Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Renkli Resim SiyahBeyaz, Elma Kırmızı bırakmak?

doktoturk

🌱Yeni Üye🌱
Beyler Photoshopta Pek uzman sayilmam ama nette bi foto gördüm evde photoshopta yapamayı denedim ama beceremedim Resimde herşey siyah beyaz ama Elma kırmızı :).. Bide bunu gözlerde uglamak.. Foto Altta... Desteginizi bekliyorum
e1a28f31623a77dc3312cc3.jpg

Benzer konular

Derya ELMAS

🌱Yeni Üye🌱
resminden bir kopya layer al, aldığın bu kopya layer'ın üzerindeyken kolay seçmek için quick mask mode geç , renklendirmek istediğin alanı fırca ile seç , quick mask mode dan çık, renklendirmek istediğin alanın seçili olduğunu göreceksin,
select/inverse yap , rengini seç fırçanı al seçili alanı boya, boyama işlemi bitince layer'ını pin ligth mode'a getir farklı modlarada bakabilirsin layer'ının opacity yüzdesinide değiştirebilirsin.
bu işlemlerinin hepsini kopya layer'ın üzerinde yapacaksın.

quick mask mode kullanmadan da , kopya layer'ın üzerinde renklendirmek istedğin alanı fırça ile boyayıp layer'ının modunu pin light yaparakta aynı sonuca ulaşabilirsin ama seçerek işlem yapmak daha kolaydır.

kolay gelsin

doktoturk

🌱Yeni Üye🌱
Sanırım ben Yalnış anlattım boyama yok şu resimde sadece elma rengi kalıyor diyer alanlar renkli ?

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Eğer siz arama yaparsınız, daha önce bu konu açılmıştı...

Sadece tek yapabiliceğiniz Photoshop dölümünde konular incelemek

aslında bu efekt çok basit:

Renkli resim Photoshop programda açıyorsunuz

Üzerine kopya alıyorsunuz (ctrl + J )

Shift + Ctrl + U (resminiz siyah beyaz oluyor)

Daha sonra, mesela verdiğiniz resmi örnek vereceğim, siyah beyaz resmi üzerine Erasser Tool (silgi) ile elma siliyoruz.

Böylece tüm resim siyah beyaz ama elma kırmızı olacak

daha iyi anlayabilmek için kendi yaptığım örnek ekliyorum:

49177773.jpg

Not: Kendi istediğiniz rengi verebilirsiniz, Color Balance (Ctrl + B), Hue/ Saturation (Ctrl + U), İmage - Adjustments - Brigthnes Contrast; İmag - Adjustments - Levels (Ctrl + L) gibi renk ayarları uygulabilirsiniz

BabyStopMe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kasta güzel anlatmış... Ama bence silgiye filan gerek yok öyle uğraşmaya...

Lasso tool ile renkli kalacak kısımları çiziyoruz... ctrl+ı yapıyoruz. seçili alanların dışını seçmiş oluyor... ctrl+shift+u yapıyoruz... ve seçili alan dışındaki heryer siyah beyaz oluyor... seçime bağlı istersen birde blur ver :) bence basit ve pratik yöntem..