Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Şehir Işıkları Reklam - Dergi reklam tasarımı...

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Bir dergi için hazırladığım reklam tasarım çalışması.
Logo hazır olarak kullanılmış olup, arka plan manipülasyonu bana aittir. Yorumlarınıza... :)

beyhanok

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kırmızı "i" ler beyaz renkte olsaymış güzel olurmuş. onun haricinde tasarımı değiştirmelisin.. başarılar

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
güzel olmuş eline sağlık

evrem03

🌟Usta Tasarımcı🌟
bence şehir ışıkları nın altına bir daha şehir ışıkları yazma :) sadece reklam olabilir bnce

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
kırmızı "i" ler beyaz renkte olsaymış güzel olurmuş. onun haricinde tasarımı değiştirmelisin.. başarılar

Tasarımı yorumunuza sunarken şunu belirtmiştim:

Logo hazır olarak kullanılmış olup, arka plan manipülasyonu bana aittir. Yorumlarınıza...

Dolayısıyla logo üzerinde herhangi bir oynama yapma yetkisine sahip değildim. Ama bana kalsaydı logoyu şu şekilde değiştirebilirdim (dediğiniz yönde logodaki "i"lerin beyaz renkte olması):

Ve hatta, zemin olarak kullanılan koyu bölge yerine; güzel bir gökyüzü görseli de olabilirdi. :) Ama zamanım olmadığı için sadece şimdilik bu şekilde değiştirdim.
Sonuç olarak müşterinin seçimi bu yönde olmuştur. Müşteriye fikirlerimi de beyan ettim (bir slogan olması gerektiği konusu da dahil), ama baskı aşamasında tercihlerini o şekilde kullanmışlardır.

Yorumunuza ve ilginize teşekkür ederim beyhanok. :angel:

bence şehir ışıkları nın altına bir daha şehir ışıkları yazma :) sadece reklam olabilir bnce

"Şehir Işıkları" onların logosu. :) Üstte değiştirdiğim yeni tasarımda "Şehir Işıkları Reklam" firma ismi olarak geçiyor. Ama dediğim gibi; müşterinin isteği o yöndeydi. :) Yapacak bir şey yok. :rofl:
Yorumunuz ve öneriniz için teşekkür ederim evrem03. :angel:

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
Arka plan manipülasyonu derken neyi kastediyorsunuz?

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️

Manipülasyon:
1. Yönlendirme.
2. Seçme, ekleme ve çıkarma yoluyla bilgileri değiştirme.
3. Varlıkları yapıcı, açıklayıcı ve yararlı bir biçimde kullanma işi.

Bkz.: TDK.

Var olan görseli; değiştirerek, ekleme/çıkarma yaparak uygulamayı kastediyorum.

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
Manipülasyon:
1. Yönlendirme.
2. Seçme, ekleme ve çıkarma yoluyla bilgileri değiştirme.
3. Varlıkları yapıcı, açıklayıcı ve yararlı bir biçimde kullanma işi.

Bkz.: TDK.

Var olan görseli; değiştirerek, ekleme/çıkarma yaparak uygulamayı kastediyorum.

Ciddi misiniz? Peki.. Bilgilendirdiniz öğrendim.. Bilmiyordum sağolun :)

Yahu ben ne soruyorum? Manipülasyon nedir mi dedim?
"Arka plan manipülasyonu derken neyi kastediyorsunuz?"
Yani hangi kısımlarda ne gibi bir uygulama yaptınız da ona manipülasyon diyorsunuz?
Fotoğrafın ilk halini merak ettiğim için sorduğum bir soru bana yol, su, elektrik faturası olarak geri dönecek sanırım :)

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

Doğrusunu söylemek gerekirse fotoğrafa nasıl bir manipülasyon uygulanmış bende merak ettim :)
Eğer fotoğrafın üzerine siyah degradeli bir zemin yerleştirmek manipülasyon ise yeni bir şey daha öğrenmiş olduk :)

Ayrıca bana kalırsa kullanılan görselde konuya uygun bir temayı temsil etmiyor.

Emeğinize sağlık.

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Ciddi misiniz? Peki.. Bilgilendirdiniz öğrendim.. Bilmiyordum sağolun :)
Yahu ben ne soruyorum? Manipülasyon nedir mi dedim?
"Arka plan manipülasyonu derken neyi kastediyorsunuz?"
Yani hangi kısımlarda ne gibi bir uygulama yaptınız da ona manipülasyon diyorsunuz?
Fotoğrafın ilk halini merak ettiğim için sorduğum bir soru bana yol, su, elektrik faturası olarak geri dönecek sanırım :)

"Ciddi misiniz?" şeklinde yönelttiğiniz soruyu "alaycı bir tavır" olarak algıladım! Umuyorum ki yanlış anlamışımdır!... Bu soruyu "o anlamda" sormadıysanız belirtmenizi isterim!

"Manipülasyon" kelimesinin "grafik ya da grafikerlikteki" anlamını net olarak bilmediğim için; her ihtimale[*] karşı ([*]bu tarz soruların sorulacağını düşünerek) anlamını araştırdıktan sonra kullanma gereksinimi duydum. Kullanmamdaki kasıt; düşünce açısından kurguydu (şimdi buna da diyeceksiniz ki; "buradaki düşünce nedir?" Ben de size şöyle bir cevap vereceğim bu soru karşısında: Düşünce de yok! Emek de yok! Manipülasyon da yok! Ve sonradan fark ettim ki ortada çalışma da yok!).

Dediğim gibi "manipülasyon" kelimesinin anlamını (en azından mesleğimin grafiker olduğu düşünüldüğünde) bilmeyişim benim büyük bir eksikliğimdir; bunu kabul ederim. Ve hatta kabul ediyorum ki; sizin bu sorunuza! cevap veriyorum. Ama oradaki "Ciddi misiniz?" sorusuna yüklediğiniz ya da yüklemek istediğiniz "anlam"ı algılayamadım (daha doğrusu "alaycı bir tavır" şeklinde yöneltilmiş bir soru olarak algıladım). Yanlış anlamışsam, bunu belirtiniz ve ben de bu yanlış anlaşılmadan dolayı özürümü dileyeyim.

"Manipülasyon" konusuyla ilgili benzeri bir eleştiri de Nihat BAYSAL'dan gelmiş. Eleştirilere açık olmasam zaten burada sizlere sunmazdım çalışmamı. ANCAK sizin eleştirinizi; Nihat BAYSAL'ın eleştirisinden farklı bir tarzda algılamamın tek nedeni bahsettiğim üzere "Ciddi misiniz?" ifadesidir.

Bu eleştiriye bu kadar uzun uzadıya bir cevap yazmayıp sadece "Teşekkür ederim" diyerek ve hatta hiç cevap yazmayarak da geçebilirdim. Ama forum içindeki paylaşımlarını, yorumlarını, çalışmalarını, hal ve hareketlerini, vs... beğendiğim ve taktir ettiğim kişilerden birisiniz. Ve samimiyetimle söyleyebilirim ki "o soruyu" sizden beklemiyordum açıkçası (dediğim gibi yanlış anlamış isem düzeltmenizi rica ediyorum). Tek söyleyebileceğim şu: Kırıldım. (bu kadar uzun yazmamın ve tepkimin de sebebi bu.)

İlginiz için ve incelediğiniz! için (hoş; çalışmam incelenmeye de değmez, ama!...) teşekkür ederim. Saygılarımla. :crying:

eline sağlık... :dance:

Teşekkür ederim.

Doğrusunu söylemek gerekirse fotoğrafa nasıl bir manipülasyon uygulanmış bende merak ettim :)
Eğer fotoğrafın üzerine siyah degradeli bir zemin yerleştirmek manipülasyon ise yeni bir şey daha öğrenmiş olduk :)

Ayrıca bana kalırsa kullanılan görselde konuya uygun bir temayı temsil etmiyor.

Emeğinize sağlık.

Fotoğrafa/görsele manipülasyon uygulanmamıştır (Bkz). Bu kelimeyi "yanlış yerde" ve "yanlış anlamda" kullandığım için herkesten özür dilerim. Yorumunuz ve düşünceleriniz için teşekkür ederim Nihat BAYSAL.

emeğine sağlık.....üzerinde oynama yapılabilir..

Dileğiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim.

