Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Matematik Proje Yarışması

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yapılan bütün değerlendirmelerden sonra, tüm bunları göz önünde bulundurarak kendi Mona Lisa' mı yapmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz...

afis.png

bymemo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
iki çalışmanıza göre bu çalışma kesinlikle olması gereken çalışmadır.

renk uyumu ve efekler harika emeğinize sağlık.
iyi çalışmalar dilerim

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
sloganda bir tuhaflık var gibi geldi bana.Kaşifler keşiflerini arıyor olmasın.keşfedilecek bir şey yada bir yer nasıl kaşifini arasın Soyut bir kavram somut olanı nasıl arayabilirki. sygılar. emeğine sağlık

Kemal Bayır

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.dogudanbatiya.com
sloganda bir tuhaflık var gibi geldi bana.Kaşifler keşiflerini arıyor olmasın.keşfedilecek bir şey yada bir yer nasıl kaşifini arasın Soyut bir kavram somut olanı nasıl arayabilirki. sygılar. emeğine sağlık

Sır tam orada işte:

Amerika kıtası yerinde duruyor ve kıta kendini keşfedecek kaşifi
bekliyor. Yani Kristof Kolomb'u

Bu yarışma da kendi içinde Pastör'lerini, Kolomb'larını, Newton'larını arıyor şeklinde düşünürseniz taşlar yerine oturur, sanırım.

Afiş güzel olmuş, ancak yaş gurubu olmadığından desene bakarak fikir yürütmek gerekirse,
kanımca 3-10 yaş arası kaşifleri davet ediyor.

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sır tam orada işte:

Bu yarışma da kendi içinde Pastör'lerini, Kolomb'larını, Newton'larını arıyor şeklinde düşünürseniz taşlar yerine oturur, sanırım.

Afiş güzel olmuş, ancak yaş gurubu olmadığından desene bakarak fikir yürütmek gerekirse,
keşfedilecek yer yada şey kaşifini aramaz bekler. sır burada gizli işte. Yani slogan şöyle olmalıydı: Keşifler kaşiflerini bekliyor. olmalıydı saygı:wink:lar

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
iki çalışmanıza göre bu çalışma kesinlikle olması gereken çalışmadır.

renk uyumu ve efekler harika emeğinize sağlık.
iyi çalışmalar dilerim

Çok teşekkür ederim. Beğenmenize sevindim.

Anlatmak istediğimi Kemal Bey tam olarak anlatmış zaten. O yüzden daha fazla ekleme yapma gereği hissetmedim.

Sır tam orada işte:

Açıklamanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Yarışma 6.7. ve8. sınıf öğrencilerine hitap ediyor.

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
sevgili dreamsantana, :)

anlaşıldığı üzre bu bir ilkokul projesi. Bence tam çocuklara uygun onlara yönelik bir çalışma olmuş. Yalnız 3 televizyonun altında yazan yazılar televizyonlara tam ortalı değil. Hatta sanırım son ikisi ortalı değil. Onları düzeltmende fayda var. Keşiflerden sonra virgül koyman sanırım anlam karmaşasını ortadan kaldıracak. "Keşifler kaşiflerini arıyor" değilde "Keşifler, Kaşiflerini Arıyor" olmalı. Bunların haricinde acaba"projemat 2009" başlığın için kullandığın font ne kadar doğru? Bu tartışılır. Aslında hoş bir font ama okumada zorluk yaratabilir. Zira çocuklara yönelik olduğundan daha çocuksu bir font kullanılabilir.

Emeğe saygılar..........................................

minerva00

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hortkulukavcisi.com
Merhabaa:)

Genel olarak çok beğendim afişi, canlı olmuş. Eline sağlıkk.
Yalnızca okul logosu tam ortalı değil gibi görünüyor ve biraz daha aşağıda olabilir çok üste çıkmış, bir de slogan yazısı başlığınla aynı noktada bitseydi (sağdan blok) daha iyi görünürdü sanırım..

Pınar Bozdemir

👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle fikir ve renk uyumu harika .Yalnız ProjeMat 2009 fontu okunmuyor.O fontta değişiklik olursa güzel olacak.
Çok şekermi şeker bir afiş çalışması bu.
Kaşifler keşiflerini arıyor olacak (Araştırdım).

