Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
İnDesing hakkındaki tüm soru ve sorunlarınızı bu topik altında cevaplanacakdır lütfen bu topik dışında konu açmayınız ...

ekinezya

🌱Yeni Üye🌱
Indesign cs3 teki bir dökümanı cs2 olarak kaydedebilmenin bir yolu var mıdır?
Yada cs2 de cs3 ü açabilir miyiz?

Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
altta görsellerde gösterdiğim şekilde kayıt yaparsan sorun çıkmaz cs3'ü cs'2 de acabilirsin kolay gelsin...

10580764je1.gif

69187983dz8.gif

ekinezya

🌱Yeni Üye🌱
çok teşekkür ederiz, bu kadar kısa zamanda cevap vermenize de ayrıca çok sevindik :)

Bir sorumuz daha var. Indesign da kitap dizgisi yapıyoruz ve grafiklerini illustrator da çizdik. İllustrator dan, indesign a kopyala_yapıştır dediğimizde uzakta bir nokta ile gruplanıyor.Ki bu elimizi kolumuzu kısıtlayan bir durum...
Import la çağırdığımızda ise eps olarak geliyor.
Bunun en sağlıklı yolu hangisidir?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
indesign a direk illustrator belgesini import etmek en sağlıklı yoldur değisiklik yapmak istersende illustrator belgesinde yapıp indesign da linki yenilemek yeterli olcaktır kolay gelsin...

sync_up

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Benim bir sorum olacak. Indesign'a FreeHand'de yapılmış çizimleri direkt olarak yapıştırarak kullanabiliyoruz, bunun tersi durum da söz konusuydu. Indesign'da düzeltilmiş olan bir resmi kopyalayıp FreeHand'e yapıştırabiliyorduk ancak bunu CS2 de bir türlü yapamadım. CS3 de daha önce bunu yapmıştım. Bu konuda bilgisi olan var mıdır?

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Benim bir sorum olacak. Indesign'a FreeHand'de yapılmış çizimleri direkt olarak yapıştırarak kullanabiliyoruz, bunun tersi durum da söz konusuydu. Indesign'da düzeltilmiş olan bir resmi kopyalayıp FreeHand'e yapıştırabiliyorduk ancak bunu CS2 de bir türlü yapamadım. CS3 de daha önce bunu yapmıştım. Bu konuda bilgisi olan var mıdır?
Evet kullanabiliriz. Bunu yaparken ID işi direkt epsye çevirir içine gömer öyle kullanır. Eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız FH den eps çıkış alın ID ye place yapın aynı yolun uzunu ve garantilisi. Zaten Id de çalışıyosanız mizanpaj yapıyosunuzdur uzun bir işin içine gömülmüş eps atarak riske edip işinizi ve bilgisayarınızı ağırlaştırmayın. Hiç gerek yok

garky

🌱Yeni Üye🌱
ID'da uzun bir yazıyı bloklamak istiyorum. Yani her satır aynı hizada bitsin istiyorum. Paragraf style'da bunu yapabiliyorsun ama son satırlarım yarım ölçüde ve o satırdaki kelime aralarını aynı hizaya getirebilmek için çok açıyor. Ayrıca paragraflar da bozulsun istemiyorum ne yapabilirim.Bu programı yeni öğreniyorum. Teşekkür ederim.

sytcck

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle yardımlarınız için teşekkürler çok faydalı oluyor. Ben sormadan formda bulayım dedim bulamadım aceba soran oldumu diye ama. İndesign da master'dan sayfa numarı verip bunu 96 sayfaya uygulamak için çözüm suna bilirmisiniz ? tşkler.

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net

sytcck

🌱Yeni Üye🌱
çok teşekkür ederim. Başarılar dilerim :)

byrockstyle

🌱Yeni Üye🌱
bi sorum vardı indesign da yazıyı resmin etrafında yazmak nası oluyo??

nesnelkuram

🌱Yeni Üye🌱
evet arkadaşlar benim problemimde bu yönde yardımcı olursanız çok sevinirim.örneğin ben fotoğrafları aktardığım zaman sadece kare şeklinde geliyor yazıların ortasına koyduğum zaman malesef sadece kare olarak şekilleniyor.oysa ben photoshopla path tool'la kestiğim bir resmi koyduğum örneğin adamın kafası hizasında yazı oluşmasını istiyorum bu konuda yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

nesnelkuram

🌱Yeni Üye🌱
Çok teşekkürler.Dün gece rüyama kadar girmişti bu olay.

mr.tar

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evet arkadaşlar benim problemimde bu yönde yardımcı olursanız çok sevinirim.örneğin ben fotoğrafları aktardığım zaman sadece kare şeklinde geliyor yazıların ortasına koyduğum zaman malesef sadece kare olarak şekilleniyor.oysa ben photoshopla path tool'la kestiğim bir resmi koyduğum örneğin adamın kafası hizasında yazı oluşmasını istiyorum bu konuda yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

Sanirim pathi secme ile ilgili bir hata var, assagidaki aciklamada resmi alirken path secenegini nasil aktif hale getireceginizi aciklamaya calistim ,, umarim yardimci olur , ben photoshopta butun pathleri cliplenmis olarak kayit ediyorum anlatim ona goredir,,

eger yukaridaki sekilde yapmadiysaniz , resmi indesigne aldiktan sonrada pathi aktif hale getirmek isterseniz ; object -> clipping path yada ctrl-shift-alt-K (windows icin)

yaziyi pathin etrafinda ayralamak icin mevcut degerleri degistirebilirsiniz

umarim yardimci olabilmisimdir , kolay gelsin

Son düzenleme:

nesnelkuram

🌱Yeni Üye🌱
Çok çok teşekkür ederim zaman ayırıp yardımcı olduğunuz için...elinize sağlık...

yellowrose

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadaşlar ben corelde dergi tasarımı yapmıştım şu anda haftalık bir gazete için teklif aldım ama ya indesing yada quark bilmem gerekliymiş sizlerin onerisi ne olur hangisini ogreneyim

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
Quark hiç kullanmadım bilmem ama İnDesign bu tür işlerde bir numara diyebilirim tercih sizin
ikisi hakkında da forumda oldukça bilgi mevcut kurcalayın bakalım hangisinde daha rahat edeceksiniz kolay gelsin...

kazaa

🌱Yeni Üye🌱
MERHABA,
Benim elimde indd uzantılı bir çalışma var. ben bu çalışmada ki resimleri laıp corelde ki çalışmaya aktarmak istiyorum. Fakat indesing 2 ve cs3 yükledim ve indd uzantılı çalışmayı açmak istedim. bana her seferinde eski versiyon pulinglerini yükleyin gibisinden bir mesaj çıkıyor ve çalışma açılmıyor. Acilen bu çalışmayı açmam lazım. cevaplarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...