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
"Ciddi misiniz?" şeklinde yönelttiğiniz soruyu "alaycı bir tavır" olarak algıladım! Umuyorum ki yanlış anlamışımdır!... Bu soruyu "o anlamda" sormadıysanız belirtmenizi isterim!

"Manipülasyon" kelimesinin "grafik ya da grafikerlikteki" anlamını net olarak bilmediğim için; her ihtimale[*] karşı ([*]bu tarz soruların sorulacağını düşünerek) anlamını araştırdıktan sonra kullanma gereksinimi duydum. Kullanmamdaki kasıt; düşünce açısından kurguydu (şimdi buna da diyeceksiniz ki; "buradaki düşünce nedir?" Ben de size şöyle bir cevap vereceğim bu soru karşısında: Düşünce de yok! Emek de yok! Manipülasyon da yok! Ve sonradan fark ettim ki ortada çalışma da yok!).

Dediğim gibi "manipülasyon" kelimesinin anlamını (en azından mesleğimin grafiker olduğu düşünüldüğünde) bilmeyişim benim büyük bir eksikliğimdir; bunu kabul ederim. Ve hatta kabul ediyorum ki; sizin bu sorunuza! cevap veriyorum. Ama oradaki "Ciddi misiniz?" sorusuna yüklediğiniz ya da yüklemek istediğiniz "anlam"ı algılayamadım (daha doğrusu "alaycı bir tavır" şeklinde yöneltilmiş bir soru olarak algıladım). Yanlış anlamışsam, bunu belirtiniz ve ben de bu yanlış anlaşılmadan dolayı özürümü dileyeyim.

"Manipülasyon" konusuyla ilgili benzeri bir eleştiri de Nihat BAYSAL'dan gelmiş. Eleştirilere açık olmasam zaten burada sizlere sunmazdım çalışmamı. ANCAK sizin eleştirinizi; Nihat BAYSAL'ın eleştirisinden farklı bir tarzda algılamamın tek nedeni bahsettiğim üzere "Ciddi misiniz?" ifadesidir.

Bu eleştiriye bu kadar uzun uzadıya bir cevap yazmayıp sadece "Teşekkür ederim" diyerek ve hatta hiç cevap yazmayarak da geçebilirdim. Ama forum içindeki paylaşımlarını, yorumlarını, çalışmalarını, hal ve hareketlerini, vs... beğendiğim ve taktir ettiğim kişilerden birisiniz. Ve samimiyetimle söyleyebilirim ki "o soruyu" sizden beklemiyordum açıkçası (dediğim gibi yanlış anlamış isem düzeltmenizi rica ediyorum). Tek söyleyebileceğim şu: Kırıldım. (bu kadar uzun yazmamın ve tepkimin de sebebi bu.)

İlginiz için ve incelediğiniz! için (hoş; çalışmam incelenmeye de değmez, ama!...) teşekkür ederim. Saygılarımla. :crying:

:)
Gerçekten yanlış anlamışsınız!

"Ciddi misiniz?" diye sorduğum kısmın meali; "Sizin gibi her konuda bilgi ve fikir sahibi olan, geniş görüşlü bir şahsiyet nasıl olur da sorduğum sorunun neyi işaret ettiğini anlamaz!!?" idi..

Fakat ardından gelen "Peki.. Bilgilendirdiniz öğrendim.. Bilmiyordum sağolun" kısmı kesinlikle ALAYCI bir tavırla yazılmıştır.

Herkes her şeyi bilmek zorunda değildir ve ben bir soru soruyorsam altında art niyet aramamalısınız. Bende o hissi oluşturan da sizin bilmediğinizi anlamış olmam değil kesinlikle.. Sizin sorumu anlamamış olmanız!

Sizin kendi çalışmanızdan emin olup olmadığınızı, nasıl bir manipülasyon uyguladığınızı merak ederek sormuştum. Bilgilendirme seansınız bende “alay” gibi bir reaksiyon doğurdu.. Bundan dolayı suçlu mu hissetmeliyim kendimi bilmiyorum..

