Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ihtimaller üzerine bir yazı

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
Yaşayabilme ihtimali üzerine yazı.

Bana bakma çek gözlerini üstümden , yada al götür benim gözlerimi de yanında ,çünkü bende ara sıra , senden başka bakacak bir şey bulamıyorum ve sana baktıkça ,kendimi suçlu hissediyorum neden bilmiyorum ama hayat gösterdi. yeniden çirkin yüzünü.

Bazen güneş doğduğunda, lanet edersin başlayan güne. Yada lanetlerin en güzelini yaşarsın, dopan güneşle birlikte. Bazen de yıldızlar verdır ,göklerde ve sanki sana gülercesine bakarlar, ve sen yine lanet edersin , doğan gecenin bitmek bilmeyen karanlığına. Ara sırada aynalara küsersin ,karşındakini suçlarsıın, tüm olanların ardından ve sanki kimseymiş ,gibi bakarsın herkezin kabullendiği kendine. Zaman zaman da gözlerine lanet edersin ,onu tekrar sana göstereceği için ve sanki hiçbir şey her şey kadar değerli olur, o senin gözlerine girince.

Yalnızlık adı altında toplanan, tüm duyguları bir anda yaşamak zor gelir. Bazen ve kendini alamazsın, bir türlü ölümü düşünmeden. Ölüm aslında kurtuluş olsada, seni yaşayamadığım zamanlarda aslında sen ‘biz’ karmaşasının içinde, ölümün en güzel tarafı oluverdin ,şimdiki zamanın çekimlenmiş anlarında.

Her zaman –miş li geçmiş zamanda bir varmış ,bir yokmuş demekten sıklan insanlardan olmamın , nedeni de bu olsa gerek. Ben her zaman şimdiki zamanın, en güzel çekiminde minicik –mişler arasında kalmaktan hoşnut olan ama asla –di li geçmiş zamanda sıkışmayan, belkide edilgen çatılı ama ,hiç bir zaman emir kipinde bulunmadım, insanlara karşı. Sevmenin en güzel tümleçlerinde ,yada en anlamlı tamlamalarının arasında olmak isterdim. Senin kurduğun cümlelerin sonunda ,her zaman adımı duymak ,yada adımın en güzel çekimlenmiş ,hali olan bağlılık kelimesi üzernde, belkide hiç olmadığını zannettiğim aldanmışlık hissiyle, bire bir anlamdaşlık kazanmak isterdim.

Sen benim hayatımda ,kocaman ve belkide hiç kapanmayan parentezlerle varoldun. Ve ben hep ünlem işaretleriyle ,senin peşinde dolaştım ve sonunda soru işaretleriyle evime gittim. Sen hep cümle başında ,büyük harflerle dolaştın durdun, ama ben senin cümlelerinde ben hiç bir zaman paragraf başında olabilecek ,kadar değrli olmadım.

İşte her şeye rağmen ,ben hep –miş li geçmiş zamanda ,dolandım durdum... ve artık ben yeni bir zamanda, kendi hayatımın en kenarındayım artık düşmekle, düşmemek arasında, gidip gelen ruhum belkide senin gözlerinin, denizine düşüp oracıkta boğulacak, ama ben senin için artık keşkeli zamanlarda ,ve istek kipinde bulunacağım.. Kendine iyi bak, seni geniş zamanda sevdim ve inan sen hiç şimdiki zamanda, olamayacaksın hayatımda...

Son düzenleme:

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
a.g.s.l arkadaşım, ufak gibi görünen ama edebi metinlerin olmazsa olmazı virgüllere dikkat etmek lazım...Yazını okudum ancak tam olarak anlamak çok zor...Hemen yazmak istedim , virgülleri oturtursun belki, ozaman tekrar okuyarak nedemek istediğini tam anlayacağım...

Virgülün önemi korkunç bir şekilde anlatan ufak bir yazı;

Af yok, idam...

Af, yok idam...

Bu iki cümle arasındaki fark hayat kurtarır...Bukadar önemlidir...

Bekliyorum :)

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
yosa arkadaşım dile getirmeseydi ben getirecektim

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
çok tşkr ederim_bu önemli hatamı söylediğiniz için_:) düzeltiyorum

TEKRAR çok özür dilerim arkadaşlar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Rica ederiz a.g.s.l ancak şimdide forum kurallarını ihlal ettin( arka arkaya yzarak (flood)) :) aman yönetim duymasın...

Gelelim yazınla ilgili yoruma...

İlk başlarda çok güzel gidiyor...Bikaç saniyeliğine kaptırdım kendimi, takiiii dilbilgisi işin içine girinceye kadar...

Hani sorularada olurya, aşağıdaki metin ikinci bir paragrafla başlanmak istense .... yada hangisi konunun akışını bozar..... gibi...

İki ayrı kişiden iki ayrı metin okumuş gibi oldum...Daha bütünleyici olabilirdi...
İçindekilerle başlamışsın, sonra dışardakilerle devam etmişsin...parantezler, mişli geçmiş zamanlar vs...

Ama beğendim... Hayalgücüne sağlık...

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
Rica ederiz a.g.s.l ancak şimdide forum kurallarını ihlal ettin( arka arkaya yzarak (flood)) :) aman yönetim duymasın...

Gelelim yazınla ilgili yoruma...

İlk başlarda çok güzel gidiyor...Bikaç saniyeliğine kaptırdım kendimi, takiiii dilbilgisi işin içine girinceye kadar...

Hani sorularada olurya, aşağıdaki metin ikinci bir paragrafla başlanmak istense .... yada hangisi konunun akışını bozar..... gibi...

İki ayrı kişiden iki ayrı metin okumuş gibi oldum...Daha bütünleyici olabilirdi...
İçindekilerle başlamışsın, sonra dışardakilerle devam etmişsin...parantezler, mişli geçmiş zamanlar vs...

Ama beğendim... Hayalgücüne sağlık...

beğenmenize sevindim...Hatalarım adına çok özür dilerim..

hatalarla dolu bir yazı oldu."kusura bakmayın arkadaşlar"

Moderatör tarafında düzenlendi: