Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw da kapak ile ilgili sorun

cankeremkaya

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bir kapak hazırlıyorum resimleri falan hepsini yerleştirdim fakat sayfa kenarlarında baskı önizlemede çıkan boşluklar kalıyor dolayısıyla resimlerim falan ad çıktı da kenarları boş kalıyor bu çizgileri nasıl kaldırıcaz aradım taraım bulamadım..

Benzer konular

Pınar Bozdemir

👑Efsanevi Grafiker👑
o çizgileri yok edemezsiniz tam A4 sayfayı görmüyor çalışmayı sıfıra sıfır yerleştirmeyin
kenarları çıkmıyor

cankeremkaya

🌱Yeni Üye🌱
bence bu sorunun bi çözümüolmalı corel yapılmış çok kapak gördüm ama hiç böyle bir sorun yoktu

salih_kent

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu bir sorun değil ki çözümü olsun...

siz kapak olarak bahsettiğiniz çalışmayı yazıcıdan çıktı alacaksanız zaten yazıcı kenarlarda marj bırakmak zorundadır. Önizleme de gördüğünüz boşluklar o marjinleri belirtir.

Eğer bahsettiğiniz çalışma film çıkışa verilecekse sizin önizlemede çalışmayı ayarlamaya çalışmanız zaten anlamsız. olduğu gibi film atölyesine gönderin.

cankeremkaya

🌱Yeni Üye🌱
ben derdimi anlatamadım herhalde arkadaşlar. o zaman şöyle sorayım hiç boşluk bırakmadan tam sayfa bir kapak nasıl hazırlarım bunu matbaa basacak
ben normal sayfaya hazırlasam matbaa da ayarlayabilirler mi

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Corell'ci değilim ama oradaki çizgiler taşma payı olmalı. Zaten baskıya giderken taşma payı bırakmıyor musunuz? Eğer bu sayfanın tamamı benim çalışmam oluyor diyorsanız ebatı büyütebilirsiniz gereken taşma kadar...

salih_kent

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben derdimi anlatamadım herhalde arkadaşlar. o zaman şöyle sorayım hiç boşluk bırakmadan tam sayfa bir kapak nasıl hazırlarım bunu matbaa basacak
ben normal sayfaya hazırlasam matbaa da ayarlayabilirler mi

Evet ben de bunu kastetmiştim, sen hangi ebatta nasıl istiyorsan çalış önizlemeden bakmana gerek yok. Senin çalıştığın ebatta basılır zaten iş. Yani önizlemede gördüğün gibi kesme olmaz