Eklediğiniz çalışmanın bende oluşturduğu şaşkınlık ile ortaya çıkan tepkimin, sizi bu kadar etkileyeceği (yanlış algılamış ta olabilirim tabi) aklımın ucundan geçmezdi. Zira ben, konu başlığınız altında yaptığım eleştirileri gerçekten dikkate alarak okuduğunuzu düşünmüyordum. Muhtemelen gözü kapalı "teşekkürler" yazıp geçecek diyordum, taa ki bilgilendirici mesajınıza kadar :) Yazdıklarımı okuyor olmanız sevindirici..

Şimdi bir yere bir şey yazdığınızda ilk temenniniz "anlaşılmak" oluyor. Sonraki aşama ise anlaşıldığınız doğrultuda etkileşim, ama sizinle uymuyor frekanslarımız anladığım kadarıyla ve biz bu etkileşimi gerçekleştiremiyoruz. Emin olun bazen sarsılmak/sarsmak gereklidir. İnsanı kendine getiren eleştiri,
pohpohlanmaktan çok daha iyidir. Bu aşamada sizin kararınıza kalmış bir durumla baş başasınız;
ya küsersiniz,
ya da dost acı söyler, yeri gelir alay da eder vs. gibi avuntuluk deyimlerle küsmezsiniz.
Seçim sizin..

İyi çalışmalar diliyorum!

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
:)
Gerçekten yanlış anlamışsınız!

"Ciddi misiniz?" diye sorduğum kısmın meali; "Sizin gibi her konuda bilgi ve fikir sahibi olan, geniş görüşlü bir şahsiyet nasıl olur da sorduğum sorunun neyi işaret ettiğini anlamaz!!?" idi..

Fakat ardından gelen "Peki.. Bilgilendirdiniz öğrendim.. Bilmiyordum sağolun" kısmı kesinlikle ALAYCI bir tavırla yazılmıştır.

Herkes her şeyi bilmek zorunda değildir ve ben bir soru soruyorsam altında art niyet aramamalısınız. Bende o hissi oluşturan da sizin bilmediğinizi anlamış olmam değil kesinlikle.. Sizin sorumu anlamamış olmanız!

Sizin kendi çalışmanızdan emin olup olmadığınızı, nasıl bir manipülasyon uyguladığınızı merak ederek sormuştum. Bilgilendirme seansınız bende “alay” gibi bir reaksiyon doğurdu.. Bundan dolayı suçlu mu hissetmeliyim kendimi bilmiyorum..

Eklediğiniz çalışmanın bende oluşturduğu şaşkınlık ile ortaya çıkan tepkimin, sizi bu kadar etkileyeceği (yanlış algılamış ta olabilirim tabi) aklımın ucundan geçmezdi. Zira ben, konu başlığınız altında yaptığım eleştirileri gerçekten dikkate alarak okuduğunuzu düşünmüyordum. Muhtemelen gözü kapalı "teşekkürler" yazıp geçecek diyordum, taa ki bilgilendirici mesajınıza kadar :) Yazdıklarımı okuyor olmanız sevindirici..

Şimdi bir yere bir şey yazdığınızda ilk temenniniz "anlaşılmak" oluyor. Sonraki aşama ise anlaşıldığınız doğrultuda etkileşim, ama sizinle uymuyor frekanslarımız anladığım kadarıyla ve biz bu etkileşimi gerçekleştiremiyoruz. Emin olun bazen sarsılmak/sarsmak gereklidir. İnsanı kendine getiren eleştiri,
pohpohlanmaktan çok daha iyidir. Bu aşamada sizin kararınıza kalmış bir durumla baş başasınız;
ya küsersiniz,
ya da dost acı söyler, yeri gelir alay da eder vs. gibi avuntuluk deyimlerle küsmezsiniz.
Seçim sizin..

İyi çalışmalar diliyorum!

Pekâla. Özür dilemem gereken bir nokta var ise özür dilerim. Yanlış anlamış ya da anlaşılmış olabilirim.

"Dost acı söyler" gibi bir deyim benim için (en azından dostlarım tarafından söylendiğinde) bir "avuntuluk"tan çok çok ötedir. Ve nitekim bana "acı" söyleyen bütün dostlarımın boynuna sarılıp teşekkür etmişimdir. Size de teşekkür ederim bu anlamda.

Tek takıldığım nokta; bahsi geçen soruyu bana "alaycı" bir ifadeyle sormuş olmanızdı (dediğim gibi sizin gibi bir dostumdan, soruluş şekli itibariyle o şekilde beklemediğimden dolayı).

