Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hizalama ile ilgili sorun

gobrasoft

🌱Yeni Üye🌱
Beyler öncelikle s.a herkese kolay gelsin. resimde görüldüğü gibi bir sorunum var. Mesela 0 lar aynı hizaya gelmiyor bir boşluk vuruyorum daha ileri kayıyor. acaba bunları nasıl tam eşit hızaya alabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Beyler öncelikle s.a herkese kolay gelsin. resimde görüldüğü gibi bir sorunum var. Mesela 0 lar aynı hizaya gelmiyor bir boşluk vuruyorum daha ileri kayıyor. acaba bunları nasıl tam eşit hızaya alabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle forumda bayan üstadlarımızda var bunu belirteyim

sorunuza gelince kalvyeden tab tuşunu olmazsa programıdan Type>Taps yapabilirsiniz

gobrasoft

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle forumda bayan üstadlarımızda var bunu belirteyim

sorunuza gelince kalvyeden tab tuşunu olmazsa programıdan Type>Taps yapabilirsiniz

Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim üstadım. Herkese die belirtmiş olmama rağmen beyler kelimesi alışkanlık haline geldiği için bende özür diliyorum. Bay ve bayan üstadlara kolay gelsin. Cevap için tekrar tekrar teşekkür ederim. Allah razı olsun..

Albayrammatbaa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sanada kolay gelsiin bu proğramı bilmiyorum ama corelde hizalamak istediğimiz şeyleri seçip
E tuşuna veya C tuşuna basıyoruz bi dene senin proğramdada olabilir belk :)

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
yazıları soldan blok yazarsınız, sayıları da ayrıca soldan blok yazarsınız ikisini de üstten hizala rakamları gerektiği kadar yazılara yakınlaştırırsınız

Son düzenleme:

gobrasoft

🌱Yeni Üye🌱
yazıları soldan blok yazarsınız, sayıları da ayrıca soldan blok yazarsınız ikisini de üstten hizala rakamları gerektiği kadar yazılara yakınlaştırırsınız

üstad cevap için çok saol. ama biraz açarmısın lütfen bu blok yazma ve hizalama işi nasıl oluyor acaba. Düşünün kü mesela şu şekilde bir yazının hızalı olmasını istiyorum

xxxxxxxxx........................................................xxxx
xxxxxxxxxxxx....................................................xxxx
xxxx...............................................................xxxx

söylediğiniz şekilde bunu gerçekleştirebilirmiyim.

Saygılar..

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
corelde yapılışını videolu anlatacağım mutlaka aynı özellikler sizin programda da vardır

sizin programda yazıları soldan blok (sola yaslama) sağdan blok, ortalı, yazma mutlaka vardır siz yazıları soldan blok yapacaksınız ayrıca rakam ları da ayrı olarak soldan blok yaparak yazacaksınız yazı ve rakamları sizde klavuz çizgi olmayabilir bir yatay dikdörtgen çizerek bile yazıları üstten hizalayabilirsiniz videoyu izleyin anlaşılmayan yer olursa yazarsınız son verdiğiniz örnekte yazıları soldan blok yapmışsınız bu da öyle olacak ama yazıları ayrı rakanları ayrı soldan blok yaparak yazacaksınız;
https://youtu.be/CIJDi34Xsfo

en üste düz yatay bir çizgi çizerek bile iki yazıyı bu çizgiye değdirerek üstlerini aynı hizaya getirmiş olursunuz ama şimdi baktım indesing de klavuz çizgi varmış her iki yazının üstlerini bu çizgiye hizalarsanız olur

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
corelde yapılışını videolu anlatacağım mutlaka aynı özellikler sizin programda da vardır

gobrasoft arkadaşımız çalışmasını InDesign yapıyor CorelDRAW nasıl bir bağlantı kuruyorsunuz çok merak ediyorum ...

