Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri : Chrome yazı / Su damlasıyla yazı

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
1. Öncelikle yeni bir doküman oluşturalım (Color Mode: RGB, Width: 11 inches - Height: 11 inches - Resolution: 300 olsun, 8 veya 16 bit - Background Color: White)…

image01copygo4.jpg

2. Bu derste ben WallowHmkBold font tipi kullandım... Sizde bu font mevcut değilse dilediğiniz fontu kullanabilirsiniz…

3. Windows – Paragraph / açılan pencereden Character’e girip resimdeki gibi ayarları uygulayalım…

image02copyri9.jpg

4. Text üzerine #666666 renk tonunu verelim…

image03copyll8.jpg

5. Text layer üzerine gelelim ve mouse üzerine sağ click’le tıkladığımız zaman çıkan menüden Restarize Type’ı seçelim... Daha sonra Brush Tool’dan değişik ölçüler ile resimdeki gibi dağınık halde noktalar ekleyelim…

image04copyza5.jpg

image05copyae5.jpg

6. Ardından Channels paletine gelip Blue kanalından bir kopya alalım (Blue kanalının üzerine mouse üzerine sağ click yaparak Blue Duplicate)… Image – Adjustments – Invert ( Ctrl + I) diyelim…

image06copycm4.jpg

7. Bu oluşturduğumuz yeni blue kanalımız için Filter – Blur – Gaussian Blur efektini uygulayalım… İlk önce Radius – 15 px, ardından tekrar 25 px kadar verelim…

image08copywi7.jpg

image07copyln7.jpg

8. RGB kanalına geri dönelim…

image09copyzn6.jpg

9. Daha sonra Layer Paletine gelelim ve Fitler – Render – Lighting Effects uygulayalım…

image10copyqx0.jpg

image11copygf6.jpg

Not: (Ben kendi örneğim için yazımı seçtim ve üzerine siyah – beyaz Radial Gradient uyguladım)…

10. Şimdi Foreground - Siyah, Background - #666666 renk değerlerini verelim ve aşağıdaki sıralamayı aynen takip edelim…

11. Filter – Sketch – Chrome…

image12copyye4.jpg

12. Layer – Layer Styles – Bevel and Emboss…

image13copyiq5.jpg

image14copyts7.jpg

13. Layer – New Adjustment Layer – Сurves…

image15copydy0.jpg

14. Layer – New Adjustment Layer – Levels...

image16copywu9.jpg

15. Filter – Liquify Bloat Tool ile yazımızı biraz şişirelim... Blend Mode – Soft Light uygulayalım…

image19copykc1.jpg

16. Arka zemin için herhangi bir resim açalım ve çalıştığımız alanın üzerine getirelim (Ctrl + A (Select All) Ctrl + C (kopyala) Ctrl + V ( yapıştır)… Filter – Blur – Gaussian Blur’u yaklaşık 90 px kadar verelim… Getirdiğimiz resimden bir kopya alalım... Birini Background Layer üzerine yerleştirelim… Diğerini de yazının üzerine alalım ve Blending Mode: Soft Light verelim… Kolay gelsin…

image20copyfx2.jpg

image21copymn0.jpg

Çeviri: kasta095​

81739291hi6.jpg

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Chrome efektinin verdiği görünüme hasta biri olarak çok hoşuma gittiğini söyliyebilirim. Teşekkürler Kasta. Emeğine sağlık.

danger_064

🌱Yeni Üye🌱
Fitler – Render – Lighting Effects UYGULAYAMADM.TEŞEKKÜRLER

simge 34

🌱Yeni Üye🌱
ben daha yeni üye oldum ve hemen anlattıklarınızı uygulamaya geçtim. yeni başlayan biri için fena olmadı.
Anlatımlarınız için Teşekkürler....

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Yine çok faydalı bir paylaşım teşekurler.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
ben teşekkür ediyorum, arkadaşlar

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
Artık her dersi inceliyorum.... Uyguluyorum.. eksiklerimi tamamlıyorum.

Değerli derslerin için teşekkürler kasta....

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
emeğine sağlık kasta, birçok insanın EyeCandy, KPT ya da benzer eklenti efekt programlarını tercih ederek uygulayacağı efektlerin, sadece Photoshop ile yapılabileceğini gösteriyorsun... Hazırcılığın uyuşukluğu yerine emeğin tatlı teri...

teşekkürler...

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Artık her dersi inceliyorum.... Uyguluyorum.. eksiklerimi tamamlıyorum.

Değerli derslerin için teşekkürler kasta....

teşekkür ederim, böyle bir yorum almak benim emeklerime ödül oluyor :utann:

emeğine sağlık kasta, birçok insanın EyeCandy, KPT ya da benzer eklenti efekt programlarını tercih ederek uygulayacağı efektlerin, sadece Photoshop ile yapılabileceğini gösteriyorsun... Hazırcılığın uyuşukluğu yerine emeğin tatlı teri...

teşekkürler...

ben teşekkür ediyorum... aslında tüm plug-in karşıyım... eğer her hangi eklenti kullanıcağız o zaman ben program kullanması biliyorum söylemek hakım yok:S

plug-in kullanarak hızlı iş yapılması istiyoruz, bu çok yanlış... yavaş ama kendi elinle olsun...

o zaman grafiker emeği daha da belli olacak....

Hazırcılığın uyuşukluğu yerine emeğin tatlı teri... :utann: bu ne demek :utann:

P.S (dil konusunda sizden yardım alıcağımı diye bir teklif almıştım bir zaman değil mi) :)

teşekkürler

powerktcbyreis

🌱Yeni Üye🌱
Rica Edsem Kasta Abla Bunun Bi Videolusunu yaparmısın yapamıyorum zaten 5 6 dakka sürer bekliyorum allaha emanet olun

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Rica Edsem Kasta Abla Bunun Bi Videolusunu yaparmısın yapamıyorum zaten 5 6 dakka sürer bekliyorum allaha emanet olun

video ya ne gereyi var? her şey açık ve net...

eğer siz araç bulmayi zorlanıyorsunuz, burada sorabilirsiniz yapamadığınız nokta neresi? yardımcı oluruz