burada emeğinin sömürülmesini istemeyen bir sürü insan var ve siz bu düşük fiyatlarla vebal alıyorsunuz hatırlatmak istedim.... ben açıkcası böyle müşteri olsun da ucuza da yaparım diyenlere hakkımı helal etmiyorum parayı veremeyn şirket kusura bakmasın paintle de güzel işler kendileri yapabilirler herkes kıstasına uygun şeyler kullanır...

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Sizi yargılamak istemiyorum fakat el ilanı broşür 25 tl kartvizit 10 tl demişsiniz belki sizin paraya ihtiyacınız yoktur ya da okuduğunuz okul harcadığınız yıllarda önemli değildir hatta bu işi yaparken zamanı da önemsemeyin ama burada emeğinin sömürülmesini istemeyen bir sürü insan var ve siz bu düşük fiyatlarla vebal alıyorsunuz hatırlatmak istedim.... ben açıkcası böyle müşteri olsun da ucuza da yaparım diyenlere hakkımı helal etmiyorum parayı veremeyn şirket kusura bakmasın paintle de güzel işler kendileri yapabilirler herkes kıstasına uygun şeyler kullanır...

Vebal almak?
Bu ücrete yapar yada yapmazsın, sorun nedir? 100 liralık broşüre 100 TL tasarım ücreti istesem yaptırır mı müşteri? Kendi çapında ufak bi matbaanın işlerinden bahsediyoruz, adama 100 TL desem oturur kendi yapar bu kadar basit :)
Bu arada paraya ihtiyacı olmadan bu işi kim yapar?? hobi olarak yaptığımı mı düşünüyorsunuz?