Emeğine sağlık
Başarılar diliyorum :artipuan:
Çok sevdim bu çalışmayı

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
sevgili dreamsantana, :)

anlaşıldığı üzre bu bir ilkokul projesi. Bence tam çocuklara uygun onlara yönelik bir çalışma olmuş. Yalnız 3 televizyonun altında yazan yazılar televizyonlara tam ortalı değil. Hatta sanırım son ikisi ortalı değil. Onları düzeltmende fayda var. Keşiflerden sonra virgül koyman sanırım anlam karmaşasını ortadan kaldıracak. "Keşifler kaşiflerini arıyor" değilde "Keşifler, Kaşiflerini Arıyor" olmalı. Bunların haricinde acaba"projemat 2009" başlığın için kullandığın font ne kadar doğru? Bu tartışılır. Aslında hoş bir font ama okumada zorluk yaratabilir. Zira çocuklara yönelik olduğundan daha çocuksu bir font kullanılabilir.

Emeğe saygılar..........................................

Anlaşılan eksiği olmayan bir çalışma yapamayacağım ben.:rofl:
Yazıların ortalanması konusunda çok dikkatli değildim ama bu derece farkedileceğini de tahmin etmemiştim.

Merhabaa:)

Genel olarak çok beğendim afişi, canlı olmuş. Eline sağlıkk.
Yalnızca okul logosu tam ortalı değil gibi görünüyor ve biraz daha aşağıda olabilir çok üste çıkmış, bir de slogan yazısı başlığınla aynı noktada bitseydi (sağdan blok) daha iyi görünürdü sanırım..

Şimdi baktım da slogan yazısı ile başlığın aynı yerde bitmesi çok daha iyi olabilir. Teşekkür ederim.

Öncelikle fikir ve renk uyumu harika .Yalnız ProjeMat 2009 fontu okunmuyor.O fontta değişiklik olursa güzel olacak.
Çok şekermi şeker bir afiş çalışması bu.
Kaşifler keşiflerini arıyor olacak (Araştırdım).

Emeğine sağlık
Başarılar diliyorum :artipuan:
Çok sevdim bu çalışmayı

Çok çok teşekkür ediyorum. Yani ilk yaptığım afişleri hatırlıyorum da şimdi ne kadar değiştiklerini farkedebiliyorum. Bu konudaki yardım ve desteklerinizden dolayı teşekkür ederim.

answersaray

🌟Usta Tasarımcı🌟
yazılar ve onların ortalama sorunları dışında çok hoş yine...renkler tam cıvıl cıvıl...yine çopk hoşuma giden bir çalışma emeğinize sağlık...

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
yazılar ve onların ortalama sorunları dışında çok hoş yine...renkler tam cıvıl cıvıl...yine çopk hoşuma giden bir çalışma emeğinize sağlık...

İlk kez ortalamada bu kadar baris hatalar yapmışım. Alllah' tan kolay telafi edilebilecek hatalar yapmışım:rofl: Çok teşekkür ederim.

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Gereken noktalara temas edilmiş ama bende çalışmaya olumlu bir katkı yapmak isterim.

• "Kaşif" kelimesinde "a" harfinin şapkası gözden kaçırmışsınız.
  • "Birincilik Ödülü,İkincilik Ödülü..." yazılarını daha vurgulayıcı yapmalısınız zira 6. 7. 8. sınıf öğrencilerini düşünürsek bu kısımlar dikkat çekecek en önemli noktalar.

Kolay gelsin.

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Gereken noktalara temas edilmiş ama bende çalışmaya olumlu bir katkı yapmak isterim.

• "Kaşif" kelimesinde "a" harfinin şapkası gözden kaçırmışsınız.
  • "Birincilik Ödülü,İkincilik Ödülü..." yazılarını daha vurgulayıcı yapmalısınız zira 6. 7. 8. sınıf öğrencilerini düşünürsek bu kısımlar dikkat çekecek en önemli noktalar.

Kolay gelsin.

Öncelikle yorumlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Kaşif kelimesindeki "a" nın şapkası konusunda haklısınız. Ama bir afişte her detayı vurgulamak afişi sıradanlaştırmaz mı? Zaten afişte en çok yer kaplayan alanlardan birisi ödüller. O görüntü zaten ödülleri vuguluyor gibi geliyor bana. Çok dikkat çekici renklerle bir televizyon içerisinde ödüllerin olması yeterince vurgulamıyor mu? Yazılar okunamayacak kadar da küçük olmadığın göre o kısım unutulmayacaktır diye düşünüyorum. Belki de siz haklısınızdır ama benim görüşüm bu şekilde.

Tekrar çok sağolun. İyi çalışmalar.