Sonuç olarak sorun yok, tekrar teşekkür ederim Nur. O anki ruh halimle verdiğim bir tepki olabilir bu, emin değilim. Her ne ise...

Böyle basit ve saçma sebeplerden dolayı (kendi açımdan söylüyorum) küseceksek, bu forum bize göre değildir diye düşünüyorum. Küsme gibi bir şey sözkonusu olamaz.

Son bir soru: Manipülasyon nedir? (Hem kendim için, hem de benim gibi anlamını bilmeyip de yanlış yerde ve yanlış anlamda kullananlar için bilgilendirme amaçlı açıklar mısınız?)

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
Pekâla. Özür dilemem gereken bir nokta var ise özür dilerim. Yanlış anlamış ya da anlaşılmış olabilirim.

"Dost acı söyler" gibi bir deyim benim için (en azından dostlarım tarafından söylendiğinde) bir "avuntuluk"tan çok çok ötedir. Ve nitekim bana "acı" söyleyen bütün dostlarımın boynuna sarılıp teşekkür etmişimdir. Size de teşekkür ederim bu anlamda.

Tek takıldığım nokta; bahsi geçen soruyu bana "alaycı" bir ifadeyle sormuş olmanızdı (dediğim gibi sizin gibi bir dostumdan, soruluş şekli itibariyle o şekilde beklemediğimden dolayı).

Sonuç olarak sorun yok, tekrar teşekkür ederim Nur. O anki ruh halimle verdiğim bir tepki olabilir bu, emin değilim. Her ne ise...

Böyle basit ve saçma sebeplerden dolayı (kendi açımdan söylüyorum) küseceksek, bu forum bize göre değildir diye düşünüyorum. Küsme gibi bir şey sözkonusu olamaz.

Son bir soru: Manipülasyon nedir? (Hem kendim için, hem de benim gibi anlamını bilmeyip de yanlış yerde ve yanlış anlamda kullananlar için bilgilendirme amaçlı açıklar mısınız?)

ve bu konu uzar gider.....:)

:D Yok uzamayacak..

Yararlı olacak linkleri altta sunuyorum;

https://www.grafikerler.net/foto-manipulasyon-nedir-t4068.html
https://www.grafikerler.net/ustalardan-manipulasyon-ornekleri-t26977.html
https://www.grafikerler.net/foto-manipulasyon-t20832.html

TereddüT

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu sitede yazılan hemen hemen her konunun bir şekilde özünden uzaklaşması inanın hiç de iyi birşey izlenim vermiyor site ve kullanıcıları açısından...

fikir ve görüş almak için yapılan / sunulan bir çalışmanın ardından yazarlar birden yazarlık kimliğinden çıkıp taraf kimliğine bürünüyor... Yazılanlar yanlış anlaşılabiliyor, cevaplar da yanlış anlaşılşmalara göre veriliyor... ortaya çıkan şey özetle şu: "Nasıl bir çalışma olmuş bakayım" diye giren X grafikeri, çalışma yorumları yerine atışma yorumları okuyor..

Bir fotoğrafı manipüle etmek için yapılan emek elbette derecelendirilebilir ancak fotoğrafın orijinal halini bilmedikçe ne kadar manipüle edildiğini tam olarak anlayamayabilirsiniz. Bu sebeple bu konu üzerinde bu kadar uzun uzun konuşmak pek anlamlı değil. Sunumu yapan arkadaşın ısrarla bu konuyu vurgulaması ve "BEN" i önplana çıkarmasını yadırgadığım gibi TDK kaynaklı örnek gösterilme olayınıda yadırgadım ancak bu örneklemenin de yanlış anlaşılmaktan kaynaklandığı görülüyor.

Çalışma konusundaki fikirlerim:
* Her ne kadar üzerinde oynama yapma şansınız olmasa da ŞEHİR IŞIKLARI yazısının çok rahatlıkla okunduğu bu logonun altında yeniden aynı şeyi beyan etmek bence de uygun değil.
* Şehir Işıkları ne kadar canlı bir kelime ve anlam taşıyorsa ana görsel o kadar cansızlık taşıyor. Bu sebeple bir zıtlık söz konusu. Bana kalırsa daha aydınlık bir arkaplan ve ana renk kullanmanız (örneğin ışık denince akla gelen soft sarı renk olabilir) bence daha uygun olurdu. Siz de sanırım o fikirdesiniz ve "Ve hatta, zemin olarak kullanılan koyu bölge yerine; güzel bir gökyüzü görseli de olabilirdi." demişsiniz. Bence bunu uygulamalısınız.

