Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

belçikada ki Kardeşimin reataurantları için yaptığım logo çalışması

mulazim

🏅Acemi Tasarımcı🏅

kırmızı ve siyahın hoş kombinasyonu ile altın çerçeveyi kompozisyon olarak seçtim..
Güle güle kullan kardeşim ATA...

N/11

👑Efsanevi Grafiker👑
dıştaki dikdörtgen olmasa daha iyi olur bence birde çok fazla abartı olmuş gibi yazlılar.Daha okunaklı font olsaydı daha iyi olurdu.Orta kısım güzel olmuş ama.Eline sağlık

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Benim anlamadığım olay şu;
Çalışmalarda efekt olmayınca olmuyor mu?
Özellikle de logolarda.Çok sık karşılaşmaya başladım logolarda efekt olayına.
Galiba bazı baskılarda iş patlamayınca millet vazgeçmeyecek bu efekt işinden.

mulazim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yorumlarınıza katılmıyorum açıklayayım.
1-mehmet bey<<< eğer o çerçeve olmaz ise icinde " GRILL SPECILATITEIT" yazısını bu formatta HİÇ BİRYERE oturtamassın..ŞArttı haa elips te olablirdi o zamanda "dumanın" yumuşak geçişini vurgulayamazdık...
2-mehmet bey ile nihat bey<<<<< logonun yapılış amacı genel olarak BÜYÜK tabela.. neon ışıklıda olabilir.. ve emin olun Avrupada neon ışıklı kabartma logolar özellikle EFECKTLİ çok hoş görünüyor ve ilgi çekiyor..

genel olarak maskotu öne çıkarmak ve "enfesssssssssss bir koku" bu dedirtebilmek için logoya efect vermek zorundayız.basit 2 boyutlı veya grandyan tarzı bir renklendirme sıradışı ve ilgi çekicilikten yoksun kalacaktır.
Avurpada offset matba ve baskı işlemleri aşırı derecede profesyonel olmaya başladı. en ufak bir renk dokubozukluğunda (ki olmuyor!!) 10 katı ücret alıyorsunuz..
>>> yazı fontuna gelice nefis dumanın yumuşaklığını hafrlerde bile görebiliyosunuz...
nbenzer fontlar hoşuma gitmedi en iyisi bu..
ATA kardeşim in de yorumunu bekleyelim bakalım.... oda bir değerli grafiker üyesidir..
Saygılar..

tango-mm

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yazilimda hataniz var (Hollanda´ca) specialiteiten (Almanca) Spezialitäten (Fransizca)Spécialités olarak düzeltmeniz gerek saniyorum.

mulazim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
1-maar met geen van tweeen echt een SPECILATITEIT heeft, kijk naar bijvoorbeeld van der Vaart...
2-Ze hebben laten zien dat 4-4-2 een goeie SPECILATITEIT is. In de CL is het wel handig 4-4-2. Want dan word het moeilijker. ...
3-Haarwerken...dat is de SPECILATITEIT van Haarinstituut Utrecht. ...

bir hata yok ...

MacKazan

🌱Yeni Üye🌱
Hata var :)
Ama o hata bana ait.

Mustafa Bey'e gonderirken ben yanlis yazmisim.

Dogrusu S P E C I A L I T E I T E N olacak.

Mustafa kardes ellerine , gozlerine , emegine , bilgine , tecrubene saglik.

Cok guzel bi calisma olmus Tebrikler.

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
maskot sizemi ait? neden Türk mutfağına ait bir ürün satan firmaya İtalya aşçı figürü kullanılmış anlamış değilim? onun dışında yazı karakteri ve uygulanan bevel embos hoş gözükmüyor açıkçası... başarıalr dilerim...

mulazim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eee nede olsa zevk meselesi...herkes beğenecek diye bi kadiemizde yok zaten..tabelası yapılınca resmini çek yayınlayalım Ata..
bakalım nasıl gözükecek...şeffaf beyaz mdf üzerine neon ışıklı..

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
yorumlarınıza katılmıyorum açıklayayım.
1-mehmet bey<<< eğer o çerçeve olmaz ise icinde " GRILL SPECILATITEIT" yazısını bu formatta HİÇ BİRYERE oturtamassın..ŞArttı haa elips te olablirdi o zamanda "dumanın" yumuşak geçişini vurgulayamazdık...
2-mehmet bey ile nihat bey<<<<< logonun yapılış amacı genel olarak BÜYÜK tabela.. neon ışıklıda olabilir.. ve emin olun Avrupada neon ışıklı kabartma logolar özellikle EFECKTLİ çok hoş görünüyor ve ilgi çekiyor..

genel olarak maskotu öne çıkarmak ve "enfesssssssssss bir koku" bu dedirtebilmek için logoya efect vermek zorundayız.basit 2 boyutlı veya grandyan tarzı bir renklendirme sıradışı ve ilgi çekicilikten yoksun kalacaktır.
Avurpada offset matba ve baskı işlemleri aşırı derecede profesyonel olmaya başladı. en ufak bir renk dokubozukluğunda (ki olmuyor!!) 10 katı ücret alıyorsunuz..
>>> yazı fontuna gelice nefis dumanın yumuşaklığını hafrlerde bile görebiliyosunuz...
nbenzer fontlar hoşuma gitmedi en iyisi bu..
ATA kardeşim in de yorumunu bekleyelim bakalım.... oda bir değerli grafiker üyesidir..
Saygılar..

