Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Milyon Dolarlık Tablolar

pittrice

🌱Yeni Üye🌱
Şu sanatçıların akıbeti hep böyle midir acaba :D Öldükten sonra eserleri değer kazanıyor hep.

*GrAfIkEr*

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
cok güzel calismalar sanat bu iste bence bi cok yorumada katilmiorum

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
o kadar para verip evin bir duvarına tek bir tablo asacağıma, aynı parayla yardıma muhtaç insanlara köy kadar bir komplex yaptırırım en azından bi faydası olur...

Sanat sanatta bir yere kadar.. rezillik resmen

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
hepsi birbirinden değerli... nerdeee şimdi böleleri göz önünde bulunsun muhtemelen sanatçı öldükten sonra :)

s3zar

🌱Yeni Üye🌱
Milyonnumuz yokki Dolarımız olsun ..

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
güzeller sonuçta sanat işte emek var paylaşım için teşekkürler...

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
6. Massacre of the Innocents /Peter Paul Rubens (76,700,000$)
Odamda emitasyon tablosu vardı abimiz evlenince almıştı :) şimdi pişmanlık içindeyim fiyatı görünce :angel:
şaka biryana gercekten entersan fiyatlar biçiliyor.NE pahalı ,ne ucuz ,ne karşılığı bu nede abartı.. Hersey Duygusal yaklasan sahışların verebilecekleri kapasite fiyatları. Merak ettiğim. 100 dolara beğenilmeyip elden cıkarılsa bu tablolar eski fiyatına ulaşırmıydı.?

gulis1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sanatla ne kadar alakasız bir toplum olduğumuz yazdığımız yorumlardan belli...tabloları değerlendirmeden önce ressamların hayatını aldıkları eğitimi tablonun hangi döneme ait olduğunu, nelerden etkilendiğini vs. vs. bunları biraz incelesekte yorum yapsak....

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Emek verilmiş herşey değerlidir ki bu tablolar geçekten örnek alınması gereken sanat eserleri değersiz gözüyle bakmamak gerekir.
Gerçekten fiyatını hakkeden tablolar diye düşünüyorum.
Teşekkürler paylaşım için...

ömer pala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sanatla ne kadar alakasız bir toplum olduğumuz yazdığımız yorumlardan belli...tabloları değerlendirmeden önce ressamların hayatını aldıkları eğitimi tablonun hangi döneme ait olduğunu, nelerden etkilendiğini vs. vs. bunları biraz incelesekte yorum yapsak....

sanat dünyasından uzak olduğum söylenemez.akademik düzeyde eğitimli biriyim.
ve sanat dünyasının içindeyim yıllardır. ama vicdanımı susturamıyorum.
bu tablolar asla o fiyat etmez diyor. napiim kültürlü görünmek için
susturamadım.o kadar param olsa alırdım diyenlere de inanmıyorum. biraz samimi
olsunlar. sayılı zenginlerden biri olmak varken zavalı tablolara gömemezsiniz o kadar serveti.
değersizler demiyorum ama 140 milyon dolardan bahsedecek kadar
değer biçmek ne anlama geliyor. kral çıplak!..

babushka1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ya bunların paraları çok yada bunlarda resimden öte bir şey var:(

blueturk

🌱Yeni Üye🌱
kimse kusuruma bakmasın ama, bir grafik tasarıma istediğiiz parayı alamadığınızda kopan yaygaranın ardından forumun bu bölümünü okumak çok ilginç, zira kullanımda olması için yaratılan, binlerce dijital ve basılı kopyası olan şeyler için ödenen paranın yanında, bir kopyası asla olmayacak (profesyonel reprodiksiyonların farkındayım, lakin her resim özgündür, hiç biri yeniden üretilemez) parçalar bu parayı hakeder.

2009 grafik tasarım fiyat listelerine bakınız, sizinki emek, sizinki tasarım, sizinki herşeylere değer, ama resim, sırf sizlerin kısıtlı beğenisi yetmiyor diye beş para etmez...

aldığınız akademik eğitim, yaptığınız akademik kariyer, tanıdığınız, içinde bulunduğunuz sanat çevresi, başlangıç seviyesinde dahi resimden anladığınız anlamına gelmez. broşür için 750 tl istemeyi adil gören zihniyetin, yeri gelince "beş para etmez" diye çıkışmak gibi bir hakkı yoktur. o resimlerin getirdikleri yenilikleri, ortaya çıkmaları için harcanmış ve ressamlarına asla geri verilemeyecek zamanın değerini bilemezsiniz.

not: "beğenmedim, bence güzel değil" derseniz eyvallah, buna hakkınız vardır, "bende olsa o para, hayatta vermem" de diyebilirsiniz, buna da hakkınız vardır, ama "yok aga, para etmez" deme hakkınız yoktur, ha "vardır" dediğiniz anda, 5 liraya kartvizit tasarlaytmak için kapınıza dayanan adamlara tek kelime söyleme hakkınız yoktur.

