Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

portfolyo nasıl olmalı?

Koyu_Beyaz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum. Yaklaşık 1,5 yıl matbaada çalıştım ve amacım hep bir reklam ajansında çalışmaktı. İşten ayrıldım, şu an iş arıyorum bir portfolyo hazırlamam gerekiyor, sizce nasıl bir portfolyo hazırlamalıyım, nelere dikkat etmeliyim, örneğin işin baskıya hazır hallerini de eklemelimiyim? Bu sorularımın cevaplarını hocalarımdan ve arkadaşlarımdan alabilirsem çok sevinirim...

TaBeLaTöR

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yapmış oLdugunuz çaLışmaLarınızı son haLi ile hazırLamanız Lazım. ufak bir tavsiye. sıradışı bir cv hazırLarsanız iananıyorumki cok faydası oLacaktır.

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
sıradışı da olabilir... ama aynı zamanda da çok sade olmalı portfolyonun mizanpajı... hangi ölçülere göre hazırlarsın bilemem ama A4 kullanma...

Koyu_Beyaz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İşlerin basılmış hali yerine cd'ye kaydetsem olur mu sizce?

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
O zaman da görüstüğün kişiler belki o an cd'yi açıp bakamayabilirler, 'sen bırak biz sonra bakarız' diyebilirler önlemini al

redpepper

🌱Yeni Üye🌱
sıradışı da olabilir... ama aynı zamanda da çok sade olmalı portfolyonun mizanpajı... hangi ölçülere göre hazırlarsın bilemem ama A4 kullanma...

A4 neden olmaz ki? Ben de portfolyo hazırlamayı düşünüyorum ve A4 düşünmüştüm.

Oblivion

🌱Yeni Üye🌱
bence portfolyo'da önemli olan şey a4 olması yada şu boyut bu boyut olması değil , asıl sizin portfolyoyu okuyacak kişiye ne anlatmak istediğinizdir . çok dikkat ettiğim ve gözlemlediğim birşey bu . kişisel bilgileriniz , çalışmalarınız gibi konuları işledikten sonra , direkt olarak kendinizin beklentilerini (çalışmak istediğiniz iş yerinden beklentileriniz,hayattan beklentileriniz,hedefleriniz hayalleriniz vs..gibi) ve ne istediğinizi anlatan bir metin çok önemli diye düşünüyorum .

kişisel düşüncem .

seher

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende grafik bölümünde okuyorum şuan. Portfolyo hakkında sormak istediğim sorular var.. yardımcı olursanız çok sevinirim.. örneğin; yaptıgım bir tiyatro afişini portfolyo ma koymak istiyorumm tiyatronun konsunu yazmak zorundamıyımm??yoksa sadece afişi koysam olur mu

enkoo

🌱Yeni Üye🌱
Yazmak zorunda değilsin koysan yeter benim bi sorum olcak anasayfayı nasıl bir şey yapmamı önerirsiniz ?

handsm

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar ben görsel iletişim tasarımı öğrencisiyim de öğretim görevlimiz vize ödevi olarak bizden 5 sayfalık portfolyo istedi.Portfolyonun içinde galiba cw içindekiler kapak konusu olacakmış birde önceden yaptığım projeleri koyacakmışım.Bende açıkçası portfolyo konusunda yeniyim.Sitenizdede yeni sayılırım.Sizce nasıl bir düzen içerisinde yapmalıyım.Yardımcı olur, fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

brkkrc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar ben vize ödevi olarak portfolyo hazırlayacağım portfolyom hangi başlıklardan oluşacak ve neler koyacağım bunları planladım a4 ebatındaa çalışacağım benim tek sorum mizampaj sayfa tasarımı yerleşim vs detaylar nasıl olmalı güzel bişi istiyorum fakat daha önceden yapılmış hiçbir portfolyo görmedim örnek larak bakabiledceğım yerle varsa paylaşırmısınız not : grafik tasarımı okuyorum şimdiden teşekkürler

RD3S1GN

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.rdwn.deviantart.com
merhaba arkadaşlar ben vize ödevi olarak portfolyo hazırlayacağım portfolyom hangi başlıklardan oluşacak ve neler koyacağım bunları planladım a4 ebatındaa çalışacağım benim tek sorum mizampaj sayfa tasarımı yerleşim vs detaylar nasıl olmalı güzel bişi istiyorum fakat daha önceden yapılmış hiçbir portfolyo görmedim örnek larak bakabiledceğım yerle varsa paylaşırmısınız not : grafik tasarımı okuyorum şimdiden teşekkürler

Portfolio :smile:

dizaynator

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yeni başlayanlar için portfolyo

Mrb uzun zamandır ilgi duyduğum grafikerlik mesleği için ilk adımı atıp bir kursa gittim aslında deneyimli muhasebeciyim ama zerre kadar severek yapmıyorum bu işin okulluları pek sevmez gerçi bizim gibileri ama ben bu işle uğraşmayı seviyorum ve yapacağıma inanıyorum
Deneyimim olmadığı için işverenler cv'mi okumaya bile tenezzül etmiyordur eminim yeni başlayan biri için portfolyo hazırlama konusunda yardımcı olursanuz çok sevinirim. İlaç kutusu, afiş, logo,dergi tasarımlarım mevcut bunların hepsini aynı portfolyoda kullanabilir miyim yoksa katagorilere mi ayırmalıyım, bunları hangi formatta bir araya getirmeliyim sonuçta hepsinin ebatları farklı ve pdf gibi bir formatta kariyer cv'me eklemenin bir yararı olur mu?
Zaman ayırdığınız için şimdiden tşk ederim.

dizaynator

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yok mu yardımcı olacak kimse

yoksa buradaki herkez okullu mu :))

bogurtlenlicay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
portfolya hazırlıycak arkadaşlar dikkatli okusunlar.
gittiğiniz görüşmelerde, a4 yada a3 farketmez; işleriniz özenli ve düzenli olsun yeterli.
karma bir portfolyonuz varsa bile(afiş, kartvizit, logo...) hepsini standart şekilde yerleştirilmeli. inceleyen kişinin vaktini almamalı, sayfaları çevirdikçe yaptığınız işlerle karşılaşmalı. 50x70 afiş yapsanız bile belirlediğiniz o boyutlara göre küçültüp çıktısını alın.
ben a3 seçtim diyelim,
kartvizit işlerimi ayrı bir sayfaya, afişlerimi ayrı sayfalara falan yerleştirmeliyim. bir sayfada birden çok logo çalışmam olabilir ama önemli olan, hepsini a3 sayfaya yerleştirmek.
her sayfanın altına yaptığım işlerin adları, hangi şirketlere yaptığımı, kullandığım programı ve yapılma süresini yazmalıyım.