Yorumunuzu ve işinizi dikkatlice inceledim.. bu kadar detaylı teknik bilgiler vererek anlatmaya çalışmıssınız, bir grafikerin sebep sonuç ilişkisi kurması gerektiğini işlerini böyle yapması gerektiğini daha 1. sınıfta öğreniyoruz da sizin mesleğinizde neden grafiker yazmıyor? Bilg. Teknikeri yazıyor?

Bizler yorumlarken dikkat ediyoruz bu duruma, siz tasarlarken dikkat ediyormusunuz?

mulazim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şimdi sen benim tekniker olmamı mı eleştiriyorsun?
Grafiker mi yazması Şart.. hiç bir alakası yok.. Profesynelce yaptığım içn detaylıda açıklamasını yapmak doğal hakkım siz eleştirmelerinizi kişileştirmişsiniz.. beni eleştirmişsiniz.. ben ne mehmet beyi nede nihat beyi eleştirdim, kişiliklerini veya mesleklerini.. ben sadece kendilerine katılmadığımı ve sebeplerinden bahsettim.
Ama siz benim orda"tekniker " yazmasını eleştiryorsunuz .. Ne kadar profesyonel bu tutumunuz?*
Ayrıca dipnot vereyim>>
Yaptığı işlerle kendisinden söz ettiren grafiker büyğümüz hayat hikayesini anlatırken şu cümlelere yer vermişti..>>

"Tornacı idim. canım sıkıldı eve bilgisayar aldım ders, videoları izledim.. şimdi bu haldeyim"
bu büyğümüz de girdiği sitelerde Tornacı diye yazmaktan guru duyuyor.
sonuç olarak
Kişileşmiş kalıplardan ve buna bağlı eleştiri yapmaktan uzak olmak kazancımıza olur...
Saygılar...

Son düzenleme:

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
şimdi sen benim tekniker olmamı mı eleştiriyorsun?
Grafiker mi yazması Şart.. hiç bir alakası yok.. Profesynelce yaptığım içn detaylıda açıklamasını yapmak doğal hakkım siz eleştirmelerinizi kişileştirmişsiniz.. beni eleştirmişsiniz.. ben ne mehmet beyi nede nihat beyi eleştirdim, kişiliklerini veya mesleklerini.. ben sadece kendilerine katılmadığımı ve sebeplerinden bahsettim.
Ama siz benim orda"tekniker " yazmasını eleştiryorsunuz .. nekadar profesyonel bu tutumunuz?*
AYırca dipnot vereyim>>
Yaptığı işlerle kendisinden söz ettiren grafiker büyğümüz hayat hikayesini anlatırken şu cümlelere yer vermişti..>>

"Tornacı idim. canım sıkıldı evev bilgisayar aldım ders, videoları izledim.. şimdi bu haldeyim"
bu büyğümüz de girdiği sitelerde Tornacı diye yazmaktan guru duyuyor.
sonuç olarak
Kişileşmiş kalıplardan ve buna bağlı eleştiri yapmaktan uzak olmak kazancımıza olur...
Saygılar...

İyide sizin bu günkü agrasifliğiniz benim yazmış olduğumu yorumu da agresifce okuyarak, yazım dilindeki eksik olan şeyi "imayı" ve "vurguyu" atlamanıza sebep olmuş.. ben yazmış olduğum yazıda eleştiri göremiyorum.. :S sadece soruyorum, neden bilg. teknikeri? grafiker değil...

Yukarda bir eleştiri yoktu, ama şimdi eleştiriyorum..: Siz kendinize bilg. teknikerliğini yakıştırmışsınız, bende bu konuyla ilgili tüm tecrübelerinize ve akademik bilginize saygı duyarım.. ama kusura bakmayın manav'dan domates alırken, manavın önerdiği bonfileye güvenmem.. bide kasaba sorarım..

Dip Not: Üsdatlardan bahsederken kendilerini kanıtlamış olduklarını unutma... mesleğine deli yazsa deliliğindendir der her işine saygıyla bakarım.. Kıyas yaparken dikkat edin..

mulazim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
agresiflik:) ben kızmışmıyım sana ki???
bende sadece benim kişilğim,i mesleğimi eleştirmisin yazdım...

yine onla alkalı yazmışsın
burada sergilenen bir çalışma, teknik olarak kendisi her yönden incelenebilinir diğer arkadaşaların çoğu bunu başarabilmişler.. şu olmamış bence diye yorum yazmışlar tecrubeleirni konuşturmuşlar...
benim teknker yazması ı sorun yapmayalım Üstadların yanında yetiştim felancanında şuan yanındayım diye bir tabir mi kullanmamız gerekiyor..Hİç anlam veremiyorum
hem yine çalışmayı eleştrimemişsin ZAten lütfen yapma..