İlk aklıma gelenler bunlar oldu. Bunun haricinde sadeliği ile dikkat çekici ve güzel görünen bir genel yapısı afişin.

Saygı ve sevgilerimle.

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Sunumu yapan arkadaşın ısrarla bu konuyu vurgulaması ve "BEN" i önplana çıkarmasını yadırgadığım gibi TDK kaynaklı örnek gösterilme olayınıda yadırgadım ancak bu örneklemenin de yanlış anlaşılmaktan kaynaklandığı görülüyor.

Eleştiriniz için teşekkür ederim, ama "keşke diğer yorumları da okusaydınız" demekten kendimi alamadım.
Ben herhangi bir konuda ısrarla vurgulama yapmadım. Konumu açarken sadece bilgi amaçlı (yapılacak yorumları gözönünde bulundurarak) iki satır yazdım. Ve "manipülasyon" konusunda, kelimeyi yanlış yerde ve yanlış anlamda kullandığımı ifade ederek, hatamı kabul ettim; akabinde "herkesten" özür diledim.
Bunun "BEN"cilikle alakasını da çözemedim.
Eleştirinize saygı duyuyorum, teşekkürler.

Çalışma konusundaki fikirlerim:
* Her ne kadar üzerinde oynama yapma şansınız olmasa da ŞEHİR IŞIKLARI yazısının çok rahatlıkla okunduğu bu logonun altında yeniden aynı şeyi beyan etmek bence de uygun değil.

Yine aynı cümlemi tekrar ediyorum: "Eleştiriniz için teşekkür ederim, ama "keşke diğer yorumları da okusaydınız" demekten kendimi alamadım."
Çünkü diğer yorumlarda; "Sonuç olarak müşterinin seçimi bu yönde olmuştur. Müşteriye fikirlerimi de beyan ettim (bir slogan olması gerektiği konusu da dahil), ama baskı aşamasında tercihlerini o şekilde kullanmışlardır." gibi bir ifade kullanmıştım. Yani müşteri istediği için logonun altına "Şehir Işıkları Reklam" tekrar yazılmıştır. Uygun ya da değil... Müşteri uygun görmüş (her ne kadar sizin gibi ben de itiraz etsem de...). Dolayısıyla bu eleştirinizi müşteriye yapılmış bir eleştiri olarak kabul ediyorum. Çalışma konusundaki fikriniz olarak değil!

* Şehir Işıkları ne kadar canlı bir kelime ve anlam taşıyorsa ana görsel o kadar cansızlık taşıyor. Bu sebeple bir zıtlık söz konusu. Bana kalırsa daha aydınlık bir arkaplan ve ana renk kullanmanız (örneğin ışık denince akla gelen soft sarı renk olabilir) bence daha uygun olurdu. Siz de sanırım o fikirdesiniz ve "Ve hatta, zemin olarak kullanılan koyu bölge yerine; güzel bir gökyüzü görseli de olabilirdi." demişsiniz. Bence bunu uygulamalısınız.

Evet ben de o fikirde olduğumu belirttim zaten.

İlk aklıma gelenler bunlar oldu. Bunun haricinde sadeliği ile dikkat çekici ve güzel görünen bir genel yapısı afişin.
Saygı ve sevgilerimle.

Düşünceleriniz, önerileriniz, görüşleriniz ve eleştirileriniz için teşekkür ederim TereddüT.

Ayrıca bu bir afiş değil; bir dergi için hazırlanmış, herhangi bir sayfada kullanılmış olan bir reklamdır (ilandır). Bkz.:

Bir dergi için hazırladığım reklam tasarım çalışması.

Tekrar teşekkürler. Saygı ve sevgi bizden...

SUMMER5.

🌱Yeni Üye🌱
Harika olmuş corel de mi photo shop ta mı yaptın? Tebrikler