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
indesingde olduğunu bende biliyorum efendi doğru dürüst okusaydın;
"corelde yapılışını videolu anlatacağım mutlaka aynı özellikler sizin programda da vardır"
yazısı sana bişeyler anlatabilirdi kaç yerde sizin programda yazdım okusaydın bu kadar merak etmezdin sağdan soldan ortadan blok klavuz çizgi indesingde de var bunu da aklının bi köşesine yaz. corelde bu yüzden anlattım tab tuşuyla rakamları alt alta nasıl getirebiliyorsun bende bunu çok merak ettim. sallayacağına bir video da sen yap da şu sıfırlar alt alta nasıl gelebiliyormuş sayende biz de öğrenelim istediğin programda yapabilirsindebriyaj fren direksiyon her arabada aynı olduktan sonra dersin hangi arabayula verileceği önemli değil ha corel olmuş ha indesing olmuş.
arkadaşın size yazdığı ;
"Çok teşekkür ederim ama işe yaramıo indesignda"
yazısını da okumuşsundur bu arada
sanırım gereksiz merakın giderilmiştir

Son düzenleme:

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
indesingde olduğunu bende biliyorum efendi doğru dürüst okusaydın;
"corelde yapılışını videolu anlatacağım mutlaka aynı özellikler sizin programda da vardır"
yazısı sana bişeyler anlatabilirdi kaç yerde sizin programda yazdım okusaydın bu kadar merak etmezdin sağdan soldan ortadan blok klavuz çizgi indesingde de var bunu da aklının bi köşesine yaz. corelde bu yüzden anlattım tab tuşuyla rakamları alt alta nasıl getirebiliyorsun bende bunu çok merak ettim sallayacağına bir video da sen yapabiliyormusun
sanırım gereksiz merakın giderilmiştir

programdan bişeyler anlasaydınız corelde degilde InDesign anlatırdınız,
konu da InDesign başığının altında yazılmış bende arkadaşa word anlatsaydım ozaman böyle sacmalıklı olur ... senin merak giderme işlemine belediye bakıyor ...

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
benim hangi programda anlattığımı boşver de sen şu tab hikayesini videolu bi anlat da belediyenin hangi sığıra bakacağı belli olur sen de farkına var

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
belediyenin hangi sığırlara baktığı belli benim hangi programda anlattığımı boşver de sen şu tab hikayesini videolu bi anlatsana
neler saçmalamışsın sen de farkına var

okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır...

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
sığırın yanında eşeğin lafı bile olmaz neden yazdığının(tab saçmalığı) arkasında değilsin yap bi video da kim cahil kim sığır belli olsun
neden profiline bile bir sıfat yazamıyorsun bak kendi ağzınla yazdığını yazabilirsin

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Buyrun izleyin video indirin
BU TAB olayınıda corelde de yapabilirsiniz

gobrasoft

🌱Yeni Üye🌱
sizin programda yazıları soldan blok (sola yaslama) sağdan blok, ortalı, yazma mutlaka vardır siz yazıları soldan blok yapacaksınız ayrıca rakam ları da ayrı olarak soldan blok yaparak yazacaksınız yazı ve rakamları sizde klavuz çizgi olmayabilir bir yatay dikdörtgen çizerek bile yazıları üstten hizalayabilirsiniz videoyu izleyin anlaşılmayan yer olursa yazarsınız son verdiğiniz örnekte yazıları soldan blok yapmışsınız bu da öyle olacak ama yazıları ayrı rakanları ayrı soldan blok yaparak yazacaksınız;
https://youtu.be/CIJDi34Xsfo

Buyrun izleyin video indirin
BU TAB olayınıda corelde de yapabilirsiniz

İkinizede bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim üstadlar. Allah razı olsun..

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
sığırın yanında eşeğin lafı bile olmaz neden yazdığının(tab saçmalığı) arkasında değilsin yap bi video da kim cahil kim sığır belli olsun
neden profiline bile bir sıfat yazamıyorsun bak kendi ağzınla yazdığını yazabilirsin

Bilginin nerden gelmesi yada doğruluğu profilininde yazılan sıfatamı bağlı ??
Belkide bilgiyi veren muhabeci belkide belkide başka bişey çok mu önemli verilen bilgiyi test edersin olur yada olmaz cevabını yazarsın insan gibi fevri kelimelerle ne gerek var ...