Grafik Canavarı

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.niziphalkinsesi.com
ya arkadaş kusura bakma ama bana versen eh ne bunlar der yırtar atarız anlmaıyoruz işte böyle tablolardan ama milyarlık olması hoşuma gitti acaba sahtesini yapsak kaça gider :)

ömer pala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kimse kusuruma bakmasın ama, bir grafik tasarıma istediğiiz parayı alamadığınızda kopan yaygaranın ardından forumun bu bölümünü okumak çok ilginç, zira kullanımda olması için yaratılan, binlerce dijital ve basılı kopyası olan şeyler için ödenen paranın yanında, bir kopyası asla olmayacak (profesyonel reprodiksiyonların farkındayım, lakin her resim özgündür, hiç biri yeniden üretilemez) parçalar bu parayı hakeder.

2009 grafik tasarım fiyat listelerine bakınız, sizinki emek, sizinki tasarım, sizinki herşeylere değer, ama resim, sırf sizlerin kısıtlı beğenisi yetmiyor diye beş para etmez...

aldığınız akademik eğitim, yaptığınız akademik kariyer, tanıdığınız, içinde bulunduğunuz sanat çevresi, başlangıç seviyesinde dahi resimden anladığınız anlamına gelmez. broşür için 750 tl istemeyi adil gören zihniyetin, yeri gelince "beş para etmez" diye çıkışmak gibi bir hakkı yoktur. o resimlerin getirdikleri yenilikleri, ortaya çıkmaları için harcanmış ve ressamlarına asla geri verilemeyecek zamanın değerini bilemezsiniz.

not: "beğenmedim, bence güzel değil" derseniz eyvallah, buna hakkınız vardır, "bende olsa o para, hayatta vermem" de diyebilirsiniz, buna da hakkınız vardır, ama "yok aga, para etmez" deme hakkınız yoktur, ha "vardır" dediğiniz anda, 5 liraya kartvizit tasarlaytmak için kapınıza dayanan adamlara tek kelime söyleme hakkınız yoktur.

140 bin dolardan bahsetmiyoruz. milyona kafan basıyor mu

blueturk

🌱Yeni Üye🌱
140 bin dolardan bahsetmiyoruz. milyona kafan basıyor mu

kafan basıyor mu?

cidden, koskoca adam, bu ifadeyi mi kullanıyor? hem de hiç tanımadığı birine karşı? bu yaşında bir insan olarak, edinilmiş tüm deneyim bilgi birikimi ile verebilecek cevap bu mu?

hani "bir objenin tek olması, onu bu kadar değerlendirmemeli" gibi basitte olsa bir fikir öne sürmek yok mu?

belli ki yok...

o zaman hakkı ile cevap verelim: "bir kere sanat dediğin değerli olur taam mığ, hem esas senin kafan basmıyor."

ömer pala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kafan basıyor mu?

cidden, koskoca adam, bu ifadeyi mi kullanıyor? hem de hiç tanımadığı birine karşı? bu yaşında bir insan olarak, edinilmiş tüm deneyim bilgi birikimi ile verebilecek cevap bu mu?

hani "bir objenin tek olması, onu bu kadar değerlendirmemeli" gibi basitte olsa bir fikir öne sürmek yok mu?

belli ki yok...

o zaman hakkı ile cevap verelim: "bir kere sanat dediğin değerli olur taam mığ, hem esas senin kafan basmıyor."

arkadaşım samimi olmak gerekir. 140 milyon doların olsa o esere vermezsin be koçum.hem biz değersiz demedik ki. hem kime vericen sanatçısı zaten ölmüş.750 tl yi çok gördüğün zavallı grafiker ay sonuna 2-3 binle çıkıyo bir amele de neredeyse bu kadarını alıyo. olmazsa bedava çalışsın grafikerceğiz be..asıl o paraları yaşayanlara
verseler hem eserin asıl sahibi kazanır (ticaretten anlayan değil) hem de genç kuşağın hırsını kamçılar ortaya bunun gibi daha nice eserler çıkar. ben kaba konuşmuşum şahsıma ait eksikliktir özür dilerim. ama şimdiden para biriktirsen sülalecek seferber olsanız hepinizin ömrünü yutar gözüm.
sanat eseri elbet değerlidir. fakat ekonomik dünyanın mutlu azınlığı gibi sanat dünyasının da ölü azınlığı ne var ne yok topluyo.