"""Yukarda bir eleştiri yoktu, ama şimdi eleştiriyorum..: Siz kendinize bilg. teknikerliğini yakıştırmışsınız, bende bu konuyla ilgili tüm tecrübelerinize ve akademik bilginize saygı duyarım.. ama kusura bakmayın manav'dan domates alırken, manavın önerdiği bonfileye güvenmem.. bide kasaba sorarım..""

eleştirememişsiniz...

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
agresiflik:) ben kızmışmıyım sana ki???
bende sadece benim kişilğim,i mesleğimi eleştirmisin yazdım...

yine onla alkalı yazmışsın
burada sergilenen bir çalışma, teknik olarak kendisi her yönden incelenebilinir diğer arkadaşaların çoğu bunu başarabilmişler.. şu olmamış bence diye yorum yazmışlar tecrubeleirni konuşturmuşlar...
benim teknker yazması ı sorun yapmayalım Üstadların yanında yetiştim felancanında şuan yanındayım diye bir tabir mi kullanmamız gerekiyor..Hİç anlam veremiyorum
hem yine çalışmayı eleştrimemişsin ZAten lütfen yapma..

"""Yukarda bir eleştiri yoktu, ama şimdi eleştiriyorum..: Siz kendinize bilg. teknikerliğini yakıştırmışsınız, bende bu konuyla ilgili tüm tecrübelerinize ve akademik bilginize saygı duyarım.. ama kusura bakmayın manav'dan domates alırken, manavın önerdiği bonfileye güvenmem.. bide kasaba sorarım..""

eleştirememişsiniz...

Konu uzamasın çalışmayı eleştirmek için zaten mesleğinden sorarak başladım,

Eğer bir grafiker isen? Bu logonun sadece tabelada kullanılmayacağını, menü'de, afişte, tuzluklarda, peçetede bile basılacağını bilmen gerekli.. Bu durumda bu kadar efeckt ve renk uyguluma sıkıntısı yaratacaktır yani bence biraz daha sadeleştir dicektim..

Yok başka bir işin ehli isen: yaptığın çalışma çok güzel fakat uygulama sırasında oluşabilecek sorunlar çok fazla, mutlaka bir ajanstan veya baskı yapılabilecek ürünlere göre baskıcılardan fikir al diyecektim..

Neden mesleğini inatla sorduğumu anladın mı? :) yorumlarda basite indirgenmeli bu tür durumlarda..

Neyseki fazla yorum göz çıkarmaz...

mulazim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ağzına sağlık...Teşekkür ederim.

tugcedilek

🌱Yeni Üye🌱
selam yazı karakteri okunmuyo göz yorüyo zaten tabelsı neon olcaksa senin efeckt vermene gerek yok neon dijital baskıdan oluşmuyoki kendi başına yapan tabelacı yapacak onu altın yaldız gibide olmaz sadece sarı ışık olarak ışıldar onun için senin efeckt vermene gerek yok

dilekpc

🌱Yeni Üye🌱
mulazim kardeşim

Mulazim kardeşim bence çok güzel olmuş.. zaten zevkler ve de renkler herkeste ayrı etki yapar.. Dilek Bilgisayar için amator düzeydeki bir logo isteğime vermiş olduğun profesyonel cevaba ( hazırladığın logoya) tşk ederim.. para konusundaki yufka yürekliliğinde sitedeki paragöz arkadaşlara örnek olmasını dilerim.
zaten logoya verecek para olsa açıkca söyler ve elbette hakkının karşılığını verirdim..

Ne kadar tşk etsem azdır.. sadece logo için degil bu dünyada herşeyin PARA olmadığını ispatladığın için..

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
Mulazim kardeşim bence çok güzel olmuş.. zaten zevkler ve de renkler herkeste ayrı etki yapar.. Dilek Bilgisayar için amator düzeydeki bir logo isteğime vermiş olduğun profesyonel cevaba ( hazırladığın logoya) tşk ederim.. para konusundaki yufka yürekliliğinde sitedeki paragöz arkadaşlara örnek olmasını dilerim.
zaten logoya verecek para olsa açıkca söyler ve elbette hakkının karşılığını verirdim..

Ne kadar tşk etsem azdır.. sadece logo için degil bu dünyada herşeyin PARA olmadığını ispatladığın için..

bu yorumunuza verecek yanıtı yüzyüze bakarken vermek vardı
burada emeklerinin karşılığında ekmeklerini kazanmaya çalışan insanları paragözlükle suçlamak yerine
kendinize emeğin karşılığını verebilecek ahlakı edinin
bir daha da bu forumda insanları rahatsız etmeyin

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
en öenmli problemi şudur ki; orda ne yazdığı okunmuyo, ekstra çaba göstermeden yani :)
iyi çalışmalar.

bu yorumunuza verecek yanıtı yüzyüze bakarken vermek vardı
burada emeklerinin karşılığında ekmeklerini kazanmaya çalışan insanları paragözlükle suçlamak yerine
kendinize emeğin karşılığını verebilecek ahlakı edinin
bir daha da bu forumda insanları rahatsız etmeyin

tamamen katılıyorum.